Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4904 komentarze

Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane. Źródło: Salon polityczny Trójki, Program III PR, 20 lipca 2007 -Janusz Korwin Mikke

Razwiedka znowu zadecydowała o tym, że wszystkowiedzący o żydowskim i masońskim liberalizmie szanowny pan Janusz Korwin Mikke będzie dalej robił w bantustanie Polin za postępową, liberalną i na dodatek konserwatywną opozycję pozaparlamentarną.

Do wyborów w okręgu wyborczym Rybnik poszło do głosowania w sprawie wyborów uzupełniających do polskiego senatu 11 % uprawnionych do głosowania. To wielki sukces polskiej demokracji większościowej!

Tak więc znowu mniejszość uprawnionych do głosowania zadecydowała o tym, kto w imieniu mniejszości będzie rządził większością.

Mniejszość znowu będzie narzucała swój sposób myślenia, tym razem w polskim senacie, jak ma postępować i co ma myśleć większość, ale także będzie tej większości narzucała obowiązki i prawa, która ta większość będzie zmuszona przestrzegać. Mało tego ta mniejszość wybrana przez "większość", jeszcze za to otrzyma gratyfikację finansową od nas samych. Brawo dla Polaków!

 

Niech nam żyje polska demokracja większościowa!

 

PO przepadła, to cieszy, SLD przepadło, to jeszcze bardziej mnie ucieszyło, RAŚ przepadł, to również raduje i to bardzo...

Jednak najbardziej mnie ukontetowało to, że Polacy mieszkający na Śląsku jeszcze do końca nie zwariowali i nie wybrali  na senatora Rzeczypospolitej pana Korwina.

Z drugiej strony, czy pan Piecha dotrzyma obiecanej przedwyborczej obietnicy, o tym, że na Śląsku powróci Polska i polskość?

Obawiam się, że ta deklaracja zostanie tylko wypowiedziana i obiecana, ale nigdy nie zostanie spełniona, przy tej władzy, którą mamy na Śląsku w samorządach terytorialnych. Zresztą czy pan Piecha dzięki temu, że został senatorem w polskojęzycznym parlamencie, przy tak dużej przewadze w tej izbie PO i przy władzy, którą posiada PO, RAŚ i PSL, ale także SLD we władzach terytorialnych, w tym okręgu będzie mógł spełnić tę przedwyborczą obietnicę? Jestem niemalże pewny tego, że nie!

p.s.

 Przy tej okazji apeluję do pana Korwina o to, oby w tym przypadku pokierował się swoim honorem, ale także tradycją oraz zasadami monarchisty i konserwatysty, kierując się tymi zasadami niech odejdzie raz na zawsze z polskiej polityki. Po tym gdy po raz kolejny przegrał swoje wybory, ponieważ większość "idiotów" i meneli spod budek z piwem, która poszła do wyborów uzupełniających w Rybniku zadecydowała o tym, że ON jedyny intelektualista w Polsce nie może swoim głosem rozsądku powiedzieć tego w imieniu liberałów, co myśli mniejszość mądrych inaczej... Dla dobra Polski i Polaków.

Czy dobrowolna pomoc finansowa ogłupionych Polaków, która miała wspomóc wybory pana Korwina zostanie tym Polakom na ich konta zwrócona?

Moim zdaniem nakazywałoby to przy tej okazji, przy kolejnych przegranych z kretesem przez pana kolejnych wyborów w polityce w Polsce (które to już z rzędu?), odejść z polskiej polityki i pójść na zasłużoną emeryturę (państwową czy z prywatnego ubezpieczenia?), spełniając się w grze w szachy lub w brydża, albo pisząc swoje felietony na łamach liberalnej prasy i na wizji lewackiej telewizji, na przykład takich jak Super Stacja. Tak aby już nie mieszać dalej w umysłach polskiej patriotycznej młodzieży, która na brzmienie słowa "wolność i liberalizm", którym pan tak często szafuje, dostaje od wielu lat kociokwiku, aby po pewnym czasie zrozumieć, że pan ich zaangażowanie i poświęcenie dla liberalnej sprawy, w sposób perfidny wykorzystuje politycznie dla swoich partykularnych potrzeb i interesów.

Jest jeszcze jedna propozycja dla pana Korwina, niech zmieni obywatelstwo i wystartuje w wyborach parlamentarnych do parlamentu filipińskiego, ponieważ jakoby pan Korwin na tych wyspach ma niebotyczne poparcie w tamtejszych konserwatywnym i katolickim elektoracie. Tam w takim razie, by wygrał taki polityczny wyścig w cuglach z wielką przewagą!

Kończ Waść wstydu oszczędź i odejdź pan tam, gdzie pana miejsce.

 

Co dalej? - Korwin-Mikke w 1991 roku.

 

 

 

p.s. 2

Jak może istnieć ustrój, w którym dwóch meneli spod budki ma dwa głosy, a profesor uniwersytetu ma jeden głos? Trzeba być idiotą, żeby chcieć w takim ustroju żyć.

 • Opis: o demokracji podczas spotkania na WSU w Kielcach 19 lipca 2007.

 - Janusz Korwin Mikke

KOMENTARZE

 • @
  Gdyby na karcie do głosowania była dodatkowa opcja - nie glosuję a obowiązek posiadałby każdy, czy to by coś zmieniło? Do wyborów człowiek podchodzi świadomie, przynajmniej tak mi się wydaje, i ta mniejszość zdecydowała za nieobecną większość, ich strata jeśli mieli inne obiekcje. A co do króla JKM, może trzeba zrobić ten jeden krok dalej i wystartować na Filipinach?
 • @fan-wolności 10:39:50
  Zacznij najpierw od siebie, albo od Filipińczyków. :)) Sprywatyzowałeś już swoją firmę czy robisz na Korwina na umowie o dzieło?
 • WIĘKSZOŚĆ ...
  A kto bronił większości pójść głosować ?
 • Korwin na tym filmie jak Lenin wygląda.
  Ale to nie tylko kwestia wyglądu, on stosuje leninowską taktykę. Obiecać durniom wszystko co sobie mogą wyobrazić, a nawet więcej, to czego nie mogą sobie wyobrazić. Nie wchodzić w żadne szczegóły, pokazać wroga i krzyczeć że po likwidacji tego wroga nastąpi wymarzona era powszechnej szczęśliwości, jakiej świat nie widział.
  Dla Lenina takim wrogiem byli wyzyskiwacze, czyli właściciele ziemscy i burżuazja. Po ich likwidacji i w związku z tym likwidacji wyzysku, tak dla przykładu, policja i więzienia miały być zbędne, bo przestępstwa były wynikiem życia w społeczeństwie opartym o wyzysk. Rzecz ta została dowiedziona bezapelacyjnie bodajże jeszcze przez Marksa. Oczywiście ten dowód, jak dziesiątki innych podobnych, były fałszywe (były to sofizmaty). Ale sofizmaty dobrze zrobione, miliony dały się nabrać na nie.
  Dokładnie tę samą taktykę stosuje z premedytacją Korwin, tylko na wroga do likwidacji inni zostali wybrani, reszta jest identyczna.
 • @Ultima Thule 10:58:17
  Nikt, po prostu większość ma was w d...e. :))))))
 • @Ultima Thule 10:58:17
  ech łza się w oku kręci, właśnie przegrałem stówke, ale do przyjaciela więc przynajmniej wino będzie wypite w dobrym towarzystwie. Łza się kręci bo widać jak nad naszymi glowami krzepnie partyjny beton jak nad sarkofagiem w czarnobylu. Większość z nogami w PRL-u a z góry nowy beton.
 • @prolet 11:44:30
  Bo przecież Korwin swoich nóg nie ma głęboko zakorzenionych w PRL-u? Ech, łezka się kręci, za czasami, gdy pan Korwin nawoływał Polaków w reżymowej peerelowskiej telewizji do tego, aby nie stali w kolejkach po deficytowe dobra, ale żeby kopali rowy i budowali swoje domy z azbestu. :))))))
 • Same brednie.
  ale czego wymagać od autora, który nie rozumie nawet treści cytowanych przez siebie słów, nadając im dziwaczny kontekst :

  "Kończ Waść wstydu oszczędź i odejdź pan tam, gdzie pana miejsce."

  rozumiesz Pan , Panie Tonderski kto te słowa wypowiedział i w jakim kontekście? Na razie proszę się zastanowić bez mojej podpowiedzi.
 • @prawi co wiec 11:53:45
  Co tutaj rozumieć, jeżeli Korwin od lat w swoich publicznych wypowiedziach jednym komentarzem, zaprzecza innemu, które wcześniej wypowiedział.

  Ale czego tutaj wymagać od tłuszczy i motłochu, który następnego dnia zapomina, o tym co mówił Korwin dnia poprzedniego? :)))))

  Przecież polscy Filipińczycy to "głupcy i idioci", czego tutaj od nich wymagać?
 • @Paweł Tonderski 10:48:38
  Jednego możemy być pewni: ten przygłup nie zmądrzeje nigdy!
 • @prawi co wiec 11:53:45
  Same brednie.
  Co racja to racja.
 • @panMarek 12:10:11
  "Gołociarz" też tutaj przylazłeś?

  Wziąłbyś się do jakiejś uczciwej pracy, a nie agitować za liberalną fikcją - utopią i żydowskim oraz masońskim liberalizmem. :)))
 • @Paweł Tonderski 11:58:26
  jak się coś cytuje, to warto znać znaczenie cytatu. To Pana dyskredytuje.

  proszę też nie kłamać o jakichś zaprzeczaniach własnych słów przez JKM.
  To kłamstwo to tylko nieudolna obrona własnej ignorancji.

  w dalszym ciągu nie podpowiadam, jeszcze Pan się nie domyślił kontekstu cytatu?
 • @Paweł Tonderski 11:48:31
  To zależy jak rozumiesz 'być nogami w PRL-u. tak teoretycznie np. Czy syn bogatego kapitalisty tęskniący z jakiś przyczyn za socjalizmem to jeszcze kapitalista czy zidiociały socjalista i metalne popłuczyny po PRL-u
 • @prawi co wiec 12:17:16
  Mnie, a kim ja jestem w porównaniu z wielki królem Korwinem? Czy pan jest zdrowy na umyśle? Te cytaty nie dyskredytują mnie tylko "Twojego" miszcza. :))))
 • @prawi co wiec 12:17:16
  Korwin i jego polityka:

  http://www.youtube.com/watch?v=eWSRy32AouY

  http://www.youtube.com/watch?v=GrSSyR_FWyc
 • @prolet 12:18:55
  No więc, kogo pan Korwin wypromował w polityce polskiej, tych co siedzieli i nadal siedzą głęboko w PRL-u czy nie?
 • Chyba autor z jakiegoś względu obawia się JKM
  Przy 11% frekwencji ciężko mówić o wynikach. Jedyne co można powiedzieć, że jeden elektorat był bardziej zmobilizowany niż inny.

  Wynik Pana Piechy (28,48%) oznacza, że na niego zagłosowało 3,85% mieszkańców uprawnionych do głosowania.

  Z tych 11%, wynik Pana Janusza (7,97%) - nie jest tak zły jak się wydaje.

  Gdyby JKM był w stanie powtórzyć proporcje w nadchodzących wyborach parlamentarnych, to pewnie aż włos staje na głowie jego przeciwnikom.

  No ale przecież nikt nie chce mieć niskich podatków, jak JKM postuluje. Wszyscy wolą płacić wysokie frycowe, ZUS i mieć "opiekę państwową.
  Co najmniej taką opiekę państową jaką ma Paweł Tonderski.

  Ale to już chyba wygórowane wymagania? To może chociaż połowę by nam skapnęło?

  Z pozdrowieniami,
 • @wrzask 13:01:36
  Tak bardzo się go obawiam, prawie tak bardzo jak Korwin Polaków nacjonalistów, których nazywa narodowymi socjalistami. :)))
 • @wrzask 13:01:36
  Trzeba było w takim razie zaktywizować swój liberalny elektorat mieszkający w okręgu Rybnik. :))) Przecież podobno popierają was miliony Polaków?
 • @Paweł Tonderski 13:08:22
  Trochę Pan się pomylił. Ja nie wspieram JKM. Wspieram natomiast sporą część z rozwiązań gospodarczych przez KNP proponowanych.

  Przyzna Pan, że prawie 8% to nieźle? Jaskółka wiosny nie czyni, ale pewnie w najbliższych wyborach wróży to namieszanie w sondażach przez Nową Prawicę.

  Z pozdrowieniami,
 • @Paweł Tonderski 13:08:22
  Nigdy nie wiem, kiedy Pan na serio a kiedy żartuje. Jak mogą nas "popierać miliony" skoro inteligentnych ludzików w każdym narodzie jest nie więcej jak 5%. U nas jeszcze mniej po ostatnich czystkach począwszy od A.D. 1926. Sądzę, że jest takowych nie więcej, jak 2% co by się mniej-więcej pokrywało z ilością wyborców JKM.
  Proszę, więc nie opowiadać bzdur i tego, co się Panu wydaje.
  Szczęść Boże Panu
 • @Paweł Tonderski
  Gratuluje poziomu i logiki jakim się pan posługujesz. Nieważne ze ten cały Piecha g.. zrobi jako senator (co zresztą sam pan przyznajesz), że będzie tylko pierdział w stołek w senacie i dłubał w nosie - najważniejsze żeby się Korwin do senatu nie dostał. Bo jakby się dostał to aj-waj, tragedia by na Polskę spadła, wszystkie plagi egipskie naraz i 7 lat nieurodzajów.

  Prawdziwym złem tego państwa jest istnienie takich ludzi jak pan, zakonserwowanych w panującym układzie politycznym i reagującym panicznie na wszelkie ew. zmiany. Dzięki takim jak ty mamy złodziejskie PO, które wygra kolejne wybory, socjalistyczno-lewicowo-katolicki PiS (które oczywiście wybory przegra) i resztę politycznej hołoty - nastawionej tylko na zagrabienie dla siebie jak największych pieniędzy i stanowisk w państwowych urzędach i spółkach.

  Ja bym tam chciał bardzo zobaczyć jak Korwin jedzie po niemal każdej kolejnej ustawie przyjętej przez ogłupiałą większość sejmową, punktując głupotę, brak logiki i tymczasowość proponowanych rozwiązań. Tego pan Piecha nigdy nie zrobi bo ani nie ma do tego zdolności ani ochoty. On, chociaż kilkanaście lat młodszy od Korwina- już od dawna jest po drugiej stronie rzeki i wszystko ma już tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
  Tak, panie Tonderski, właśnie takiego senatora nam było potrzeba...
 • @wrzask 13:46:41
  Też wiele postulatów gospodarczych wypowiedzianych przez ludzi związanych z Korwinem popieram.

  I co z tego?

  Jeżeli on i tak takich ludzi, jak ja nazywa socjalistami i narodowymi socjalistami, a z takich ludzi jak Koneczny, Zdziechowski, Rybarski czyni niemalże idiotów, albo tak jak inni jego zwolennicy próbuje ośmieszyć Boga Jedynego albo pomniejsza naszą Polską Cywilizację, a w zamian tego kreując żydowski liberalizm oraz lichwę i geszeft, jako remedium na każde zło.

  W kraju opanowanym przez byłych komuchów, ubeków, żydostwo i masonerię, która dzisiaj udaje liberałów, wolnościowców i ludzi tolerancyjnych i otwartych na świat.
 • @kris29 13:52:51
  Ten układ od lat swoim postępowaniem i działaniem podtrzymuje pana Korwin. :)
 • @panMarek 13:48:45
  Jeżeli te masy nazywa Korwin motłochem, idiotami i menelami, to oczekuje pan po tych masach wielkiego poparcia?
 • @Paweł Tonderski 13:08:22
  Aha, jeszcze wobec obaw: większość mediów, nawet jak JKM znajduje się wyżej w rankingach niż popierane przez nich "wesołe trzódki", wybiera formę pomijania, ignorowania wyników - nie wymieniania z nazwy.

  Pan wybrał opcję "wysyłania na emeryturę", w momencie gdy pan Janusz otrzymuje prawie 8% (7,97%) głosów.

  Muszę powiedzieć, że dobrą robotę Pan zrobił w promowaniu tego wyniku.
  Wiem, że JKM ma sporo niezdecydowanych (po niskich wynikach) wyborców. Promowane przez Pana 8% procent, z pewnością pomoże niezdecydowanym wrócić do głosowania na KNP.

  Nawet ja się zacząłem wahać, czy jednak nie spróbować zagłosować przy najbliższych wyborach. A nuż się uda jakieś niższe podatki wprowadzić.
  Jeszcze jednak nie czuję się przekonany. Dziękuję jednak, za wrzucenie tematu pod dyskusję. Dobrze to medialnie działa.

  Z pozdrowieniami,
 • @wrzask 13:57:57
  8% z 11 %, które w tych wyborach zagłosowały.

  To jest w rzeczywistości ułamek ułamka, a tak naprawdę komitet wyborczy Korwina w Rybniku i ich rodziny oraz kilku zagorzałych zwolenników. Niech pan zejdzie na ziemię. :)))))
 • @wrzask 13:57:57
  Mnie lichwa i żydowski liberalizm nie interesują, mnie obce wzorce nie interesują. My mamy swoją gospodarkę narodową opartą na pracach przedwojennych działaczy ruchu narodowego, którego w Polsce komuna i żydostwo nigdy nie pozwolili wprowadzić w życie. Mając do tego takich opozycjonistów i takich apologetów żydowskiego austriackiego liberalizmu, do którego śmiało można zaliczyć pana Korwina.
 • @Paweł Tonderski 14:00:28
  Gdyby to były wybory do sejmiku, czy rady miasta, to niezależnie od 11% frekwencji, byłoby to coś.

  Może ktoś zejdzie na ziemię, ale dzięki przytoczeniu przez Pana tematu, jestem przekonany, że wielu niezdecydowanych w najbliższych wyborach narobi sobie apetytów i wróci do tematu wolności i własności, przy wyborze swojej partii politycznej.

  Może się mylę. Tak czy siak, dzięki Panu postowi, ja przekonany o tym, że pan Janusz, jest koniem trojańskim wolnościowej i własnościowej sceny politycznej, zaczynam się wahać.

  Dziękuję za przywołanie tematu wyborów. Normalnie wybory w Rybniku i udział JKM'a bym przegapił. Na pewno bym o prawie 8% nie wiedział.

  Dobry wpis!

  Z pozdrowieniami,
 • @wrzask 14:06:04
  Czyją własność ma pan na swojej myśli, kto w Polsce posiada odpowiedni kapitał, aby posiadać swoją własność? Polacy? Przecież was nawet nie stać na to, aby sfinansować wybory swojego polityka, a wy piszecie na temat własności, w kraju, gdzie z Polaków systemowo uczyniono naród nędzarzy i biedaków?
 • @Paweł Tonderski 13:56:13
  "te masy nazywa Korwin motłochem, idiotami i menelami" to nie powinny nigdy mieć żadnego prawa głosu w sprawach ogółu tylko w swoich prywatnych sprawach.
  I tyle.
 • a może autor tego gniota
  zajął by się sprzątaniem albo inną pożyteczną pracą . Zamiast zaśmiecać internet i ogłupiać Polską młodzież , że patriotyzm równa się niewolnictwo niech zajmie się czymś z czego skorzysta społeczeństwo .
 • @panMarek 14:30:02
  Pan o tym chce decydować razem z Korwinem?

  Niedoczekanie wasze, wy byście pierwsi strzelali do Polaków, dać wam tylko władzę w Polsce, a krew polałaby się z nas strumieniami. Nie macie żadnego szacunku dla Polaków i Polski, naszej tożsamości, historii, wiary i przeszłości. Dla was internacjonalistyczny liberalizm, który doprowadził Polskę i Polaków do zniewolenia i ubóstwa jest wyznacznikiem wolności.

  Wystarczy poczytać wasze przemyślenia, ta wasza arogancja, to wasze poczucie waszej wyższości nad innymi, to wasze poczucie waszej nieomylności i intelektu, którego nie macie w sobie za grosz. Nawet nie potraficie, tak zmanipulować idiotów, meneli i ograniczonych polskich Filipińczyków, których nazywacie tak beż żadnej żenady, aby na was zagłosowali. A wy chcecie rządzić całą Polską. :)))))))

  Dlatego bezpodstawnie nie nazywałbym was zakamuflowanymi totalistami, którzy ukryli się pod określeniami wolność, własność i sprawiedliwość, ale tylko dla waszej kasty. Tak jak kiedyś, inni ukryli się pod określeniami o walce o wolność naszą i waszą, ale bez naszych śmiertelnych wrogów, których czekała śmierć.
 • @
  Pokretne rozumowanie socjalisty co to demokracja ;) - jak widac jak nei ma wiekszosci to wiekszosc powinna bronic mniejszosc ;)

  https://www.youtube.com/watch?v=HGyYSwhtPu0

  ...hmm i pytanie kto tutaj jest normalny.

  Pomijajac juz tutaj poglady Cejrowskiego (jako "ultra katola")...

  @Paweł Tonderski

  Prosze mi wytlumaczyc co ma posiadanie kapitalu do posiadania "Swojej wlasnosci" ;) - czy moja wlasnoscia juz nawet nie sa majtki i skarpetki ;) ???
 • @ToM.UD 14:48:54
  a filmik od ok 7:50 co by nie meczyc ;)
 • Wynik wlasciwy, choc frekwencja chora
  Dobry poczatek. Zaczela sie wiosna i koncza rzady niszczycieli Polski.
  Poza tym, cieszy ocena JKMa przez wyborcow, tak samo jak PO, SLD, RAS i innych wypaczen.
 • @Paweł Tonderski 14:45:58
  Wraca miszczu na odpowiednie miejsce, miejsce bukinisty, liczę, że komitet wyborczy mikiego przedstawi rozliczenie wpłat dla końdydata na senatora, nie wiem, czy w tym naszym kneparlamencie, koń nie byłby bardziej pożyteczny od tej całej hołoty latającej po 3 razy tam i z powrotem na wypuszczenie borsuka na spacer ?
 • @wrzask 13:57:57
  Gwoli prawdy.
  "Pan wybrał opcję "wysyłania na emeryturę", w momencie gdy pan Janusz otrzymuje prawie 8% (7,97%) głosów."

  Faktycznie daje to 2160 głosów na blisko 250 tyś uprawnionych daje to około 1% .Biorąc pod uwagę średnią frekfencję i mobilizację zwolenników może 2%.
  Czyli nic nowego od 20 lat
 • @Paweł Tonderski 13:55:09
  >Ten układ od lat swoim postępowaniem i działaniem podtrzymuje pana
  >Korwin. :)

  Nie mistrzu, tę sytuację podtrzymują tacy właśnie ludzie, cieszący sie z tego że do senatu wszedł jakiś stary piernik, któremu już nie chciało się łazić na sejmowe posiedzenia (bo jest ich ok. 2 razy więcej niż w senacie). To tacy ludzie, którzy bezkrytycznie piszą "o jak dobrze że ludzie nie są wariatami i postawili na PiS/PO/SLD/Palikota (niepotrzebne skreślić) a nie na Korwina" są fundamentem tego zamkniętego układu politycznego.

  JKM jest jaki jest, taki sam był 20 lat temu, taki jest i teraz. Jeśli ktoś nie potrafi oddzielić czasem mocno kontrowersyjnych wypowiedzi od programu politycznego i wizji dla państwa i tylko na podstawie kontrowersji ocenia jego wartość jako polityka - jest zwyczajnym idiotą i nic poza tym. A już zwłaszcza jeśli się cieszy że zamiast JKM do senatu dostał się ktoś o kim wiadomo (lub jest duże prawdopodobieństwo) że złożonych obietnic nie dotrzyma.

  Niestety idiotów jest wielu, dlatego w sejmie i senacie siedzą głównie ich reprezentanci.
 • @Cezary Bialik 15:02:40
  hmmm

  czyli liczac tak jak Pan - najlepszy wynik to 28.48% - 7769 glosow... uwzgledniajac 246795 uprawnionych do glosowania przeklada sie na 3.14% gdzie JKM ma troche mniej niz podane przez Pana 1% (konkretnie 0.87%)... wiec roznica na poziomie 2.27% :)

  Chyba nie tak sie powinno podchodzic do takich wyliczen... pomijajac juz to ile kto by procentowo uzyskal (nawet jak by uwzglednic ze jest to liniowe - a nie jest).
 • @Paweł Tonderski 14:45:58
  Dobry tekst o idolu i od razu sfora trolli - potomków bierutowszczyzny i bermanowszczyzny rzuciła się na Pana.
  Ich dziadowie tak samo twierdzili, że nie ma alternatywy dla komunizmu (oczywiście rządzonego przez nich), tak samo jak obecni wnuczkowie twierdzą, ze nie ma alternatywy dla liberalizmu, mimo 23 lat liberalnej transformacji. Nie dziwota, oba te systemy, niby skrajne, a jednak bardzo sobie bliskie, finansowały i finansują te same grupy banksterów...
 • @Paweł Tonderski 14:45:58
  Może na początek należałoby zapoznać z Polską kulturą.Bo tak zrusyfikowanego" Polaka "to należałoby wysłać do ludzi mentalnie mu bliskich w sowiet Union.Tam byś się szybko porozumiał i nie miał oponentów.
 • @Paweł Tonderski 12:45:35
  Nie wiem o co chodzi z tym wypromowaniem. W każdym bądź razie Z TEKSTU WYNIKA że razwiedka dzisiaj postawiła na PIECHĘ i TEGO SIĘ TRZYMAJMY a szerzej to stawia na zmianę złego policjanta na dobrego. Co w tym układzie jest zabawne to jest to że ci od tuska, mają inne zapatrywanie na to który glina jest dobry a który zły od tych od kaczki. I oba elektoraty mają przerażone oczy bądź uśmiechnięte buźki w zależności od tego którego z panów zobaczą w TV. To niedługo będzie rozpoznawalny odruch. Dla mnie Korwin może przegrywać jeszcze z parę razy, może Gwiazdowski dojrzeje w tym czasie.
 • @Votan9 15:33:31
  >Dobry tekst o idolu i od razu sfora trolli - potomków bierutowszczyzny i
  >bermanowszczyzny rzuciła się na Pana.
  >Ich dziadowie tak samo twierdzili, że nie ma alternatywy dla komunizmu
  >(oczywiście rządzonego przez nich), tak samo jak obecni wnuczkowie
  >twierdzą, ze nie ma alternatywy dla liberalizmu, mimo 23 lat liberalnej
  >transformacji. Nie dziwota, oba te systemy, niby skrajne, a jednak bardzo
  >sobie bliskie, finansowały i finansują te same grupy banksterów...

  Teraz już wiem do kogo autor kierował swój "artykuł" :D
  Ale ten bełkot przebił pana Tonderskiego :)
 • Jak może istnieć ustrój, w którym dwóch meneli spod budki ma dwa głosy, a profesor uniwersytetu ma jeden głos?
  Dialektyka Pana Korwina jest desantem głupoty, wciskaniem taniego kitu i mieszanie w bałaganie. Profesor uniwersytetu nigdy nie będzie w dwóch osobach jak dwóch chłopaków z pod budki z piwem.
 • @goodness 16:11:26
  ... a Czyzykiewicz spiewal:

  Pod budką z piwem stał fizyczny
  śliczny Roman Tyczny
  i stało kilku takich jeszcze
  i walnęło deszczem

  Pod budką z piwem stał artysta
  nadwrażliwy statysta
  i był ogromnie z siebie rad
  i uderzył grad

  Pod budką z piwem - żywej duszy
  już nie suszy;
  każdy gdzieś swoim odszedł ściegiem
  i sypnęło śniegiem
 • @Paweł Tonderski 14:10:53
  Cytuję Pana:" Polacy? Przecież was nawet nie stać na to, aby sfinansować wybory swojego polityka"

  To za kogo Pan się ma?

  Dobrze, że przemówił Pan swoim prawdziwym głosem.

  Spokojnie. Stać nas Polaków na zmiany. Niech się Pan o to nie boi.

  Z pozdrowieniami,
 • @goodness 16:11:26
  >Profesor uniwersytetu nigdy nie będzie w dwóch osobach jak dwóch
  >chłopaków z pod budki z piwem.

  Chyba niechcący zgodziłeś się z "dialektyką" Korwina.
 • @Rze 10:29:38
  Czy to by coś zmieniło? Gdyby na karcie do głosowania była dodatkowa opcja - nie glosuję a obowiązek posiadałby każdy……………. Oczywiście, że czwarta opcja „Nie głosuję”, daje możliwość 100% wolnej woli, każdemu świadomemu wyborcy w powszechnym głosowaniu. Ciekawe, że omijasz pozostałe 3 opcje. Na razie w ordynacji jest 1. opcja „TAK” dla niezidentyfikowanych organizmów żywych nie na Filipinach tylko w Polsce.
 • @kris29 16:29:45
  Czytaj dalej. Korwin - " Trzeba być idiotą, żeby chcieć w takim ustroju żyć". -----A ja, uważam taki ustrój za normalny i bezpieczny, gdzie każdy spragniony może zaspokoić pragnienie.
 • @goodness 16:51:26
  >A ja, uważam taki ustrój za normalny i bezpieczny, gdzie każdy >spragniony może zaspokoić pragnienie.

  Szkoda tylko, że niektórzy niezasłużenie raczą się małmazją a reszcie, pomimo wielkich obietnic, pozostaje deszczówka z kałuży :)
 • "Brawo dla Polaków" tak - jak dojdziemy do tego że nikt nie będzie głosował na bandę to ten cyrk się
  rozleci i albo będzie dyktatura, albo demokracja bezpośrednia i wreszcie będziemy decydować w konkretnych sprawach, a nie w wyborach partii czyli niczego.
 • @Paweł Tonderski 12:20:09
  człowieku, ja piszę Ci o cytacie z Sienkiewicza, który użyłeś ni przypiął, ni przyłatał. Nie rozumiesz kontekstu w jakim te słowa zostały wypowiedziane i zwracasz się nimi do Korwina : "kończ Waść , wstydu oszczędź!"

  To każe mi sądzić, że masz duże problemy z logicznym wnioskowaniem.
 • @kris29 13:52:51
  w sedno. dzięki za ten komentarz.
 • A tak w ogóle to Korwin tak narawdę postuluje zlikwidować urządzenia cywilizacyjne tworzone przez tysiące lat.
  Bo to podobno wymysły ohydnych biurokratów którzy od zawsze oszukiwali wszystkich ludzi wokoło. I ci durni ludzie przez tysiące lat się nie skapli, dopiero Korwin namierzył spiskowców.
  Ja bym tak przypomniał, że on tutaj jesienią tygodniami gorąco namawiał nas do udziału w jego marszu niepodległości. Tylko jeden szczegół, nie przyszło mu do głowy podać czasu i miejsca zbiórki. To jest człowiek z poważnymi deficytami mózgowymi, nie potrafi przeprowadzić najprostszego zadania. Całe życie gra w brydżyka i gada dużo o sprawach o których nie ma pojęcia. Taki mi się dowcip przypomniał - seksuolog to facet, który zna 500 sposobów miłości, ale nigdy nie miał kobiety.
 • @kris29 17:05:11
  Szkoda tylko, że niektórzy niezasłużenie raczą się małmazją a reszcie, pomimo wielkich obietnic, pozostaje deszczówka z kałuży......... Słuchasz obietnic i jeszcze narzekasz, masz jedną możliwość głosowania na "tak", podobnie jak przebierańcy, co później mają w Sejmie 4 opcje:........... TAK < NIE < WSTRZYMUJĘ SIĘ < NIE GŁOSUJĘ. Czy nie chcesz być świadomym człowiekiem z pełną wolą daną każdemu człowiekowi przez Boga i pić małmazję?
 • @Paweł Tonderski 14:00:28
  niedoszły poseł, prezydent, senator JKM, sam się pogubił w swoich głoszonych tezach, jak jeszcze kilka lat temu nie pluł PiS, tak po skumaniu się z "koniem który mówi", zaczął i to równo. Nie wiem czy to z towarzystwa z jakim się skumał, czy jak Stefek , został odtrącony przez Prezesa, coś się musiało chyba stać, a strategia jest prosta, wróg naszego wroga, jest naszym przyjacielem, tedy mógł nie atakować PiS, zawiązać jakiś sojusz, by wyeliminować watahę, by potem mieć czyste pole do przekonywania wyborców, że ma rację, a wszystko by było na tle polityki rządów PiS, bo nie tylko on, ale i wyborcy by się dowiedzieli, czy słusznie popierali Prezesa, w tym i ja sam, co do samego Kaczyńskiego nic nie mam, uważam Go za uczciwego człowieka, ale zbyt łatwowiernego, dał nam ludzi z poziomu wycieraczki, jak tu grasujący /Wrzodak, czy na innym portalu Libicki, Migalski...
  Mam nadzieję, że PiS w końcu wygra, spodziewam się licznych śledztw gospodarczych, a głównie smoleńskiego, jak i w końcu lustracji prokuratury, sędziów, polityków, jeżeli tego sięnie doczekam, to już chyba nie będę głosował.
 • @goodness 17:47:49
  A teraz napisz to jeszcze raz, ale tak, żeby coś dało się z tego zrozumieć.
 • @FanDaVinci 17:53:14
  >uważam Go za uczciwego człowieka, ale zbyt łatwowiernego, dał nam >ludzi z poziomu wycieraczki

  I to jest głowny problem PiS (pomijam socjalistyczne pomysły) - nędza materiału ludzkiego. Kto niby miałby te wielkie zmiany, sledztwa i lustracje przeprowadzać? Może Macierewicz? :D
  A i tak by się to skończyło przeprosinami, jak w przypadku "Stokrotki".
 • @kris29 17:55:47
  Zwierzęta mają jedną opcję. Człowiek ma prawo się sprzeciwić, lub zgodzić itd. Jak to mówił min. Kalemba.
 • @chess 18:11:17
  Widzisz, Korwina można nie lubić, można mu zarzucić bałaganiarstwo i brak umiejętnoscii organizacji - ale nie sposób mu odmówic analitycznego umysłu. I do tego byłby dobry, czytałby te mniej lub bardziej głupie ustawy i punktował to co jest w nich złe. Może wśród senatorów udałoby się pobudzić szare komórki do myślenia a nie tylko do naciskania guzików zgodnie z linią partii.

  I o to chodziło w tych całych wyborach do senatu. Nie o przejmowanie władzy ani rządzenie, tylko próby zapobiegania wprowadzeniu głupiego prawa.

  Poza tym, nie obraź się - ale dlaczego w swoim skostniałym pojmowaniu świata uważasz, że na stanowiskach rządu/kierowniczych MUSZĄ być członkowie partii? Bo tak robi PO, PiS i cała reszta - to tak musi być? Nie da się inaczej?
  Członkowie partii to zwykle najgorsi kandydaci.
 • @chess 19:14:46
  Kris ma rację. Gdyby było oczywiste że funkcje nie muszą obierać partyjniacy to pod takimi wpisami dyskutowano by o programach i rozwiązaniach dla Polski. Czy bon edukacyjny, czy tak jak jest, czy powrót do systemu 8 klasowego czy nie. Czy na emeryturkę w wieku 75 a może 85 latek. Jak długo ZUS pozipie i czy wolno pod przymusem zabierać na coś o czym wiadomo że zaraz się zawali.
  A tak ciągłe przepychanki który przystojniejszy. A poza tym to PIS rządził więc można chyba stwierdzić jak to z tym wpychaniem na stanowiska było? Zresztą działaczy trzeba wynagrodzić:) KNP ma tą zaletę że tam na posady nikt nie liczy to chyba oczywiste?
 • @chess 19:14:46
  >Na moje pytanie - wymień 5 osób z KNP, które są sensowne
  A skad ja mam wiedzieć kto wartościowy do KNP należy? Nie należe do KNP, nie śledzę ich stanu osobowego.

  >Dlaczego uważasz, że PIS nie zatrudni "karkodzierżców" i
  >"mieczosiepaczy" oraz "fakturozdolnych" do swoich rządów ? :)

  Bo to nie jest partia, która chce coś w tym kraju zmienić na lepsze - tylko MIEĆ WŁADZĘ i ew. pozamykac albo powywieszac swoich oponentów. I nie miałaby do tego aż takich skrupułow jak PO. Zresztą, o ile pamietam to PiS miał szansę pokazać coś dobrego, skończyło się na wymienie składów na "swoich" i czerwoną kartką w wyborach.
 • @kris29 19:41:35
  >Bo to nie jest partia, która chce coś w tym kraju zmienić na lepsze - >tylko MIEĆ WŁADZĘ i ew. pozamykac albo powywieszac swoich oponentów.

  Wiesz jak by sie chcieli powywieszac na wzajem to nie byla by taka zla opcja ;> ale wiadomo ze im na tym nie zalezy bo na kogo beda zwalac wine jak nie na opozycje czy koalicje ;)
 • @ToM.UD 19:57:53
  Chodziło mi o to że PiS jest bardziej nieprzewidywalny, szaleństwa w oczach tez u nich więcej, ci z PO mają w oczach cynizm zawodowego złodzieja.
 • @kris29 19:41:35
  Pięciu Wspaniałych, teraz cyfrowo możemy wybierać, nie tak jak dawniej ścigać tych, co mówią "nie chcę, ale muszę". Jak widzisz Korwin też nie chce? A mamy do tego bardzo drogie Ministerstwo Cyfryzacji.
 • @goodness 20:12:13
  Uwielbiam takie oderwane od wszystkiego wypowiedzi, niby takie inteligentne, głębokie i mądre, może nawet zabarwione poezją (czyli "co autor miał na myśli?")- a tak naprawdę czyta się je jak projekcje człowieka w malignie.

  Już ci napisałem, nie jestem członkiem KNP, nie wiem kto do nich należy, kto z nimi sympatyzuje i kto się nadaje. Mnie interesuje program, idea, pomysł na zmianę tego co jest w tym państwie złe a nie personalne gierki.
 • @kris29 20:19:15
  Pomyliłeś mnie z kimś innym, nic o KPN nie pisałem. Pisałem o toczonych wyborach z łapanki i mamy teraz to, co chcesz zmienić. Teraz nową ideą mogą być cyfrowe wybory, gdzie każdy chętny na prezydenta się zgłosi i dostanie swój numer wyborczy. W głosowaniu nie pomylisz się nawet jakby mieli takie same nazwiska i imiona.
 • @chess 21:08:31
  O chłopie, jak nie znoszę PiSu tak jeszcze bardziej nie cierpię PO. O ile Jarek wygląda na uczciwego gościa, tyle że jest 100% socjalistą i dupą wołową- tak Tusk to klasyczny polityczny oportunista, zawodowy kłamca i lawirant. Niestety z obu tych powodów wybór między PiS a Po to jak wybór między dżumą a cholerą albo wybór śmierci od noża lub siekiery. Obie te partie nic dobrego dla tego kraju nie zrobią, obie mają niemal identyczny schemat działania i podobne cele. Niestety ich partyjne cele przeważnie nijak się mają do potrzeb statystycznego Kowalskiego, który chciałby mieć jakąś przyzwoitą pracę, przyzwoitą płacę, niskie podatki i święty spokój.

  Przy okazji - pewnie nie wiesz, że pierwotnie słowa tej piosenki Pietrzaka były "żeby Polska była polska" (przez małe "p" bo to odpowiedź na pytanie "jaka?"- polska a nie np. ruska) a nie że ma być Polską. Ale ktoś tam uznał, że to brzmi nacjonalistycznie w rodzaju "Polska dla Polaków" i Pietrzak zmienił na Polskę, co wg mnie trochę wypaczyło sens.
 • @chess 21:04:47
  Ani pod tym ani pod innymi. Swoją drogą czy to nie ciekawe że taki nędzny tekst jest promowany? Może tajni agenci Wykorzystali PT do promocji Korwina:)
 • @chess 21:08:31
  Bo tylko cynizm chyba zostal ;>

  w sumie patrzac na stan naszego kraju to ja juz nie wiem czy sie smiac czy plakac... ...a obiektywnie patrzac to ani jedno, ani drugie nic nie zmieni... ....ot smutna prawda.
 • @kris29 19:41:35
  po komentarzach, kolegi, wygląda, że swoją wiedzę nie tylko o polityce czerpie z onetu, czy innych gazet typu GW. Wystarczy prześledzić statystyki przestępstw za czasów PiS, a obecnie, tym bardziej zobaczyć jacy ludzie byli na widelcu i jacy ludzie umarzają ich przekręty, bez obrony prokuratorów! to jest celowe działanie, by dalej straszyć PiS-em i służbami, a faktem jest, że obecnie jest niewyobrażalna inwigilacja, jesteśmy w czołówce UE!! Rychy , Zbychy mają się bać o każdej porze dania czy nocy, to oni pod wodzą Tuska rozkradają Polskę, nie widzisz tego kolego?
 • Panie Tonderski czy to prawda, że pańska niechęć do JKM-a
  wywodzi się stąd, że Jego pies przeczytawszy wierszyk Tuwima :
  "Próżnoś repliki się spodziewał
  Nie dam ci przytyczka ani klapsa.
  Nie powiem nawet pies cię je..ł,
  Bo to mezalians byłby dla psa" -
  wyobraził sobie jako adresata tego wezwania - pana panie Tonderski - i z wizji tej się porzygał?
 • @antares 23:27:59
  Moja niechęć do Korwina wynika z tego, że facet który ma elementarne problemy z przeprowadzeniem prostych operacji i działań uważa że ma genialną receptę na rządzenie całym państwem i rozwiązanie wszelakich problemów ( a więc problemów o kilka poziomów bardziej skomplikowanych).
  Już wspomniałem o jego niezborności i braku zrozumienia prostych sytuacji życiowych powyżej. On się gubi w sprawach bardzo prostych, takich które jakiś głupi urzędas załatwia rutynowo, fachowo i od ręki. A Korwin ma problemy jak jakieś umysłowo niedorozwinięte dziecko. Jak ktoś wierzy że jego recepty mogą być dobre to sam jest doskonale naiwny. On po prostu nic z tego świata nie rozumie, on ma swój wewnętrzny świat fikcji, którym urzeka zazwyczaj małolatów. Starsi już łapią że to wszytko żart jest.
 • @vortex 23:42:53
  Ja śledzę na pewnym forum wysiłki młodzieży która puszcza balony do stratosfery (w Polsce, są takie ekipy). A raczej uczą się puszczać te balony, bo wciąż coś zawodzi, nie udaje się dokładnie tak jak było planowane. Ale się uczą, widzę jak dojrzewają, nabierają pokory. Już wiedzą że nie ma prostych, łatwych szymeli, że trzeba dużo pracy, badań, nauki, wysiłków i prób, że realna rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana niż wydaje się po przeczytaniu paru tekstów w książkach. Ale oni puszczają te balony i się uczą. A co robi Korwin od zawsze? Gra w brydżyka i gada jak najęty. Żadnego balonu nie puścił, żyje doskonale zadowolony we własnym świecie kompletnej fikcji.
 • @antares 23:27:59
  Panie antaras od azbestu i PRL-u, te żydowskie sowizdrzały niech pan czyta swoim dzieciom do poduszki.
 • @pisanki 00:05:20
  To jest autentyk? Ten Michalkiewicz?
  To się porobi teraz.
 • autor
  to jeden z tych meneli z pod budki z piwem, dlatego ten wpis :)
 • @Paweł Tonderski 14:45:58
  "Niedoczekanie wasze, wy byście pierwsi strzelali do Polaków, dać wam tylko władzę w Polsce, a krew polałaby się z nas strumieniami."

  Jaki Ty jesteś nie tylko głupi ale i wredny. Ale pocieszę Cię. Pod naszymi rządami miałbyś zapewnioną ochronę, że nawet włos z głowy by Ci nie spadł. Nie miał byś tylko prawa publicznego głosu, bo się do tego nie nadajesz, co dobitnie potwierdzasz swoimi komentarzami.

  A, bym zapomniał. Nie odpisuj proszę na te moje uwagi, bo nie mam czasu dla takich jak Ty.

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @pisanki 00:05:20
  A strona Michalkiewicza doznała jakiejś kontuzji, nie idzie tam wejść.
 • @cezar 00:29:04
  A co panu przeszkadzali ludzie pijący piwo pod budkami? :))))))))) I nie "z pod", tylko spod...


  Trzeba naprawdę kochać Polaków, aby wszystkich tych, którzy pijali swojego czasu piwo pod budkami traktować i uważać za meneli, jednocześnie chcąc, aby ci menele na was zagłosowali, abyście nimi rządzili tak, aby oni byli bardzo bogaci albo tylko bogaci. :))))))

  Bo jak wiadomo, każdy pijak to złodziej, a wydaniu korwinowców nawet menel.
 • @vortex 23:54:27
  Wiesz fajna sprawa te balony ;) ale to sie nijak ma do wygrywania wyborow. Uwierz mi balon to i ja moge puscic po konsultacjach np. z pewnym Tomkiem SP9UOB :) - zreszta nawet o tym troche gadalem na spotkaniu APRS w Wawie gdy Tomek pojawil sie goscinnie (ot tez mnie wzielo na balonik). Generalnie caly porjekt Copernicus to bardzo fajna sprawa... ...tylko nijak ma sie to do polityki gdzie bez milionow mozesz sobie gadac do usranej smierci.

  Nie wiem jak obecnie wyglada sprawa dofinansowania ale z tego co pamietam same dotacje na partie to grubo ponad 100 baniek rocznie, do tego wiadomo ze to nie wszystkie finanse jakimi dysponuja.

  Niestety dzisiaj bez wielkiej kasy polityki nie zrobisz :) co najwyzej lokalna bo pamietam ze w moim rodzinnym miescie placili za glos menela po 20zl (nawet byla afera) bo ktos to nagral, ale sprawie szybko glowe ukrecono :)

  Dlatego porownanie mierne do balonow - gdzie obecnie problemem robi sie rosnaca cena helu (od strony finansowej)

  ...moze jak by wpakowal kase i obiecywal gruszki na wierzbie (jak wiekszosc) to by jakos sie tam wepchal do sejmu - pytanie czy warto dla tego robic z siebie dziwke :)

  W sumie to moze tak na przekor puscimy balon dla JKM-a, nawet jestem gotow zalatwic okolicznosciowy znak na ta okazje dla stacji automatycznej :)

  Pozdrawiam
  Tomek
  SP6VGX

  ahhh i nie jestem w KNP, JKM-a popieram w pewnych kwestiach odnosnie gospodarki i podatkow - ale nie na calym polu. Do tego obserwujac swiat staram sie analizowac fakty i wyciagac wnioski :) oraz obiektywnie oceniac ludzi i to co robia....
 • @pisanki 00:05:20
  Tak tak, Michalkiewicz byl agentem...

  TW Photoshop.
 • @Paweł Tonderski 00:35:49
  Ty się popatrz na ten papierek, który zapodał nam powyżej pisanki.
 • @vortex 00:38:05
  To przecież pan Michalkiewicz ciągle coś mówił i pisał o razwiedce i agenturze?
 • @ToM.UD 00:36:17
  Copernikusy to są już stare wyjadacze i przezornie nie komplikują aparatury. Ja śledzę wysiłki Heveliusów. Oni ruszyli bardzo ambitnie, napakowali gondolę różną elektroniką, i ona między sobą wciąż im koliduje, więc system wysiada. Jak się zdaje nie ma na to recept w książkach, latają po gondoli fale i impulsy i wszytko pada. Trzeba wielu prób i dobrze główkować, żeby dojść do ładu z tym. A to się z tematem o tyle wiąże, że w życiu tak zazwyczaj jest, jest to wszystko w realu dużo bardziej skomplikowane, niż w pięknych planach na początku.
 • @Paweł Tonderski 00:41:19
  Ja też ciągle piszę o agenturze, ale niczego nie podpisałem.
  A jakbym podpisał, to czieławiek by dyszał swobodoj, oj jak by dyszał.
  Do czasu.
 • @Paweł Tonderski 00:41:19
  Moim zdaniem ten smieszny skan, to ewidentna proba zdyskredytowania Michalkiewicza. Wprawdzie nie startuje do Sejmu (dopiero wtedy ruszylaby produkcja "kwitow"), ale stale publikuje, jezdzi z wykladami i prelekcjami po kraju i zagranicy, uswiadamiajac ludzi w jakiej rzeczywistosci zyja. Mowi smialo i otwarcie o swoich wnioskach i podejrzeniach, a to niewatpliwie jest agenturze nie na reke - "Po co babcia ma sie martwic, niech sie babcia cieszy".
 • @gosc hotelowy 00:54:12
  "Moim zdaniem ten smieszny skan, to ewidentna proba zdyskredytowania Michalkiewicza."

  Ja bym nie był taki pewny co jest grane. Gry służb bywają naprawdę bardzo wyrafinowane.
  Strona Michalkiewicza nadal nie działa. Być może padła z przeciążenia, ale nie koniecznie.
 • @vortex 00:47:19
  Wiesz w.cz. to niestety takie wredne jest i tutaj fak trzeba troche praktyki, a czasami i inny syf wykoczy - ot jak mi ostatnio. tzn. procek ktory wybralem i zaimplementowalem w nim caly modem AFSK do APRS-u (Cortex M3 od STM) okażal sie ze tak pieknie sieje ze zakloca modul GPS-u... ot takie zycie pare stowek i troche czasu poszlo w bloto :)

  Jednak wiele informacji jest dostepnych, a przykladowe moduly GPS z zdjeta blokada wysokosci jak i fajne moduly radiowe mozna kupic np. w pewnej firmie na M... i nie sa to kosmiczne pieniadze, a wiele ulatwiaja. Z tym ze przy nich zostaje tak jak u SP9UOB robienie RTTY na 70cm, jak by sie chcialo po APRS to roboty bylo by wiecej.

  W sumie obecne problemy to dalej dobranie elektroniki, ale sporo na tym polu juz zostalo przetestowane i mozna z tego korzystac... ...a koszta nie sa az tak ogromne...

  Co do pakowania wiekszej ilosci elektroniki to tez problemy z temperatura, zasilaniem itd. do tego zwieksza to wage itd. Zalezy co sie chce osiagnac... ale pchanie sie bez doswiadczenia w prostych konstrukcjach w cos bardzo zaawansowanego to tez nie wyjscie, a wrecz niemal utiopia bo trudno znalezc i zdiagnozowac przyczyne.
 • @pisanki 01:02:27
  Pierwsza w nocy, a tutaj takie rzeczy się wyrabiają. Mam jednak nadzieję, że nie zostanę jedynym frajerem który nie podpisał (co mnie zresztą sporo w życiu kosztowało).
 • @pisanki 01:02:27
  A czy znamy powod ich "zamkniecia" i czy sugerujesz, ze ten obrazek mogl byc tym powodem ?


  Jesli "moje zdanie sie nie liczy" , to takze nie liczy sie zdanie Michalkiewicza - tylko fakty i prawda. A nie wierze, zeby prawda bylo to, ze Michalkiewicz wspolpracowal z tajnymi sluzbami. Jest niewygodny - byc moze nie moga go zlikwidowac (otwarcie lub pozorujac wypadek) bo zbyt wielu ludzi polaczyloby fakty (takie, ze otwarcie mowil o razwiedce, a teraz zginal) i mogloby zaczac np. protestowac na ulicach, domagajac sie niezaleznego sledzctwa w sprawie jego smierci. Powstalby smrod, zamieszanie, szukanie winnych itp. A tak, wrzuci sie od czasu do czasu taki skan do sieci i ludzie sami zaczna sie zabijac o to czy to prawda czy nie. I efekt zostal uzyskany a zagrozenie zneutralizowane - nawet nie wlasnymi silami i srodkami, tylko wroga.
 • @pisanki 00:05:20
  Pieczątki mają niewłaściwą wielkość Ty niedouczony prowokatorze.
 • @pisanki 01:29:18
  Moje zdanie jest oparte na tym, jakie tematy porusza Michalkiewicz. To jest po prostu nielogiczne, zeby ktos mowil o tym, ze Polska jest calkowicie oplatana polaczeniem obcych agentur, a pozniej bral od jednej z nich pieniadze. Zreszta sam Michalkiewicz mowil o swoim przekonaniu, ze aby byc skutecznym politykiem w naszym kraju, trzeba byc czyims agentem - dlatego odszedl z polityki, bo nie chcial byc niczyim agentem. Z tego wnosze, ze nie jest niczyim agentem, a obrazek tu wklejony jest falszywka.
 • @vortex 00:47:19
  Heh poczytalem o Hevelius 2... fajnie ze chlopaki maja ambicje ale...

  ...wlasnie to ale to to ze IMHO troche mocno przekombinowali i nie widze uzasadnienia dla wielu rozwiazani np. dublowanie GPS-ow itp. Lepiej zrobic jeden tor radiowy + GPS ktore dzialaja solidnie niz dwa dzialajace kiepsko... Przynajmniej odnosze to do mojego wstepnego projektu kapsuly - opartego o doswiadczenia ludzi ktorzy nie jeden balon wypuscili :) Zwlaszcza ze jest w czym wybierac (co zostalo przetestowane), a glowny problem to niska temperatura i zasilanie- no chyba ze ta elektonika ma robic za grzalke ;)

  No ale trudno odmowic chlopaka odwagi i pomyslowosci, a to sie ceni...

  Tutaj nawet bym szukal analogii z JKM ;) ot on tez dosc czesto tak przekombinuje ze polowa elektoratu ucieka :)

  to tak w ramach rozluznienia dyskujsji i odskoczni ;) milej nocy zyce bo pora lulu i rano do pracy :)
 • @vortex 23:42:53
  >Moja niechęć do Korwina wynika z tego, że facet który ma elementarne
  >problemy z przeprowadzeniem prostych operacji i działań uważa że ma
  >genialną receptę na rządzenie całym państwem i rozwiązanie wszelakich
  >problemów

  Twoja niechęć wynika z twoich uprzedzeń i ciasnych horyzontów. Nie wiem czemu tak trudno ci zaakceptować, że niektórzy ludzie mogą mieć podstawowe problemy z czasem najprostszymi rzeczami. Ktoś wybitnie uzdolniony w jednej dziedzinie może być jak małe dziecko w innej. Byl kiedyś taki film "Rain man", polecam, możesz poszerzyć swoje horyzonty, możesz także zrozumieć że nie każdy może być alfą i omegą w każdym aspekcie życia.

  Korwin nie jest ani świetnym organizatorem, ani uporządkowanym pedantem, ani też rewelacyjnym mówcą porywajacym tłumy, być moze także nie zna się na ludziach i nie potrafi skupić wokół siebie tych najbardziej odpowiednich. On jest analitykiem, pewnie jednym z lepszych w tym kraju i w tej roli sprawdziłby się idealnie. Do oceny czy konstruowania ustaw nie są potrzebne umiejętności załatwiania najprostszych spraw, załatwianych od ręki przez najgłupszego urzędasa.
  Jego problem polega na tym, że nie ma w swoim otoczeniu nikogo kto by za niego zrobił te proste, rutynowe rzeczy. Albo inaczej - nie ma 47 milionów rocznej dotacji, jakie mają PiS czy PO żeby takim ludziom zapłacić.
 • @pisanki 02:36:07
  >sorki, ale niekonsekwentnym jest utrzymywanie z jednej strony, że
  >dotacje osłabiają obdarowanego (rolnictwo, nrd), a z drugiej -
  > narzekać na ich brak i tymże słabość swą usprawiedliwiać

  Tu nie chodzi o to czy dotacje są dobre czy złe tylko o to, że ten kto dotację ma- ma też przewagę. Nie czytałem aby Korwin się z tego powodu usprawiedliwiał i nie o to mi chodziło, tylko o to, że przez te dotacje już na starcie ma znacznie gorszą pozycję. Wolontariat jest fajny, radosny i entuzjastyczny ale rzadko kiedy jest profesjonalny.

  >w ogóle niemęskim jest - unosić się gniewem lub łzami rozpaczy >zalewać z powodu tak prozaicznego, jak przegrany fotel po zmarłym
  Nie wiem czy się łzami zalewał czy gniewem unosił, zapewne to twoja kolejna konfabulacja, fakt jest taki że znowu przegrał, zatem powodu do radości nie ma.
 • @pisanki 04:01:33
  Gdzie napisałem że 'nie wiadomo' czy dotacje są dobre czy złe? W którym miejscu podjąłem się takiej oceny?

  Nie potrafisz bez zniżania się do konfabulacji, przekręcania słów i naginania ich do swoich chorych teorii odpowiedzieć na prostą argumentację, pozbawioną jakiejkolwiek subiektywnej oceny?

  Jesteś aż takim debilem czy w ten sposób tylko pokrywasz swoją intelektualną miałkość?
 • @pisanki 00:05:20
  Hej koleżko! Mam kilka lepszych jeszcze dokumentów ale nie wiem jak je się zamieszcza. Podaj kochanie ty moje przepis. Z góry dziękuję.
 • @pisanki 04:50:45
  po prostu jest to nieuczciwe. Dla tego co dostaje to przyjemne ale rozleniwiające, czy to dobrze?
 • @pisanki 08:47:11
  To pan wie nawet to, kto mną manipuluje i co ja myślę. No, no widzę, że jednak ta wklejka miała jakiś sens i służyła jakiemuś celowi. :)

  Niestety, jeżeli chodzi o pana Michalkiewicza, to ja się z jego poglądami na liberalistyczne dyrdymały nie zgadzam, zwłaszcza, jeżeli one dotyczą polskiej gospodarki.

  Natomiast nie mam w zwyczaju dyskutować na temat czyjejś współpracy z UB, jeżeli nie wiem, czy ta informacja jest prawdą.

  A tak poza tym, to ja z publicystyką i z tym co mówił i pisał pan Michalkiewicz w zasadzie się zgadzam. Ta informacja jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, koleiny bastion uczciwości i nieskazitelności miałby paść?

  Czyżby w takim razie, to co pisał pan Engelgard w jednym ze swoich artykułów, że każdy w Polsce za komuny, który zajmował się poważną polityką musiał być w mniejszym lub większym stopniu zaangażowany w donosicielstwo i konfidencki proceder okazuje się prawą.

  Dlatego też w Polsce musi dojść do oczyszczenia środowisk politycznych z tego ubeckiego i postubeckiego łajna.
 • @
  W każdym bądź razie Z TEKSTU WYNIKA że razwiedka dzisiaj postawiła na PIECHĘ i TEGO SIĘ TRZYMAJMY
 • @prolet 09:30:31
  Nie, to z teksu nie wynika. Liberałowie, jak zwykle wszystko rozumieją w swój opaczny i specyficzny sposób interpretacji słowa pisanego przez ich ideologicznych przeciwników.

  To pan Piecha ma też coś wspólnego z razwiedką?

  Dyskusja na temat czyjejś domniemanej współpracy z ubeckimi mordercami Polaków, z ludźmi dla mnie zupełnie nieznanymi i anonimowymi, nie jest dla mnie zbyt komfortowa.

  Moim zdaniem powinien pan razem z komentatorem pisankami oraz z panem antaresem, specjalistą od epoki PRL-u, przedyskutować to zagadnienie dogłębnie..., na kanwie wiersza Tuwima. Proponuję panom lub paniom ten temat omówić w swoim anonimowym gronie, a nie ze mną.
 • @kris29 15:15:11
  Sadzac po wpisach socjalizm w roznych odcieniach trzyma sie w Polsce
  bardzo mocno . Korwin przerosl wielu o intelektualne mile i z tego powodu
  gryza mu nogawki . Pan Autor jest tego przykladem .Biedna chlopina .
 • @mordimer 10:53:41
  Tak przed chwilą czytałem na innym portalu wątek wielomiesięczny, jak ten nieco. I zauważyłem że korwiniści przenoszą akcenty. Już mało kto twierdzi że - jak chcesz, abyśmy byli bogaci, to popieraj Korwina. Może w tym mała moja zasługa, bo od miesięcy pytam gdzie system Korwina doprowadził do bogactwa? Pytam tylko o jeden przykład i do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi. Nie ma, więc to intelektualne oszustwo już się zbyło, tak jak zbył się już standard złota jako cudowna recepta na problemy z pieniądzem, i parę innych bzdur.
  Teraz jednak walą z grubej armaty i to chyba jest ostatni najmocniejszy argument - krzyczą "nie kradnij". I przecież mają rację, kraść nie wolno. Tyle że zapominają że wszyscy nie powinni kraść, państwo, robotnicy, ale też zarządy dużych firm, wielcy akcjonariusze i podobni wytworni. A kradzież nie musi polegać na włamaniu do sklepu, ale na ukształtowaniu uprzywilejowanego statusu własnej grupy społecznej, czy własnej sitwy - tak że formalnie żadnej kradzieży nie ma, a pieniądze płynął praktycznie za nic, bo ani to dobry innowator, ani wybitny menager. Więc ten już chyba wasz ostatni oszukańczy sofizmat z tą kradzieżą, też się wam pewnie niedługo skończy.
 • @chess 19:14:46
  Bo miał 2 lata szansę i nie zatrudnił. Fakty nie kłamią.
 • ~trybeus
  napisał świetny artykuł o blogerskich trollach. ~Tonderski mieści się w kilku z kategorii tamże zdefiniowanych.
 • @korwinista 11:29:17
  Zgadza się, ten felieton jest na temat Korwina, którego polityczne działania od lat przypominają trollowanie.
 • @pisanki 02:36:07
  "sorki, ale niekonsekwentnym jest utrzymywanie z jednej strony, że dotacje osłabiają obdarowanego (rolnictwo, nrd), a z drugiej - narzekać na ich brak i tymże słabość swą usprawiedliwiać"

  Zbyt mocno to wszystko upraszczasz. Dotacje sa zle bo demoralizuja i rozleniwiaja. W przypadku jednostki (pracownika) jest to szkodliwe bo jak by wszyscy jechali na dotacjach to kto by pracowal na to aby dotacje byly ?

  W przypadku partii politycznych to widac tez mocno, bo maja w dupie elektorat - a przed wyborami pusci sie troche milionow i jakos sie czlowiek do sejmu dopcha. Nawet juz byla sprawa (o ile dobrze pamietam gdzies nad morzem) w sadzie i wyniklo z niej ze nie mozna rozliczyc osoby z obietnic przed wyborczych.

  Jak by musieli zapracowac na to swoja postawa i praca w sejmie, a nie kasa (ktora dostaja od nas) to by juz tacy cyniczni nie byli. Do tego jak widac dodatcje na partie wcale nie eliminuja wplywu na partie przez osoby bogate - ktore zalatwiaja sobie rozne interesy.

  Wiec dodacje dla partii, a dla przedsiebiorcow/rolnikow itp. to calkiem odmienne sprawy i maja odrebne negatywne skutki.
  Dlatego dotacje sa zle... a pomijajac dodacje to mozna o nic nie mowic.

  Mozna powiedziec ze partie u koryta dysponuja milionami i wedle gloszonych tez socjalistow powinno sie im je zabrac i podzielic pomiedzy biedne partie, aby byla sprawiedliwosc spoleczna ;)
 • @vortex 11:14:24
  >od miesięcy pytam gdzie system Korwina doprowadził do bogactwa?

  Najpierw sobie odpowiedz na pytanie gdzie system centralnego zamordystycznego planowania połączony z ogromnymi daninami i przerostem biurokracji doprowadził do bogactwa. Albo gdzie do bogactwa doprowadził lewicowy/centrowy socjalizm- z naciskiem na utrzymanie i powiększanie majątku państwowego (przecież Kaczyński np. wyraxnie powiedział że jakbu co to gazem łupkowym będą się zajmować spółki państwowe).

  A w takim Chile, tuż po puczu Pinocheta, podatki radykalnie poszły w dół i dziś Chile jest jedną z bogatszych i stabilniejszych gospodarek świata. Faktem jest, że Allende nie pomagały USA, które potem pomogły Pinochetowi, ale tak czy siak, skoro socjalizm, czy wręcz komunizm i nacjonalizcja firm i banków jest taka dobra, to przeciez Allende byłby skazany na sukces, nawet gdyby USA przeszkadzały w w tym wiekopomnych dziele.

  A co powiesz na działania Żelaznej Damy w Anglii? Nie widzisz podobieństw jej działań z tezami gloszonymi przez Korwina? Jak sądzisz, gdzie dziś byłaby Anglia gdyby wtedy ktoś nie założył kagańca na mordy związkowe?

  Pecha ma Brazylia, że po skokowym wzroście PKB (ok 7% w 2010r.) prosperita trwala krótko i nie poczyniono większych inwestycji, teraz kryzys ogolnoświatowy obniżył wzrost PKB do ok. 3%.

  Jest wiele przykładów mówiących że prywatyzacja (ale prowadzona z głową a nie na zasadzie dzikiego uwłaszczenia) plus obniżanie podatków/ danin oraz redukcja aparatu biurokratycznego przynosi wzrost gospodarczy.
  Jest jeszcze więcej przykładów że działania odwrotne generują także dokładnie odwrotny skutek.
 • @kris29 12:20:45
  Bujdy opowiadasz.
  To sobie popatrz.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/PKB_per_capita

  Zbiurokratyzowane, socjalne Niemcy, i Wielka Brytania. Brytyjski lew wyliniał do końca, wcale nie odżył po końskiej kuracji antyzwiązkowej. Cwaniacka hołota, rentierzy bezpłodni i leniwi dostali tam po tej kuracji fory i siedzą, i żrą, i GB na nich robi i upada.
  A Chile kontra Korea Południowa. Ja pamiętam czasy, gdy Korea to był kraj bardzo biedny, choć ciężko pracujący i solidarny, i ... prawie socjalistyczny (tak się mówiło, że oni taki jakiś swój socjalizm zrobili). A Chile teraz daaaleko za nimi, reformy Pinocheta tak się udały mniej więcej jak u nas Balcerowicza. Rozpieprzyli opór społeczny, więc wieprze tłuste, głupie i leniwe mogą już bez nerw żreć i srać, i przesrać swój kraj. Zapewnili sobie status krów świętych i do niczego im rozwój gospodarczy Polski nie potrzebny, oni i tak się wyżywią.
 • JKM=TW
  Co to bez własnej zgody i wiedzy itd.A więc szmata w muszce.Przestałem czytać Najwyższy Czas,gdzie TW uchodzi za wszechwiedzącego guru.
 • @vortex 11:14:24
  Dla mnie Guragaon http://www.wykop.pl/link/790637/wyspa-wolnego-rynku-w-indiach/ pozostanie jednak ciekawym przykładem przy całej świadomości że Indie to biedny kraj inna kultura a jednak pomimo to wolny rynek zadziałał. Raczej jest problem ze znalezieniem symetrycznego odpowiednika SUKCESU gospodarki planowej tzn. jest ale efekt można obejrzeć tutaj http://www.youtube.com/watch?v=VKdojK-m2XU zdewastowane miasto rządzone od kilkudziesięciu lat przez demokratów. Po prostu SOCJALIZM NIE DZIAŁA NAWET W USA. Pomijam kraje które omijają wichry historii albo mają ropę do wywózki. Jeżeli w Detroit zrobią jak zapowiadają http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/w_detroit_powstanie_wyspa_wolnosci/71292 to już teraz mógłbym stawiać pieniądze i zrobić zakład z PANEM o TO jaki będzie efekt.
 • @vortex 12:40:34
  A właśnie. Niemcy mimo wchłonięcia DDR (który sporo im pogarsza statystykę) wciąż mają wyższy PKB na głowę, niż niegdyś wielka Wielka Brytania. Dzisiaj po tej kuracji Margaret Thatcher GB to trup który chodzi.
 • @Paweł Tonderski 10:19:56
  „Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!”

  PRZECIEŻ Z TEGO WŁAŚNIE WYNIKA Skoro razwiedka zdecydowała że odsunęła Korwina to tym samym zdecydowała i przysunęła PIECHĘ to chyba oczywiste przecież mogła zdecydować inaczej
 • @vortex 12:40:34
  >Zbiurokratyzowane, socjalne Niemcy
  Niemcy swoją potęge budowały przez 50 lat, nie powiesz chyba, że przez ten czas panował u nich socjalizm i biurokracja na dzisiejszym poziomie, albo że gospdarkę torpedował dyktat zwiazków zawodowych. Przez te lata zbudowali sobie taką pozycję że dali sobie radę ze zjednoczeniem (gigantyczne obciążenie dla państwa i gospodarki) a teraz nawet jakoś sobie tam dają radę z socjalem i biurokracją, choć PKB mają na poziomie 0%. Można powiedzieć że zrobili sobie wakacje po ciężkiej pracy. Zapewne chwilowo, bo antyunijne / antysocjalne głosy są coraz głośniejsze.

  Nas na takie wakacje nie stać. Nie stać nas na stagnację i uporczywe trwanie PO , nie stać nas na socjalistyczny raj PiS-u.

  A Chile nadal ma wzrost na poziomie 5% PKB. Więc moze te tłuste świnie żrą i srają ale jednak gospodarka jakimś cudem daje radę. PKB per capita mają nieznacznie niższe niż nasze, ale pamiętaj że jeszcze w latach 70-ych ludzie tam głodowali (marsz pustych garnków).
 • @vortex 12:46:22
  >Dzisiaj po tej kuracji Margaret Thatcher GB to trup który chodzi.
  Gdyby nie ta kuracja, już dawno by zgnił w ziemi.
 • konkurencja
  Panie Pawle,

  Dlaczego Pan boi się konkurencji ze strony Pana Janusza? Skoro uważa Pan, że jest tak kiepski, bo ciągle przegrywa wybory, to proszę założyć partię, stanąć z nim w szranki wyborcze i wystartować w wyborach, i uzyskać lepszy rezultat. Stwierdzam tak: chce JKM startować w kolejnych wyborach - niech startuje, chcą ludzie wpłacać pieniądze na jego kampanie - niech wpłacają, jego i ich sprawa, czas, pieniądze, itd. Nawoływanie JKM do wycofania się z bieżącej polityki uważam za niegodne. Powiem więcej, nawet najgorszy bałwan ma prawo w tym ustroju angażować się w politykę, w taki sposób jaki uzna za stosowne (w granicach prawa). Proszę nie odmawiać zatem tego prawa osobie, która ma znacznie większe ku temu predyspozycje.
 • @pisanki 12:53:32
  Wiesz nie wiem dlaczego JKM tego nie zrobi... on twierdzi ze to ludzie go maja wybrac, a nie on o to prosic. Moze i ma w tym racje.

  Co do otwierania furtki ;) to podobno roznorosnosc nie jest zla i powinno sie o nia walczyc (tak mowia zieloni i inni) ;) dlaczego wiec nie otworzyc tylko trzymac non stop ten sam beton ;)

  Co do straszenia odwolaniem - to jest pytanie za ile mozna z siebie zrobic szmate... Ja mam swoj honor i nawet jak by mialo cos przejsc to na pewno nie za moja sprawa, wolal bym podac sie do dymisji niz ulegac naciska. Mial bym czyste sumienie ze ja tego nie zrobilem i zrobilem co moglem, a ze cos przeszlo to juz na to wplywu nie mialem i zrobili to inni.

  Do tego o jakiej etyce w polityce mowic. W polityce od lat nie ma etyki, jest walka o wladze, kase itd. Wyborcy licza sie tylko przed wyborami i na tym sie konczy. Dlatego sluszna teza jest to by zredukowac chec pchania sie do wladzy, a przynajmniej to ograniczyc.

  Niestety ludzie sa jacy sa, nie wiem jak szczytne bys mial idealy - zawsze znajdzie sie jakis chetny do zdefraudowania kasy ktora nie jest jego. Taka natura czlowieka i nikt tego nie zmieni.

  Wracajac do tej etyki i wnoszac troche humoru do dyskusji to ja troche zaluje ze politycy u nas nie maja Wloskiego charakteru ;) byc moze obrady sejmu ogladalo by sie lepiej niz gale MMA ;)

  Natomiast co do domu JKM to nie mam pojecia ile on jest wart, ale znajac ceny reklam i bilbordow (troche wspolpracuje z firmami ktore sie tym zajmuja - ale na innej plaszczyznie niz reklama) wiec mam informacje... to takich domow bylo by potrzeba kilkanascie na dobra kampanie w calym kraju :)
 • Jak u nas łupki znajdą..
  To też jak WB potęgą będziemy.

  http://www.mpolska24.pl/blogi/post/4239/margaret-thatcher-czy-ropa-naftowa-

  A najlepiej jak by KGHM z 1000 ton złota rocznie wydobywał.
 • @Cezary Bialik 15:57:19
  Wiesz co do KGHM-u to nie wiem ile produkuja rocznie szlachetnych metali, ale widzialem jak wywozi sie "szlam" (w Legnicy) ktory po wytopie miedzi zawiera cenne metale :) W sumie wyglata to jak w filmach na zachodzie transport niezlej ilosci gotowki :) wiec warte to musi byc dosc sporo :)
 • @nikander 12:04:12
  przygłup to jesteś ty i uważaj na słowa bo mogą się spotkać z twoimi zębami
 • ogłupiony to jeteś ty
  Polakami sobie ryja nie wycieraj jak to powiedziała twoja koleżanka Szczuka
 • Bo to naprawdę pewnie jest tak, że żydy gdy chciały zlikwidować słowiańskie elity
  i przejąć ich posady i majątki, to strasznie ryczały "grabi nagrablennoje", czyli kradnij kradzione. Bez krępacji majątek elit dotychczasowych zdefiniowały jako oczywiście ukradziony.
  Oczywiście żydzi gdy już zrabowali te majątki i przejęli posady, to pokochali ... a, jakżeby inaczej - "święte prawo własności".
  Tyle że my Polacy jesteśmy obecnie w dawnej sytuacji żydów, więc powinniśmy wykrzykiwać hasło "grabi nagrablennoje". Niezależnie od tego co jakieś żydowskie jaczejki sobie tam gadają.
  Swoją drogą, jakby tak wystawić żydom rachunek za rewolucję żydowską (nazywaną potocznie bolszewicką), to byśmy zlicytowali cały Izrael i wszystkie majątki wszystkich żydów na całym świecie.
 • @vortex 17:16:55
  Brawo za bardzo trafny komentarz do dobrego tekstu Tonderskiego.
  W uzupełnieniu dodam krótki film co chce JKM, a więc także jego żarliwi obrońcy liberalni. Można być pewnym po dramatycznej obronie, że chcą tego samego, czyli upowszechnienia w uprawach GMO, aby konkurowały z tradycyjnymi zdrowymi roślinami, tak jak na rynku ludzie i firmy.

  Krótki film na linku: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=l8rGg2UKT78

  Dodam, że żywność genetycznie manipulowana powoduje w II pokoleniu wzrost śmiertelności o 50 % i bezpłodność - dowodzi tego wiele uczciwych badań na szczurach i myszach - nie przekupionych przez Monsanto i globalną banksterską finansjerę.

  Stąd pytanie do obrońców, czy w ślad za swoim "guru" popieracie ten proceder: TAK lub NIE, aby tubylcy na tej ziemi mieli jasność.
 • @pisanki 18:46:30
  Wiesz odnosnie honoru i etyki to roznie mozna mowic, tego tutaj brakuje od lat w polityce.

  Moze i by mieli po tym szanse w wyborach - trudno powiedziec bo nasze spoleczenstwo bardzo roznie reaguje i trudno przewidziec wyniki takiego zachowania. Kwstia tego ze niestety u nas nikt nie zaryzykuje bo woli jak to mowia koryto :) Wiele moglo by sie zmienic, moze i tej katastrofy by nie bylo i wawel nie byl by potrzebny. Teraz juz nikt sie nie dowie.

  PiS-u tak samo nie oceniam tylko po Kaczynskich. To ze po nich jechali jakos mnie to nie ruszalo, bo to obraz naszej polityki i poziomu politykow. Kazdy na kazdego jedzie tylko czasami miejsca sie zmieniaja. Ot jak by to ujac "mentalnisc kalego"... Sami sobie to gotuja...

  Jesli chodzi o partie to patrze na poslow - nawet jedna poslanke znam osobiscie i wiem ze to akurat okropna gnida dla ktorej tylko kasa i stolek sie liczy. Sa tam tez osoby rozsadne, zreszta jak w wiekszosci partii mieszanka karierowiczow, tych co w cos wierza itd. Wcale bym sie nie zdziwil jak te naciski byly by nawet z wnetrza partii... Ale bylo, minelo - wyszlo jak wyszlo.

  Wracajac do JKM-a i Rybnika to prawde mowiac nie spodziewalem sie rewelacji, nawet myslalem ze bedzie gorzej. Wygrana teoretycznie byla by mozliwa, ale praktycznie przy frekwencji na poziomie paru procent - gdzie wszystko moglo by sie zdarzyc... Tak w czolowce obstawialem PO lub PiS i gdzies za nimi RAS - w sumie duzo sie nie pomylilem :) Natomiast elektorat JKM-a to taki hazard trudny do przewidzenia ;) zalezy czy walnie jakims tekstem czy nie :) widac ze nie jest on staly. Jak by zmienil troche sposob tlumaczenia i nabral oglady czuje ze nawet by mial szanse na poziomie Palikota... Ale to tylko moje odczucia (zakladajac ze w ten sposob odbil by PiS-owi czesc prawicowego elektoratu) i pozyskal jakies niezdecydowanych co glosuja na PO aby PiS nie doszedl do wladzy...

  Wyniki obecnie sa w miare latwe do przewidzenia, bo male sa szanse by ktoras z obecnych partii zdeklasowala PiS i PO wiec miedzy nimi jeszcze dlugo beda sie rozgrywac wybory... no chyba ze to faktycznie walnie na amen to wtedy roznie moze byc. Jednak nawet przy takiej opcji PO moze nie wiele stracic... przynajmniej odczuwam to po dyskusji z roznymi ludzmi na temat tego na czym opieraja swoje wybory :)

  No ale tak to sobie mozna dyskutowac do smierci... a zycie pokaze co bedzie dalej...
 • @pisanki 00:53:25
  heh jak patrzec na zastosowania serwerowe to juz dawno JKM powinien byc wyzej ;)
 • @ToM.UD 09:37:11
  A wtedy musiałby w ciągu pięciu lat wysłać jakiegoś Polaka na Marsa. Tylko kto by to mu sfinansował?
 • @Paweł Tonderski 09:46:01
  a czemu milczy sam p.Korwin? czy opłakuje przegraną w jakimś zaciszu, z dala od cywilizacji?
  Pamiętam jak Tusk przegrał prezydenturę, to się zamknął w zaciszu pokoju hotelowego na 2 godz. by popłakać nad przegraną, taki z niego chojrak!
 • @FanDaVinci 10:46:55
  Podobno wybiera się na Marsa. :)))
 • @FanDaVinci 10:46:55
  trzeba tutaj zajrzeć http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/to_niedlugo_bylo_za_dlugie__ale_masa_zaleglych_zobowiazan_a_na_weekend/1738
 • @Paweł Tonderski 09:46:01
  Niestety z tym Marsem to sie wyglupia :) Niestety w naszym kraju trzeba by stworzyc cala technologie od zera, praktycznie przy braku specjalistow ktorzy maja stycznosc z ta dziedzina to wieki :) Jesli chodzi o rakiety to doswiadczenia wielkiego nawet nie mamy, z tego co pamietam Metor to chyba jedyny projekt... Trudno nawet wyliczac ile by to zajelo - majac nawet ogromna ilosc kasy... No chyba ze kooperacja z zachodnimi firmami posiadajacymi technologie, ale to i tak 7 lat raczej nie wystarczy i pochlonie niewyobrazalna ilosc kasy :)
 • @prolet 13:06:40
  No z tym podprogowym przekazem to dowalil znowu...
 • @ToM.UD 13:58:40
  Ja to zrozumiałem raczej tak: teoria podprogowego przekazu nie jest głupsza od teorii wielkiego magnesu a nawet bardziej prawdopodobna. Ale widać każdy rozumie co chce. A ponieważ można rozumieć całkiem dowolnie to dochodzę do wniosku że cała ta pisanina to jedna wielka wieża babel jak to ujmuje wk..ny dla uenuchów sprawczych:). Czyli rację mają tacy ludzie jak Korwin i inni którzy nie tylko piszą ale przede wszystkim działają. Z tej pisaniny nic się nie urodzi.
 • @Votan9 22:17:56
  W uzupełnieniu, zamieszczam do obejrzenia, przede wszystkim dla liberałów na czele z JKM film o GMO pt.

  GMO TO ŚMIERĆ - Prof. dr hab. Jan Narkiewicz – Jodko http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=T0nDwVf1Yg0
 • @Votan9 14:18:29
  Jak juz tak walczysz z GMO to przejdz sie po sklepach, poczytaj sobie sklad wyrobow... a nastepnie zobacz ile ludzi je kupuje. To cale GMO to pikus w stounku do tego co ludzie wpierniczaja w tym kraju. Zobacz tez ile osob czyta sklad produktow, bo ja praktycznie prawie tego nie widze...

  ...w zwiazku z tym aby zadbac o zdrowie ludzi proponuje dodac nie czytanie skladu do kodeksu wykroczen...
 • @pisanki 15:35:51
  W sumie choc by zmienic zalozenia :) to moze i by sie udalo...

  To znaczy doleca tam juz raczej zwloki i z wielkim impetem polacza sie z powierzchnia marsa... to majac kase szlo by to i teraz zrealizowac :) W sumie w Holandii istnieje "klinika smierci" i sa chetni, wiec chetny chyba i w PL by sie jakis znalazl...

  Natomiast co do pisania ;), a co nam zostalo - zawsze jakis artykul moze byc jakims miejscem wymiany wiedzy itd. o ile jest to na normalnym poziomie. Czlowiek zawsze sie czegos nowego moze nauczyc, porownac rozne teorie itp. O ile nikt nikogo nie zmusza na sile do zmiany pogladow :)
 • @night rat 22:06:56
  Co dalej?

  Narodowa Demokracja i gospodarka narodowa oparta na własności mieszanej, w większości należąca do Polaków i znajdująca się w rękach Polaków.

  Bez żydowskiego liberalizmu, który wspiera tylko tych, którzy posiadali już wcześniej kapitał i wsparcie wielkich koncernów medialnych, przemysłowych i finansowych, które znajdują się w jednym reku, inaczej w rękach "Wielkiej Czwórki".


  My Polacy mamy swoje polskie wzorce, nam Polakom do tego, aby się rządzić we własnym kraju obce wzorce są niepotrzebne. A już pewne jest to, że nam nie jest w Polsce potrzebny żydowski "austriacki" liberalizm, dzięki któremu Polacy stali się ciągu zaledwie 20 lat narodem nędzarzy i biedaków.
 • @Paweł Tonderski 09:23:31
  A czystosc rasowa jak bedziemy okreslac DNA czy w jakis inny sposob ? Co by wyeliminowac u wladzy zydow i inne badziewie :)
 • @ToM.UD 10:30:43
  Znowu ma pan jakąś projekcję? Pan kojarzy Narodową Gospodarkę i Narodową Demokrację z rasizmem, nazizmem i antysemityzmem? Zupełnie jak ci od Urbana i Palikota, oraz ci z "NIE" i Krytyki Politycznej. :))))))))

  Czemuż to drogi panie? Nie podoba się panu polskość?

  Coś pana uwiera, coś panu w przeszkadza w byciu wolnym, na przykład w krainie wolności i dobrobytu, gdzieś w okolicach wzgórz Golan lub Syjon?

  Nie podoba się panu to, że większość Polaków chce, aby w Polsce rządzili i posiadali własność Polacy i ludzie całkowicie oddani Polsce?

  Jak łatwo z was ten internacjonalizm wyciągnąć, wystarczy napisać jedno zdanie o Polsce dla Polaków, i wyłazi z was to zakłamanie i obłuda oraz prawda o waszym żydowskim liberalizmie, a także to, że byście za to Polaka oskarżali o faszyzm, nazizm, komunizm i bolszewizm razem wzięte...

  Tak drogi panie Polacy mają swoje wzorce, swoją ideę i swoje plany na rozwój Polski, jest już wszystko opisane, udokumentowane, teraz wystarczy wdrożyć to w Polsce w życie. Pan poczyta Zdziechowskiego i Rybarskiego, Trzeciaka, Konecznego a ze swojej biblioteki, (ma pan taką?), niech pan powyrzuca te żydowskie mądrości Mises-a i innych żydowskich oszustów.
 • @night rat 10:29:11
  Zgadza się.

  Pozdrawiam.
 • @Paweł Tonderski 10:50:17
  Ja sie odnioslem do Pana tekstu o zydach itp. - widocznie nie wyczul Pan w mojej wypowiedzi ironii i lekkiej prowokacji. Ale widac ze sie udala...

  Co do literatury poczytam choc jej nie posiadam, jesli chodzi o moja biblioteczke to niestety 90% to elekronika/informatyka ;) raczej w ksiazki polityczne/ekonomiczne nie inwestuje :) Wole z biblioteki jak juz mam taka potrzebe.

  Generalnie ja jestem czlowiekiem otwartym do dyskusji na rozne tematy, gospodarcze/polityczne... i nie wyzywam wszystkich od zydow itp. jak z kims sie nie zgadzam. To ze nazywam kogos czasem socjalista - to zgodnie z tym w co wierzy (nie krzycze komuch itp.). Wole merytoryczna dyskusje/analize jak co moze dzialac itp.

  Nie bede tez ukrywal ze poglady na gospodarke mam podobne do JKM (podatki/ZUS/zasilki itp.) - ale chetnie zapoznam sie z innymi propozycjami. Jestem oczywiscie prawicowcem... ale niestety nie "narodowym socjalista"...

  Mozna przeanalizowac co jakie moze miec skutki (uwzgledniajac czynnik ludzki - czyli to ze ludzie nie sa idealni i swietych nie znajdziemy). Jak ja to mowie zawsze znajdzie sie chetny by zdefraudowac nie swoja kase ;)

  Czy dosc znany cytat ktory glosi JKM:
  “Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy”

  Mnie osobiscie z socjalizmu wyleczylo brutalnie zycie. Kiedys mi to wpajano ze nalezy dbac o ludzi, powinna byc sprawiedliwosc spoleczna itd.

  Zakonczylo sie to tak ze po smierci dziadkow ktorzy mnie wychowywali odbenrano mi mieszkanie komunalne bo mi sie nie nalezalo po nich... wywalono po prostu na bruk... Prowadzilem w tym czasie jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza ktora nawet dobrze sie krecila.

  Tutaj z powodu braku mieszkania pojawily sie lekkie problemy z jej prowadzeniem z ktorych prawde mowiac bym jakos wyszedl obronna reka... Ot w sumie mialem zainwestowane pieniadze w projekt IT ktory mialem realizowac dla wiekszej firmy... Niestety troche przeinwestowalem i braklo na oplacenie swoich skladek ZUS przez okres okolo 3 miesiecy.

  Tutaj oczywiscie ZUS ktory jest dla mojego dobra, dba co bym mial na lekarza i na starosc bardzo mnie uszczesliwil. Dowalili do zaleglosci jeszcze kare + komornik zablokowal konto... W tym momencie gdy u przyszlego kontrachenta pojawil sie komornik - firma wycofala sie z inwestycji... Zostalem na lodzie z drogim specjalistycznym sprzetem, scigajacym mnie komornikiem itd. oczywiscie jako bezdomny :)

  W sumie na tym momencie stracilem dorobek calego zycia i prawie nie wyladowalem jako kloszard na dworcu centralnym...

  ...jednak jakos sie z tego pozbieralem, znowu robie projekty i calkiem niezle zarabiam. Choc dojscie do tego duzo mnie kosztowalo pracy i nerwow oraz tulania sie bez domu nie mowiac o rozpadzie rodziny.

  Dlatego teraz jak slysze o socjalizmie to mnie krew zalewa, po prostu chce pracowac i nie chce by ktos mi w tym przeszkadzal. Nie chce opieki zdrowotnej bo i tak chodze prywatnie. Jak bede mial raka itp. to zapewne palne sobie w lep... wiec leczyc nie bedzie trzeba na czyjs koszt... Tyram po 16 godzin dziennie (a czasem i wiecej), wliczajac w to dosc czesto soboty i niedziele... i co mam w sumie ? nie wiele (moze ze nie gloduje i stac mnie na cos wiecej od tych co maja minimum)... bo okrada mnie kochane Panstwo ktore kocha socjalistyczne idealy...

  Prawde mowiac moze Pan pisac o zydach/masonach itp. Mnie to jakos nie rusza... ale nie zycze Panu w zyciu takiej historii jak moja...

  Wolal bym z Panem podyskutowac o ideologi i konretach, niz walic epitetami w kazda strone (ten zyd ten inny). Czy mimo odmiennych ideologi musimy sie zachowywac jak "Swinie u koryta" (nasi politycy). Czy nie potrafimy juz w tym kraju normalnie i na poziomie rozmawiac ?
 • @Paweł Tonderski 10:50:17
  A i wlasnie wracajac jeszcze do tej mojej ironii ;) Dokladnie wytlumacze o co mi chodzilo.

  Niestety Urbana nie czytam (choc lubie czasem jego poczucie humoru) ;)

  "Czemuż to drogi panie? Nie podoba się panu polskość?"

  Dlaczego ma mi sie nie podobac, ja bardzo bym chcial aby Polska byla silnym krajem, jestem za tym aby to Polacy sie bogacili i bylo im dobrze.

  Tylko w tym momencie jak czytam tu zydzi tam masoni itp. Jak mam zidentyfikowac kto Polak, a kto zyd ? Na czym mamy sie opierac skoro obecnie w zaleznosci ktora strona oplowa to zydem jest raz jeden, a raz drugi :) W sumie dobrym przykladem jest tutaj JKM jedni nazywaja go antysemita inni zydem :)

  Zakladajac ze ktos jest zydem ;) dla wladzy lub przejecia Polskiego kapitalu moze "udawac Polaka" - moze mowic to co Pan chce uslyszec...

  ...wiec jak mamy identyfikowac tych zydow :) chyba zostaja tylko wspomniane badania DNA ;) Problem pozostaje tylko w tym momencie jak zidentyfikowac Polaka ktory ma piekne idealy, a Polaka ktory chce po prostu dorobic sie na tym co nalezy do Panstwa Polskiego...
 • @Ultima Thule 10:58:17
  Większość zmądrzała i wie że wybory to pic na wodę i fotomontaż Apel o bojkot wyborów pani Anny Walentynowicz na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.comPs .Ta 11procentowa mniejszość to pieski partii mafii która z wdzięcznośći pozwala im okradaś lokalna społeczność ,gwarantując bezkarność ze strony mafijnych prokuratorów i sędziów .
 • @wrzask 13:01:36
  Widzę że i ty nabrałęś sie na te pierdolenie żydka Korwina o niskich podatkach.Jaką ten bajdelota daje gwarancję że tak by było za jego rządów.Wiadomo tylko z jego wypowiedzi że do górników protestujących pod budynkiem rady ministrów kazał by strzelać z ostrej amunicji ten twój pojebus Korwin.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej