Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4904 komentarze

Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dni ostatnie i fałszywi prorocy. "To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu."(Łk 8,14)

Wolny Wybór

  Możliwość dokonywania przez nas wolnego wyboru, jest moim zdaniem wolną wolą każdego człowieka, którą posiadamy w sobie z woli naszego Stwórcy Boga Jedynego, którą posiada w sobie każdy człowiek żyjący na tej ziemi już w chwili jego narodzenia.

Tak jak nikt z nas przy narodzeniu nie rodzi się świętym, złodziejem ani mordercą, tak nikt z nas nie wie, co mu przyniesie jego życie.

Ale też nikt z nas przy narodzeniu nie jest niewolnikam tego "świata", tego systemu rzeczy, nasze życie nie jest już przy naszym narodzeniu nam przeznaczone, nie jesteśmy przecież naznaczeni, nie rodzimy się też bezrozumnymi zwierzętami. I tym wszystkim właśnie przede wszystkim różnimy się od zwierząt.

W naszych wyborach nie kierujemy się przecież instynktem tylko sumieniem, stanem naszego serca oraz posiadaną przez nas wiedzą, które nas kształtują, inaczej naszym umysłem, naszym mózgiem, ale także naszym wychowaniem, ponieważ to nasz dom rodzinny na początku naszego życia nas kształtuje, potem środowisko, z którym na co dzień obcujemy.

Jednak dla nas życie w tym systemie rzeczy jest tylko chwilą, sekundą, ponieważ wierzymy w zmartwychwstanie. Wierzymy w sąd ostateczny nad nami, nad żywymi i umarłymi, na którym będziemy sądzeni z tego, w jaki sposób żyliśmy i jakie dokonywaliśmy wybory.

A nasze całe życie, to jest właśnie dokonyanie przez nas wolnych wyborów, które dokonywaliśmy dzięki posiadanemu przez nas sumienia, inaczej poprzez stan naszego serca i umysłu w chwili naszej śmierci, którymi kierowaliśmy się podczas podejmowania naszych decyzji w ciągu naszego krótkiego życia i tego wszystkiego, co w danym momencie naszego życia uczyniliśmy.

Stan naszego umysłu i serca, który znamy tylko My i nasz pan i władca Jezus Chrystus i nikt inny.

Dlaczego panie i panowie lewacy, ewolucjoniści, wprowadzają zamęt pojęciowy w umysły zwykłych ludzi wmawiając nam, że nie ma wolnego wyboru, że to wszystko co się z nami dzieje to przeznaczenie?

 Dlaczego mylą pojęcia, tworząc przy tym swoją własną wiarę, niemalże religię, nie znajdującą odniesienia w Słowie Bożym, a przy tym bardzo często na to Słowo się powołują? Zarzucając przy tym wszystkim ludziom dookoła, którzy się z nimi nie zgadzają nieznajomości Słowa Bożego?

Dlaczego lewactwo interpretuje to Słowo w sposób wygodny dla nich, dla ich potrzeb i z ich punktu widzenia?

p.s.

Podobno w dniach ostatnich pojawi się bardzo dużo fałszywych proroków, wyznawców najprawdziwszych, jednak podszytych kłamstwem i obłudą oraz oszustwem, o tym nas przestrzegał kiedyś Jezus Chrystus.
 

Psalm 23.

Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.

Słowo Boże - drogowskazem w życiu.

KOMENTARZE

 • :)
  Fałszywi prorocy w myśl swojego zwierzęcego przeznaczenia i instynktu, strzelają po jednej gwiazdce Panu Bogu w niebo. :))))))
 • @Paweł Tonderski 12:13:31
  Powtarzasz po tych, ktorzy ze Zbawicielem sie NIE zgadzali, oni tez uwazali, ze sa wolni:

  ''(32) i POZNACIE prawdę, a PRAWDA was WYZWOLI.

  (33) Odpowiedzieli Mu:

  Jesteśmy potomstwem Abrahama i NIGDY nie byliśmy poddani w niczyją niewolę.
  Jakżeż Ty możesz mówić:

  Wolni będziecie?

  (34) Odpowiedział im Jezus:

  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam:

  Każdy, kto popełnia grzech, jest NIEWOLNIKIEM grzechu.'' (Jan.8:31-34)


  Jestesmy smiertelni, oto dlaczego:

  '' (23) Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć'' (Rzym.6:23)


  A tu Bog mowi, ze:

  ''(9) Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy!
  (10) Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem - musi być mieczem zabity.'' (Ap.13:9,10)

  No, ale ty wiesz lepeij niz Zbawiciel, prawda?
 • EWOLUCJA ...
  Dlaczego łączysz zwolenników teorii ewolucji z lewactwem ???
 • @Ultima Thule 12:42:47
  Dlaczego nie jestem zdziwiony tym, że pan tego nie rozumie?

  Czym w istocie jest ewolucjonizm? Przypadkiem, a my w przypadek nie wierzymy.

  A wolny wybór to jednak nie "róbta co chceta", i dlatego wy liberałowie, bardziej pasujecie do lewactwa niż do prawicy, do którego pasujecie tak jak kwiatek do kożucha. Dlatego bardzo często nie potraficie pojąć najprostszych określeń, pojęć i dlatego też macie w swoich umysłach tak wielki mętlik pojęciowy. Jednak zawsze możecie z tej drogi zejść...

  Dlatego drwicie z Konecznego, Tatarkiewicza, ponieważ najprawdopodobniej w ogóle ich nie znacie, nie wiecie co myślał i czynił Mosdorf, albo Zdziechowski oraz Rybarski, a cały czas propagujecie myśl protestancką i żydowską, szkołę austriacką, szkołę austriackiego żydostwa, którą Anglosasi wykorzystali do opanowania całego świata i wszystkich rynków pod pozorami wolnego handlu i wolnej gospodarki...
 • @Bara-bar 12:25:04
  Bóg i jego syn Jezus Chrystus dali nam drogowskaz, pozostawili go dla nas, wskazali nam drogę, możemy nią iść lub możemy z tej drogi w każdej chwili zejść.

  My ludzie nie jesteśmy w ich rękach bezrozumnymi istotami, niemalże zwierzętami, poniważ zostaliśmy obdarowani WOLNYM WYBOREM, dzięki któremu podejmuje codziennie wybory, te złe i te dobre, i na podstawie tych wyborów będziemy kiedyś przez Jezusa osądzeni. :)))))

  Dlaczego nasz Bóg Stwórca obdarował nas wolną wolą?

  Ponieważ nas kocha i miłuje, nie chciał, abyśmy byli jego bezrozumnymi niewolnikami, chciał, tak sądzę, żebyśmy podejmowali wolne wybory oparte na jego drogowskazie i na jego zakazach, nakazach i tego, co nam wolno czynić... I każdy z nas codziennie wybiera, którą drogą chce dalej podążać. :))))

  Pani myli pojęcia, z jednej strony mówicie o wolności, a z drugiej czynicie siebie niewolnikami swojego ciała i przeznaczenia. :))) Jedno zaprzecza drugiemu, Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo, i dał nam przy stworzeniu wolną wolę i sumienie, obdarował nas sumieniem, mózgiem i wolnym wyborem, bo to jest dar, a nie brzemię i chomąto. :))))))
 • @Paweł Tonderski 13:38:12
  w którym momencie zwolennik Wolnego Rynku mówi "róbta co chceta" ??????????????????

  My mówimy inaczej:

  mówimy socjalistom: NIE RÓBTA CO CHCETA Z NAMI !!!!!!!!!!!!!!!
  RÓBTA CO CHCETA ZE SOBĄ SAMYM !!!!!!!!!!!!

  My nie każemy ci np. pracować za określoną kwotę. Dlaczego więc ty nam chcesz wyznaczać PŁACĘ MINIMALNĄ ???
 • @Paweł Tonderski 12:43:19
  Czyli jak grzeszymy, to NIE dlatego, ze sie dalismy zwiesc szatanowi, lecz dlatego, ze sami na to wpadlismy?

  Cala Biblia temu przeczy!

  W Biblii spisano Slowo Boga, Slowo Prawdy, a Prawde sie przyjmuje, a nie odrzuca, jesli odrzucamy co napisano, idziemy droga buntownikow, idziemy za szatanem!

  Ja NIE slucham zadnych nauk ludzkich, lecz opieram sie TYLKO na Biblii, TYLKO na nauce Zbawiciela.

  Bog daje nam do wybrania Jego droge ta BARDZO waska i droga szatana, ta jest przestronna, to 'robta co chceta' i dlatego, ze ta droga szatana jest taka przestronna sprawia ona wrazenie 'wolnej woli', ale to zludzenie, szatanskie zwodzenie.

  Dlaczego Bog nie dal nam trzech mozliwosci?

  Jego droga, droga szatana i droga ludzka?

  Pan Jezus powiedzial, ze myslenie po ludzku, to myslenie sztanskie!

  Bo sa tylko dwa myslenia, albo myslimy po Bozemy, a jesli nie, to obojetnie jakie sa nasze mysli, to sa szatanskie!

  Mamy wybor, ale nie wolna wole.

  Aby miec wolna wole, potrzeba Wszech-Moc!
  W jaki sposob mozna zaprezentowac, ze moge zrobic cokolwiek chce, moja wolna wole, skoro nie mam zadnej mocy?!

  Bog jest Wszechmogacy, on ma Wszechmoc i stad On moze zrobic cokolwiek zechce i Robi On wszystko zgodnie z zamyslem Swej wolnej
  woli!

  On Powiedzial niech sie stanie ziemia i powstala ziemia.

  A czlowiek powie niech sie stanie piekna pogoda, a tu nic, jak deszcz lal tak leje!
  No wiec jak czlowiek moze mowic, ze ma wolna wole, skoro NIC sie nie dzieje zgodnie z jego zamyslami, planami...pragnieniami???

  Wolna wola to zupelnie cos innego niz wybor!

  My ludzie mamy TYLKO wybor i to nie wolny, bo moge wybierac TYLKO miedzy tym co mam do wyboru!

  Apostol Piotr tak pisze:

  ''(12) Ci zaś, jak nierozumne zwierzęta, przeznaczone z natury na schwytanie i zagładę, wypowiadając bluźnierstwa na to, czego nie znają, podlegną właśnie takiej zagładzie jak one,
  (13) otrzymując karę jako zapłatę za niesprawiedliwość.
  Za przyjemność uważają rozpustę uprawianą za dnia, jako zakały i plugawcy pławią się w swych uciechach, gdy z wami są przy stole.
  (14) Oczy mają pełne kobiety cudzołożnej, oczy nie przestające grzeszyć, uwodzą oni dusze nieutwierdzone.
  Mają serca wyćwiczone w chciwości, synowie przekleństwa. (15) Opuszczając prawą drogę zbłądzili, a poszli drogą Balaama, syna Bosora, który umiłował zapłatę niesprawiedliwości, '' (Pio.2:12-15)

  To ci zmyslowi ludzie, ludzie, ktorzy ida zgodnie z ich instynktem, jak zwierzeta! To ci, ktorzy NIE ida droga Boga, lecz za porzadliwosciami ciala, za szatanem!

  Czyja wole oni pelnia swoja, czy szatana?
  Zbawiciel mowi, ze jak myslimy po ludzku, to myslimy po szatansku (Mat.16:23)

  My chcielibysmy (taka nasza wola) byc zbawieni, ale NIE mozemy sie zbawic!

  Zbawienie jest TYLKO w Jezusie Chrystusie!

  Nie mam zamiaru NIC nikomu uawadniac, bo wszystko jest udowodnione w Biblii, wiec jesli ktos Biblie odrzuca i mowi, ze wie lepiej, ze nie jest prawda to co Bog poprzez Biblie do nas Mowi, to ja z takim do stolu zasiadac nie bede.

  Proponuje natomiast przyjac to napisano w Biblii, a o zrozumienie tego poprosic Zbawiciela, bo napisano, ze bez Niego NIC nie mozemy.

  Musimy miec madrosc od Boga, aby zrozumiec co napisano:

  ''(5) Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma.'' (Jak.1:5)
 • @Bara-bar 14:04:55
  Jezus w Biblii "zasiadał do stołu" z grzesznikami ...

  Ty NIE CHCESZ SIĘ STOSOWAĆ do zaleceń Biblii, więc to z tobą nie powinniśmy zasiadać do stołu !!!

  Ale my uznajemy Biblię, więc usiądziemy do stołu z tobą, a ty ponieważ też uznajesz Biblię - też usiądziesz ...

  I będziesz GRZECZNIE SŁUCHAŁ i nie będziesz się odzywał nieproszony ...

  JASNE !!!???
 • @Ultima Thule 14:27:19
  ''Jezus w Biblii "zasiadał do stołu" z grzesznikami ...

  Ty NIE CHCESZ SIĘ STOSOWAĆ do zaleceń Biblii, więc to z tobą nie powinniśmy zasiadać do stołu !!!''
  ///

  Jezus Chrystus nie zasiadal o stolu z plemiem zmijowym, z tymi, ktorzy Go oskarzali, ze ON moca belzebuba czyni cuda.
  Nie zasiadal z tym, ktorzy maja szatana za ojca i pelnia jego uczynki...

  Kazdy kto podwaza spisane Slowo Boga - Biblie, kazdy kto podwaza nauke Jezusa Chrystusa - Slowa Boga jest z plemienia zmijowego!

  Z takimi do stolu sie NIE zasiada, z takimi sie nie rozmawia, bo to rzucanie perel przed swinie...!

  Grzesznikami WSZYSCY jestesmy, stad ja rozmawiam z kazdym, kazdego kieruje do Zbawiciela, kazdemu mowie poznawaj Biblie...


  ///
  ''Ale my uznajemy Biblię...''
  ///

  Kim wy jestescie i ilu was jest, bo mam wrazenie, ze wy to ..., Legion!
 • @Paweł Tonderski 13:38:12
  Ewolucja chyba nie do konca jest przypadkiem. Z wszystkich mozliwych przypadkow mozliwe sa do podtrzymania tylko te ktore sa zgodne z pewnymi regulami rzadzacymi swiatem. Chaos jest jakby paliwem do zachodzacych procesow ewolucji.
  To teraz pytanie kto/co stworzyl te rownania i nadal stalym konkretne wartosci? To pytanie jest proste w odpowiedzi tylko wtedy gdy uzna sie istnieje Boga. W innym przypadku tylko rodzi sie kaskada pytan
 • @Nebukadneccar 15:01:22
  Pana mózg wyewoluował z kupki gnoju, czy z kamienia, a może z prehistorycznej zupy, a może z magmy, która potem zamieniła się w skałę?

  A kto stworzył Czas i Słowo, które było na początku? Czas i słowo też wyewoluowały z czegoś, jeżeli tak to z czego?

  Ewolucja to przypadek, a naszym zdaniem nie było ewolucji, a my zostaliśmy stworzeni jako istoty doskonałe, od samego początku, panie i panowie piszą i mówią o ewolucji, a zdaje się, że nie mają pojęcia o czym w ogóle dyskutują.
 • @Bara-bar 14:40:00
  Jest nas TRZYSTU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Bara-bar 14:40:00
  TRZYSTU, czyli tylu, ile jest tych WYKRZYKNIKÓW:

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Ultima Thule 15:35:49
  a właściwie to powinno być tak:

  .............................................. ! .................................................
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Te jeden wykrzyknik z przodu to oczywiście Ultima Thule ....
 • aaa
  Potem przeczytam Bloga, tutaj umieszczę tylko wpis z bloga Bara-Bar:

  Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani. Apokalipsa 1:18

  (39) Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga. Ja zabijam i Ja sam ożywiam, Ja ranię i Ja sam uzdrawiam, że nikt z mojej ręki nie uwalnia. Prawa 32:39

  6) To Pan daje śmierć i życie, wtrąca do Szeolu i zeń wyprowadza. 1 Samuela 2:6

  (21) i rzekł: Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę. Dał Pan i zabrał Pan. Niech będzie imię Pańskie błogosławione! Hiob 1:21

  Przysłów 20:24
  (24) Pan kieruje krokami człowieka, jakżeby człowiek pojął własną drogę?

  (1) Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: (2) Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasądzono
  (2) 9) Cóż przyjdzie pracującemu z trudu, jaki sobie zadaje? (10) Przyjrzałem się pracy, jaką Bóg obarczył ludzi, by się nią trudzili. (11) Uczynił wszystko pięknie w swoim czasie, dał im nawet wyobrażenie o dziejach świata, tak jednak, że nie pojmie człowiek dzieł, jakich Bóg dokonuje od początku aż do końca.

  Koheleta 3

  Nie ma czegoś takiego jak wolna wola. Wolną wolą człowiek mógłby wypełnić prawo Boga, a nie może. Bóg sprawia, kto kiedy się rodzi, kim jest, jaki jest, i nawet datę śmierci.
  Więc jak ktoś pędzi autem na złamanie karku i ginie to taki był zamysł Boga.

  Sam nie wierzę też w wolną wolę, gdyż widzę po sobie że to co mnie sprowadziło w te miejsce w którym jestem nie było przypadkiem. A Biblia jest prawdą.

  Wola wola to szatańskie kłamstwo. Polecam książkę Biblia Szatana, tam jest sporo o wolnej woli.


  Więc jak naucza pismo KAŻDA WŁADZA PODCHODZI OD BOGA.
  Sama Biblia to predestynacja, kto z tym walczy, walczy ze Słowem Boga, przez to z samym Bogiem.
 • @Lukero 16:20:56
  Ta władza na tej ziemi pochodzi od Niego? Chyba pan żartuje. :)))) Kto kusił na pustyni Jezusa, co mu oferował?

  Pan pisze zwykłe androny. Jest wolna wola i my ludzie stworzeni przez Boga Jedynego Stwórcę tę wolną wolę posiadamy, zostaliśmy nią przez Boga obdarowani.

  Wolny wybór to decyzje, które sami podejmujemy, nikt za tymi decyzjami nie stoi, oprócz pana, za pana nie decyduje ani ja, Szatan ani Bóg Stwórca, na nie nikt nie wpływa, ponieważ to my podejmujemy ostateczną decyzję.

  Niech pan z łaski swojej nie miesza z tym, co pan czyni Boga i Jezusa. Czy to oni panu każą postępować źle, oni panu każą cokolwiek. Oni nam zostawili drogowskaz, a my wybieramy, czy idziemy tą drogą, czy nie...

  Wolna wola nie jest niezgodna z wszechwładzą Boga, Bóg po prostu nam pozostawił do wyboru, co chcemy uczynić ze swoim życiem.

  Jeżeli Bóg miałby władzę nad naszą wolą, to nie pozwoliłby nam żyć w grzechu, nie pozwoliłby Adamowi i Ewie popełnić grzechu pierworodnego, ale czy wtedy nie bylibyśmy jego bezrozumnymi kukiełkami, czy wtedy bylibyśmy wolnymi ludźmi, czy taka sytuacja była by zgodna z wolą Boga, który dał nam przykazania, a my mamy wolną wolę, i możemy wybierać albo żyjemy w zgodzie z tymi przykazaniami albo żyjemy w niezgodnie z tymi przykazaniami. I wtedy właśnie podważamy władzę Boga i Jezusa, stajemy się kłamcami, podważamy tym zachowaniem władzę Boga, tak jak pierwszy kłamca Diabeł Szatan, który podważył władzę i zwierzchnictwo Boga i jego Ojca.

  Czy ktoś, kto kogoś kocha, miłuje chciałby jednocześnie z tego kogoś uczynić bezwolnego niewolnika bez wolnej woli i rozumu, kogoś komu przeznaczone jest w momencie jego narodzin, jakieś przeznaczenie oraz godzina jego śmierci?

  Bogu moim zdaniem właśnie o to chodzi, abyśmy tych dobrych uczynków dokonywali bez jego ingerencji w to co czynimy na co dzień, to jest dowód na to, że to on miał rację tworząc nas a nie Diabeł, który mu zarzucał, że on ludzi stworzył z niskich pobudek.

  Tak było również z hiobem. :))))) I że my nie będziemy mu wierni, nie będziemy mu służyć, ponieważ mamy wolną wolę. :))))

  Po co pan w swoje grzechy miesza Boga, który panu zakazał grzeszyć?
 • autor
  dzięki za notkę, czytając komentarze dochodzę do wniosku, że jest potrzeba mówienia o rzeczach elementarnych, a przecież ci co tu piszą to elita intelektualna, nie muszę podzielać ich poglądów aby cenić ich intelekt. Moim zdaniem, nie można mylić wolnej woli z samowolą, Jeśli człowiek nie ma wolnej woli, to istnieje przeznaczenie, czyli racja jest po stronie Babilonu, czyli rację ma szatan. Podkreślam, że wypowiadam własne zdanie
 • @Paweł Tonderski 16:40:41
  "Ta władza na tej ziemi pochodzi od Niego? Chyba pan żartuje. :)))) Kto kusił na pustyni Jezusa, co mu oferował?"

  Kuszenie na pustyni to obraz tego samego co było w ogrodzie Eden. Pychy życia, pożądliwości ciała i oczu. Szatan chce żeby każdy był szczęśliwy na tym świecie. nachash - enchanter.

  Szatan został stworzony w Chrystusie, tak jak cały świat. I szatan może robić tylko to na co Bóg pozwoli. Tak jak w księdze Hioba. Szatanowi Bóg dał władzę.

  7) Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko. Izajasz 45:7


  Bóg karze i ćwiczy. Kto chce stracić swoje życie zyska je. Jeśli pan chce o nie walczyć to straci je pan.

  "Jeżeli Bóg miałby władzę nad naszą wolą, to nie pozwoliłby nam żyć w grzechu"

  Przecież to Bóg ustanowił co jest grzechem tak że żadne ciało nie może sprostać wymaganiom tylko Chrystus. Więc tylko Chrystus mógł odkupić kościół. I tylko ratunek jest przez Niego.

  Radzę przemyśleć Biblię od nowa i prosić Boga o łaskę na kolanach. I zrozumienie. Pozdrawiam


  Czy ktoś, kto kogoś kocha, miłuje chciałby jednocześnie z tego kogoś uczynić bezwolnego niewolnika bez wolnej woli i rozumu, kogoś komu przeznaczone jest w momencie jego narodzin, jakieś przeznaczenie oraz godzina jego śmierci?

  (4) Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są ZAPISANI na to potępienie,

  9) Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy! (10) Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem - musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych. Apokalispa 13

  ) Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła - (8) i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są PRZEZNACZENI 1 Piotra 2:7

  "Bogu moim zdaniem właśnie o to chodzi, abyśmy tych dobrych uczynków dokonywali bez jego ingerencji"
  Proszę pana, jeśli pan myśli co pan myśli a nie co Bóg myśli to się pan sprzecza z Bogiem. :

  (16) Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał Jana 15

  (4) W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata, Efezjan 1:4
  (10) Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry PRZYGOTOWAŁ, abyśmy je pełnili.

  Nie uratowany nie możemy pełnić dobrych uczynków. Dobry uczynek w oczach Boga, to mówienie właśnie prawdy i odsuwanie się od świata, który jest wrogiem Boga.

  Nauka Chrystusa i Prawda boli i jest ciężką nauką. Każdy kto jest przeznaczony do tego uwierzy.
  Pozdrawiam.
 • @Lukero 16:59:45
  Pizesz do ludzi, ktorzy nie wiedza co napisano w Biblii.

  Czy mogliby sie dziwic i szydzic, ze kazda wladza pochodzi o od Boga gdyby choc raz czytali np. List do Rzymian?

  Oczywiscie, ze nie, no ale nie wiedza, ze:

  ''(1) Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi.
  Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga.
  (2) Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu.
  Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia.
  (3) Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego.
  A chcesz nie bać się władzy?
  Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę.
  (4) Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu.
  Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz.
  Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle.
  (5) Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie.
  (6) Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd.
  (7) Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć. '' (Rzym.13:1-7)

  Nie chca przyjac do wiadomosc, ze tak napisano, bo chca sie wyzwalac, robic rewolty, chwytac za bron...
  I tak pokolenie po pokoleniu grzebie swych synow w niepotrzenbych nikomu wojnach!
  Zamiast sie zdac na Boga, zdaja sie na bron, walke i zabijanie!

  Tak samo zrobili ci, ktorzy Jezusa Chrystusa na smierc wydali.
  Dlaczego Go wydali?
  Bo nie chial On byc krolem, nie chial ich wyzwolic z okupacji Rzymu, ba podatki placil!
  W roku 70 zrobili rewolte, sami sie wyzwalali i Jerozolime Rzymianie za pelnym dozwoleniem Boga zrownano z ziemia!

  Zaden z uczniow Jezusa nie zginal, bo oni pamietali, ze Pan Jezus to zapowiedzial i nakazal im opuszczenie Jerozolimy, jak zobacz wojska Rzymskie!

  Nie znajac Biblii, pewnie mysla, ze szatan sam sie stworzyl, a przeciez napisano, ze Bog stworzyl szatana, Bog stworzyl niszcyciela by niszczyl!

  Oni pewnie mysla, ze Bog jest bezsilny i nie moze szatana zastopowac i dlatego szatan dziala, a nie wiedza, ze na dzialnosc szatana Bog sie zgadza i ze szatan nie moze NIC zrobic, jesli Bog mu nie pozwoli!

  Nie wiedza, ze to Bog nas poddal pod grzech-marnosc!

  Nie wiedza, bo nie znaja Biblii i zamiast poznac Biblie, tworza rozne teorie, rozne teologie i tak brna w klamstwie.
 • @Bara-bar 17:28:42
  Prawdę mówisz Bara-bar.
  Z Pana Boga robią, albo za przeproszeniem kalekę albo hochsztaplera. Czasami wystarczy spytać to w takim razie jaką bandę zebrał Chrystus przeciwko Piłatowi ;)

  (11) Jezus odpowiedział: Nie miałbyś żadnej władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry. Dlatego większy grzech ma ten, który Mnie wydał tobie. Jana 19:11

  Każdy musi to 'przeżuć' sam.
 • @Bara-bar 17:28:42
  Kogo pani komentuje? Samą siebie, czy inną fałszywą prorokinię?

  Po co pani wydaje osądy o innych i to w sprawie, o której wydaje się, że nie ma pani zielonego pojęcia, po co pani wypowiada się w imieniu samego Boga, po co pani czyni z siebie znawczynię, sędzinę alfę i omegę, jeżeli tylko ON Bóg Jedyny jest tylko tym jednym, który wszystko WIE?!

  To pani jest Słowem, pani jest Stwórcą pani jest Czasem.

  Nie sądźmy innych, bo sami będziemy osądzeni.

  Ktoś pani każe pisać te kłamstwa i oszczerstwa na temat innych, a może miała pani już to przeznaczone w chwili swojego narodzenia? Co pani nakazuje wypisywać to co pani pisze w komentarzach? Czy ktoś do tego pani zmusza?

  Pani ma projekcje, ja niczego takiego nie napisałem, co pani wypisuje w swoich komentarzach.

  To pani z siebie robi świętą i wszystkowiedzącą, i za każdym razem powołuje się na Słowo Boże, w ten sposób chce pani wywołać u innych przeświadczenie o tym, że pani wypowiada się w imieniu samego BOGA.

  A to moim zdaniem jest wielki grzech. :))))

  On pani dał do tego prawo? Wszystkowiedząca i znawczyni Słowa, mało tego pani mi jeszcze pisze, że ja tego słowa nie znam, i że czynię grzechy.

  Kto pani dał prawo do tego, aby mnie oceniać i osądzać i mieniu samego Boga, kto pani dał prawo do tego, aby pisać, że ja grzeszę bo nie znam Słowa, albo, że działam niezgodnie ze Słowem Bożym?

  To co pani teraz czyni i pisze czyni pani pod namową samego Boga?

  Ma pani z nim bezpośredni kontakt, czy pani posługując się Słowem Bożym idzie tą drogą?

  To, że pani cytuje wersety z Biblii nie oznacza jeszcze, że pani to co tam napisano rozumie, nie świadczy to też o tym, że pani w sposób prawdziwy i prawidłowy, to SŁOWO interpretuje, a już na pewno pewne jest to, że BÓG ani Jezus Chrystus nie dał pani do tego prawa, aby to Słowo wykorzystywać do pani/pana prywatnej wojny z polskimi katolikami.
 • @Lukero 17:39:47
  Konkretnie kto robi? Pisz jaśniej. W czyim imieniu się wypowiadasz? W swoim imieniu, czy w imieniu samego Boga?
 • @Paweł Tonderski 17:49:06
  Piszę o tych którzy mimo wielu dowodów z pisma nie wierzą i odmawiają prawdy nauczaniu Biblii.
 • @Paweł Tonderski
  PRZEZNACZENIE I WOLNA WOLA!

  Muszę Ci powiedzieć, że gdy mówię o wolności, to mówię o wolności w Panu Jezusie Chrystusie. Ten, który jest niewolnikiem Pana Jezusa, jest jednocześnie prawdziwie wolnym człowiekiem, ponieważ zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że właśnie przedtem, zanim powołał go Pan Jezus, był nikczemnikiem i człowiekiem bez Bożych zasad!

  Dawno temu byłem więźniem grzechu, a grzech ten, każdego dnia wtłaczał w mój mózg, serce i trzewia, kościół rzymskokatolicki.

  Tak, teraz nie jestem niewolnikiem grzechu (np.: katolickiego), zatem w Panu Jezusie, jestem wolnym człowiekiem.

  Przeznaczenie? To zależy, o czym myślisz! Jeżeli piszesz o przeznaczeniu, które ukazane jest w amerykańskich filmach, takich jak: „Oszukać przeznaczenie”, to ludzie wierzący, nie mają z tym nic wspólnego.

  Uczniowie Pana Jezusa, wierzą w przeznaczenie, ale w Przeznaczenie Boże.

  Ot, mały cytat:

  „(16) Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem I PRZEZNACZYŁEM WAS, ABYŚCIE SZLI I OWOC WYDAWALI i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam”.

  Ewangelia według Jana 15:16 Biblia Warszawska

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Absolutnie nie użyłem do tego własnych zmysłów, albo siły, ani elokwencji…

  Do czego? Ano do tego, że z człowieka niewierzącego, będącego w kościele katolickim, stałem się uczniem Pana Jezusa Chrystusa!

  To, Pan Jezus, wyrwał mnie z tej katolickiej, fałszywej nauki i PRZEZNACZYŁ do tego, by głosić Jego Ewangelię! Kompletnie, ale to kompletnie nie miałem na to żadnego wpływu. Koleje losu, które następowały po sobie, były tak cudowne i piękne, że nie jestem w stanie Ci tego opisać. A mam na to tylko jedno określenie: To był cud!

  Pan Jezus, „chodzi nad jeziorem” i ciągle woła: „Pójdź za mną!”. I to wszystko!

  Podam inny przykład:

  Jesteś w więzieniu. Razem z innymi więźniami zakuli Cię w dyby, czy jakieś łańcuchy. Wtem otwierają się drzwi i wchodzi człowiek, który woła: „Pawle Tonderski, jesteś wolny”.

  Dziwne uczucie, prawda? Wiesz, że zawiniłeś! Wiesz, że Twoje serce przepełnione jest głębią grzechu, wiesz, że Twoja wolna wola zawiodła Cię do tego więzienia, a tutaj pojawia się człowiek, który jednym machnięciem ręki, uwalnia Cię od Twoich przewinień!

  Tenże Twój wyzwoliciel, stawia tylko jeden warunek: „Wiesz co Pawle – mówi - Twoja wola, jak widzisz, doprowadziła Cię do tego miejsca, gdzie w kajdanach mogłeś spędzić całe swoje życie. Ja jednak Ciebie wyzwalam i chcę, byś z własnej woli zrezygnował, całkowicie podporządkowując się MOJEJ WOLI! Będziesz słuchał mnie, a nie swoich myśli i złych podszeptów innych ludzi, a będziesz wolny całe swoje życie i nie zaznasz więcej katuszy w tym miejscu!``.

  A co na temat Swojej Wolnej Woli powiedział Pan Jezus?

  ” (38) zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać WOLĘ SWOJĄ, LECZ WOLĘ TEGO, KTÓRY MNIE POSŁAŁ.”

  Ewangelia według Jana 6:38

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Człowiek wierzący, odpowiada również w sposób podobny:

  „Nie wypełniam woli swojej, lecz Wolę Tego, Który mnie posłał”.

  No chyba, że chcesz sprzeczać się z Panem Jezusem!

  Osobiście, nie radzę!

  PS

  Napisałeś do Barbary:

  „Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo i dał nam przy stworzeniu wolną wolę i sumienie, obdarował nas sumieniem, mózgiem i wolnym wyborem, bo to jest dar, A NIE BRZEMIĘ I CHOMĄTO``.

  A co na Twoje słowa mówi Pan Jezus?

  „(29) Weźcie na siebie MOJE JARZMO i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (30) Albowiem JARZMO MOJE jest miłe, a BRZEMIĘ MOJE lekkie.

  Ewangelia według Mateusza 11/29, 30

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Napisałeś, że Pan Bóg Dał nam wolną wolę, ponieważ stworzył nas na swoje podobieństwo!

  Nie zaprzeczę! Jednak nie zapominaj, że człowiek odszedł od Pana Boga, ponieważ zgrzeszył i jego wola, już nie pokrywała się z Wolą Boską!
  Dlatego na Krzyżu Umarł Pan Jezus, by (używając skrótu myślowego), znowu wola człowieka, pokrywała się z Wolą Pana Boga!
  Nie inaczej Pawle, nie inaczej!


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @Lukero 17:57:45
  To jeżeli pan poznał tę PRAWDĘ, to powinien pan wiedzieć o tym, że od osądzania innych ludzi jest tylko Jezus Chrystus, a nie pan ani tym bardziej BABA RABA.

  Pan tak ja ta pani bluźnicie, używając do tego Słowa Bożego, to naprawdę nie przystoi ludziom, którzy na każdym kroku wypowiadają się na temat SŁOWA i BOGA oraz tego, co stoi w Piśmie Świętym. Naprawdę państwu nikt nie dal do tego prawa, aby innych ludzi osądzać w imieniu samego Boga.

  Czy to co pan pisze czyni pan z własnej woli, czy ktoś panu to każe czynić, ktoś wpływa na pana i na to co pan tutaj wypisuje?!

  Jeżeli nie, to nie jest to przypadkiem wolna wola?!
 • @Paweł Tonderski 17:47:45
  Ja pisze o tym co napisano w Biblii, bo Biblie znam!

  Nie pisze niezgodnie z Biblia, nie opowiadam basni, o wniebowzieciu Marii (tej, ktora urodzila Pana Jezusa), bo NIE napisano o wniebowzieciu jej w Biblii!

  Prosze podac cytaty z Biblii mowiace, ze zostala wniebowzieta!

  Poza tym w Biblii slowo dusza wystepuje okolo 1600 razy i NIGDY nie ma mowy o duszy niesmiertelnej, zawsze dusza jest smiertelna!

  Kazdy bedzie osadzony z klamstw, ktore przeciw Bogu i Jego Slowu opowiada, bo napisano, ze Bog nie pozwoli z Siebie drwic!

  Pan Jezus powiedzial, zeby isc i glosic Ewangelie i ja to robie!
  Mowi prawde!

  Prosze mi biblijnie wykazac, ze nie pisze zgodnie z Biblia!
  Prosze o cytaty biblijne!

  Nie obchodza mnie religie, obchodzi mnie co w Biblii napisano!
 • @57KerenOr 18:04:58
  Człowiek stworzony przez Boga Stwórcę na jego podobieństwo i obraz jest nikczemny? Zaczyna się nieźle. :)))))
 • @Paweł Tonderski 18:05:27
  "24) Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy." Jana 7:24

  Wyrok wyda Bóg gdyż każdy będzie rozsądzany zgodnie ze Słowem. Mowie tylko Panu i innym nauczanie Biblii i Chrystusa. Jego za to świat ukrzyżował. Dzięki Bogu jeśli ukrzyżuje i mnie.

  Nie to nie jest wolna wola. :)
  Jeszcze niedawno byłem ateistą teraz jestem wierzącym człowiekiem i nie stało się to z mojej woli.
 • @Paweł Tonderski 18:12:38
  "Człowiek stworzony przez Boga Stwórcę na jego podobieństwo i obraz jest nikczemny? Zaczyna się nieźle. :)))))"

  " (2) Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga. Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają, nie ma takiego, co dobrze czyni. (3) Bóg spogląda z nieba na synów ludzkich, badając, czy jest wśród nich rozumny, który by szukał Boga. (4) Wszyscy razem zbłądzili, stali się nikczemni, takiego, co dobrze czyni, nie ma ni jednego." Psalm 53

  Jeśli pan nie uznaje swojej upadłości. Jeśli pan nie uznaje że nie może pan czynić dobra, to nie przyznaje się pan do Chrystusa. I czy wszystkich na obraz?

  (29) Albowiem tych, których od wieków poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór OBRAZU Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi. Rzymian 8
 • @Bara-bar 18:09:41
  A co w takim razie stanie się z czynem, sam zapis - słowo bez czynu staje się martwe.

  Słowo trzeba zamieniać w czyn. Chyba baba raba wiesz, co Jezus uczyni z ciepłym, albo trzeba być zimnym albo gorącym, ale na pewno nie ciepłym, bo to jest najobrzydliwsze i trzeba będzie to wypluć.

  Sama mądrość i ludzka wiedza do niczego dobrego ludzi nigdy nie zaprowadziła, a już oczekiwanie, że dzięki ludzkim osiągnięciom i wiedzy, którą posiedliśmy stanie się Jasność i spadnie na nas zbawienie tylko za to jest jakąś lewacką agitką... Faryzeusze też znali doskonale Biblię, jednak to im nie przeszkadzało zostać wrogami Jezusa, nie przeszkadzało im postępować niegodnie z tym Słowem, na które się powoływali. Pani i pani podobni na tym portalu myślą że zjedli wszystkie rozumy i tym samym przypominają mnie tych Faryzeuszy... A potem wydali na śmierć swojego pana władcę Jezusa Chrystusa.

  Chyba pani sobie zdaje sprawy, że nade mną nie pani swojej władzy?
 • @Lukero 18:26:07
  PAN BĘDZIE WYDAwaŁ TEN WYROK?
 • @Paweł Tonderski 18:33:14
  Jak napisałem Słowo sądzi. Bóg wydaje wyrok. Nie wiem skąd wy to bierzecie.
 • @Lukero 18:30:00
  Ja uznaję,że mnie stworzył Bóg tego nie uznają ewolucjoniści, Bóg by stworzył nikczemnego i złego człowieka i kazałby mu czynić zło?

  Ja nigdzie nie upadłem, od tego czy upadłem czy nie, aby to stwierdzić nie jest pan ani ta wszystkowiedząca tylko Jezus Chrystus.

  Każdy werset w Biblii odnosi się konkretnie do jakiegoś wydarzenia i ludzi żyjących w tamtych czasach, tamte wydarzenia zapisane w Biblii w dzisiejszych czasach mają być dla nas przestrogą i drogowskazem, abyśmy nie czynili tak jak tamci ludzie... Jednak od wydawania osądów i sądu ostatecznego nie jest pan, ta pani ani ja tylko Jezus Chrystus...
 • @Lukero 18:39:05
  A mnie się wydaje lub wydawało, że to pan wziął się za to sądzenie i chce pan W TYM DZIELE zastąpić samego Boga?
 • @Lukero 18:26:07
  Wlasnie o to chodzi, ja rowniez nie z wlasnej woli przestalam byc katoliczka, przestalam ublizac Zbawicielowi, to Bog pociagnal mnie do Jezusa Chrystusa - Slowa Boga, nie ma w tym ZADNEJ mojej zaslugi!

  Te wszystkie rzeczy, ktore nastepowaly po sobie w moim zyciu, na ktore nie mialam zadnego wplywu, jedynie uczesniczylam w tym, doprowadziwy w koncu, ze na obczyznie zaczelam poznawac Bibliie i Zbawiciela prosze o zrozumienie!

  Czuje sie wyzwolona przez Jezusa Chrystusa, bo On jest Prawda, a Prawda wyzwala z niewoli klamstwa!

  Wiem gdzie mnie nieznajomosc Slowa Boga zaprowadzila, wiem, ze nie znajac Biblii grzeszylam, balwanom sie klanialam teraz brzydza mnie balwany, bo juz nie pelnie woli czlowieka, lecz wole Boga i Zbawiciel zapisal mi Pzykazania w sercu!

  Mam wielki smutek w sercu jak czyatam katolickie teksty, bo ublizaja Zbawicielowi, ktory na krzyzu Oddal Swe zycie, aby wykupic nas, aby nabyc nas...

  A tu 2000 lat pozniej ludzie bija poklony balwanom, klamstwa o Zbawicielu mowia, inne imie glosza, nie Jezusa Chrystusa tylko katolicka wspolzbawicielka!

  Taka ich wola, to szatanska wola! To wola przeczenia Ewangelii!

  TYLKO Jezus Chrystus jest Zbawicielem NIKT inny!
 • @Paweł Tonderski 18:12:38
  Napisales do Kerena:

  ''Człowiek stworzony przez Boga Stwórcę na jego podobieństwo i obraz jest nikczemny? Zaczyna się nieźle. :)))))''
  ///

  Czy zgrzeszyli przeciwko Bogu?
  Tak!
  A czy ty jako grzesznik nie jestes nikczemny???
  A moze uwazasz, zes bez grzechu?

  TYLKO Jezus Chrystus jest bez grzechu!
  Maria, ktora urodzila Pana Jezusa nazywa Jego Zbawicielem swoim, bo ona tez Go potrzebuje, bo ona jest TYLKO czlowiekiem, grzesznym czlowiekiem!
  Dopiero przy drugim przyjsciu Pana Jezusa ona zmartwychwstanie!

  Ja jestem nikczenma, bo jestem grzesznica i dlatego potrzebuje Zbawciela!

  Nie wiem dlaczego smiech i drwiny powoduje u ciebie to co napisano w Biblii?
  To zly objaw. Nie drwij, nie szydz!

  Lepiej zastanow sie, dlaczego nie chcesz poznasz Biblii, dlaczego jeszcze Bog nie pociagnal ciebie do Slowa Boga!
 • @Bara-bar 19:01:08
  "Maria, ktora urodzila Pana Jezusa nazywa Jego Zbawicielem swoim,"

  Prosze, mozesz wskazac odpowiedni fragment Bibli ktory to oznajmia...? Poprostu tego nie zauwazylem.
 • @Paweł Tonderski 18:41:24
  "A mnie się wydaje lub wydawało, że to pan wziął się za to sądzenie i chce pan W TYM DZIELE zastąpić samego Boga?"

  Pan wziął się za sądzenie i każe sądzić swojemu kościołowi, gdyż kościół uczynił królewskim kapłaństwem. Ap 1:6 + inne wersy.

  Natomiast każe sądzić sprawiedliwie. Czyli według litery Jego Słowa. Jak w Jan 7:24.
  Nie wydawać wyroku jednak, Bóg wyda wyrok na sądzie. Ale każe sądzić i rozsądzać.

  Natomiast w Mt 7:1 Nie każe osądzać z hipokryzją swoich braci, czyli kościoła.

  Oczywiście że powinniśmy sądzić i wskazywać właściwą drogę, tak samo sami powinniśmy być osądzani. Według prawa Boga.
 • @Paweł Tonderski 18:32:20
  ''A co w takim razie stanie się z czynem, sam zapis - słowo bez czynu staje się martwe.''
  //

  Prosze jasniej, bo nie wiem czego to dotyczy. Slowo czlowieka, to slowo czlowieka.

  Cos zupelnie innego jest ze Slowem Boga, Ono ma Moc, wielka Moc!

  Faryzeusza Szawla - Jezus Chrsystus (Slowo Boga) zmienil w Apostola Pawla!

  Ale trzeba poznac osobiscie Zbawiciela!

  W kosciolach Go nie ma! W kosciolach jest obrzydliwosc..., sa balwany!


  //
  ''Słowo trzeba zamieniać w czyn. Chyba baba raba wiesz, co Jezus uczyni z ciepłym, albo trzeba być zimnym albo gorącym, ale na pewno nie ciepłym, bo to jest najobrzydliwsze i trzeba będzie to wypluć. ''
  //

  Po pierwsze PAN Jezus, bo Jezusow wielu bylo wielu i wielu jest (Ameryka Pold.).
  Tak, wiec Pan moj Jezus Chrystus, ktory mowi nam, ze BEZ NIEGO NIC NIE MOZEMY!
  On jest w nas chceniem i nie chceniem...

  Skoro wiesz, ze nie masz byc letnim, to dlaczego jestes?
  Dlaczego wszystko ci jedno, ze nie znasz Jezusa Chrystusa - Slowa Boga???
  Dlaczego nawet Biblii nie chce ci sie czytac, czy lenistwo nie jest grzechem?


  //
  ''Sama mądrość i ludzka wiedza do niczego dobrego ludzi nigdy nie zaprowadziła, a już oczekiwanie, że dzięki ludzkim osiągnięciom i wiedzy, którą posiedliśmy stanie się Jasność i spadnie na nas zbawienie tylko za to jest jakąś lewacką agitką...''
  //

  A czy wedlug ciebie Biblia to madros ludzka?
  Czy ty komunista jestes, bo tylko ateisci takie glupoty wygaduja!

  Katechizm Kosciola Katolickiego, Straznica..., to sa madrosci ludzkie!


  //
  '' Faryzeusze też znali doskonale Biblię, jednak to im nie przeszkadzało zostać wrogami Jezusa, nie przeszkadzało im postępować niegodnie z tym Słowem, na które się powoływali.''
  //

  Oni znali tak jak ich nauczono w ich szkolach. Mieli ludzkich nauczycieli, ktorzy uczyli bardziej teologii, tradycji, niz prawdziwego pozbania Pism.

  Byly faryzeusz - Apostol Pawel o tym pisze.
  Pisze on o zaslonie, ktora maja jak czytaja Pisma, a ktora opada w Jezusie Chrystusie.
  No, ale coz, nie znasz Biblii, wiec nie wiesz o czym Apostol Pawel mowi.


  //
  ''Pani i pani podobni na tym portalu myślą że zjedli wszystkie rozumy i tym samym przypominają mnie tych Faryzeuszy... A potem wydali na śmierć swojego pana władcę Jezusa Chrystusa.''
  //

  Po pierwsze nie jestem pania i nie mam panow, jest JEDEN Pan, to Jezus Chrystus!
  Polscy Katolicy (i pewnie nie tylko katolicy) macie taki brzydki nawyk, ze jeden na drugiego pan mowicie, ale na Zbawiciela mowicie Jezus!!!

  Ja nie mysle, ze zjadlam wszystkie rozumy!
  Ja czesto podkreslam, ze jestem grzeszna, omylna..., bo czlowiekiem jestem!

  Jest tylko Jeden bez grzechu, to moj Pan, ktory nabyl mnie na krzyzu, to Jezus Chrystus!
  BEZ Niego NIC nie moge!

  Prosze mi powiedziec co masz mi do zarzucenia, gdzie ja klamie, nie poisze zgodni z Biblia?

  Wyraznie oskarzasz mnie, wiec przedstaw na podstawie czego, inaczej twoje oskarzenie jest pustoslowiem, a pamietaj, ze napisano, ze na podstawie slow twoich bedziesz potepiony i na podstawie slow twoich ulaskawiony.
  Z kazdego pustego slowa bedziemy odpowiadac, totoz nie uprawiaj pustoslowia, bo pochodzi ono od sztana, od wladcy powietrza, nicosci...


  //
  ''Chyba pani sobie zdaje sprawy, że nade mną nie pani swojej władzy?''
  //

  Wladzy?
  Jakiej wladzy?

  Bog jest Jedynym Wladca!!!


  A teraz pytanie do ciebie:

  Czy ja zle ci zycze, kiedy kieruja cie do Biblii, mowie poznaj, poczytaj, i pros Zbawiciela o zrozumienie?
 • @eonmark 19:24:36
  W Ewangelii Lukasza 1.
 • @Lukero 19:26:36
  Pan jest tym Kościołem, będzie pan mnie sądził na sądzie ostatecznym?

  Pan nie odpowiada konkretnie na moje pytania. W czyim imieniu pan się wypowiada? Proszę mnie odpowiedzieć, kogo pan tutaj reprezentuje?

  Czytam i czytam państwa komentarze i jestem coraz bardziej przekonany o tym, że należycie do jakiejś protestanckiej seksty, protestanckiego odłamu, która rości sobie prawo do tego, że macie bezpośredni kontakt z samym Bogiem Stwórcą Jedynym, i że z tego powodu macie prawo osądzać innych.
 • @Bara-bar 20:14:00
  Ale w tym problem,ze Ty nie musisz mnie do Biblii kierować ponieważ ja ją czytam i posiadam w swoim domu, mam kilka Biblii Świętych wydanych przez różne wydawnictwa.
 • @Paweł Tonderski 20:26:26
  Oj panie, z Tobą to jak z przedszkolakiem.
 • @Paweł Tonderski 20:28:11
  ''Ale w tym problem,ze Ty nie musisz mnie do Biblii kierować ponieważ ja ją czytam i posiadam w swoim domu, mam kilka Biblii Świętych wydanych przez różne wydawnictwa.''
  //

  Gdybys czytal Biblie, to bys wiedzial, ze kazdy Chrystusowy musi do Biblii i do Zbawiciela kierowac.

  Kazdym twym slowem udawadniasz, ze nie wiesz co napisano w Biblii.

  Zreszta to wspolna cecha katolikow, ze nie czytacie Biblii i nie do Zbawiciela sie zwracacie o zrozumienie.

  Wasza ksiega to Katechizm Kosciola Katolickiego!
  Zydzi maja talmod, a wy KKK, swiadkowie Straznice, protestanci swe pisma...!

  Wiem, bo bylam katoliczka.
  Ksieza katoliccy Biblii NIE znaja!

  NIE mamy nalezec do religii, do przywodcow religijnych..., lecz TYLKO do Zbawiciela, mamy byc Chrystusowi!

  Jesli znasz Biblie, to wiesz, ze jesli jestemy Chrystusowi, WTEDY jestesmy potomkami Abrachama dziedzicami wedlug Obietnicy!

  Ale katolicy nie sa Chrystusowi, sa maryjni!

  Nie ma zadnych obietnic w Biblii dla maryjnych, piotrowych, pawlowych, papiezowych....

  TYLKO dla Chrystusowych!
 • @Bara-bar 20:23:32
  "W Ewangelii Lukasza 1."

  Tak tez mi sie zdawalo ze nawiazujesz do tego fragmentu...

  "46 Wtedy Maryja rzekła:
  «Wielbi dusza moja Pana,
  47 i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. "

  Gdzie Ty tu widzisz zeby Maria nazywala Jezusa ktorego urodzila swoim zbawicielem?

  Przeciez wyraznie nazywa tak Boga ktory wyslal aniola zeby ten oznajmil Marii kogo urodzi.


  Czy uwazasz ze ten fragment:

  "43 A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?"

  wypowiedziany przez Elzbiete jest dowodem na to ze Maria mowiac :

  " i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy",

  oddaje czesc swojemu dziecku ktore jest Bogiem?


  Przeciez wiesz ze autor tej ewangeli skopiowal ksiege ST - 2 Samuela w ktorym mamy fragment o arce:

  "9 I Dawid uląkł się Pana w owym dniu, mówiąc: «Jakże przyjdzie do mnie Arka Pańska?» "

  Maryja zostala przyrownana do arki przymierza.

  Autor parafrazujac fragment z ksiegi Samuela zastapil slowo arka, slowem matka.


  Skad pozatym Elzbieta niby miala wiedziec ze Maria urodzi jej 'pana'?
 • @eonmark 21:58:24
  Widze, ze dla ciebie slowo pisane, jest tak samo niezrozumile jak dla gluchych slowo mowione.
 • @Bara-bar 22:31:46
  Tracisz czas zeby niesc swiatlo ludziom tylko juz wierzacym?

  Prosze wskaz gdzie Maria mowi o Jezusie kiedy nazywa Boga zbawicielem.

  Jutro przeczytam, teraz ide spac, dobranoc.
 • @eonmark 22:35:33
  "Gdzie Ty tu widzisz zeby Maria nazywala Jezusa ktorego urodzila swoim zbawicielem?"

  Przecież powiedziała że raduje się w Bogu jej zbawcy ;)
 • @eonmark 22:35:33
  ''Jutro przeczytam, teraz ide spac, dobranoc.''
  //

  Ty nie idziesz spac, ty caly czas spisz.
 • @Lukero 22:44:23
  "Przecież powiedziała że raduje się w Bogu jej zbawcy ;)"

  I co, chcesz wmowic ze Bog wyslal do Marii aniola ktory obwiescil jej ze Bog zadomowi sie w jej ciele na 9 miesiecy zeby sobie wyjsc z lona jako Jezus?

  Przeciez to oczywiste jak gwiazdy na niebie ze Maria dziekuje Bogu w Niebie i Jego nazywa Zbawicielem za wybranie jej jako 'arke' nowego przymierza, ktora przez 9 miesiecy skrywac miala 'wielka moc Boza' czyli Prawde jaka przyniesc mial 'Syn Bozy' - Jezus.

  : )
 • @eonmark 12:59:35
  Jezus Chrystus to Bóg w ciele.

  Pytaniem jest czy wierzyła od początku czy nie zdawała sobie jeszcze sprawy. Nie mam tego przebadanego, podobno brat Jakub po jakimś czasie uwierzył. Więc Maryja też mogła nie zdawać sobie sprawy kogo 'nosi'.
  Tego nie wiem.
 • @Bara-bar 00:09:52
  "''Jutro przeczytam, teraz ide spac, dobranoc.''
  //

  Ty nie idziesz spac, ty caly czas spisz."

  Wskaz dokladnie z ktorymi faktami ktore przedstawiam masz problem.

  Konkretnie.

  Bo poki co to caly czas rzucasz oskarzenia ale bez kompletnie zadnych podstaw.

  Pozatym naprawde nie wiem skad sie bierze ta Twoja pewnosc ze to inni spia a nie Ty sama?

  Moze to Ty spisz, jestes pewna ze nie?

  Szatan to ojciec klamstwa i intryg, wiec moze tak ustawil scene ze wlasnie z Biblii zrobil zakladnika Prawdy i skryl w niej Klamstwa po to tylko zeby wyprowadzic w pole wielu ludzi, a Bog mu na to naprzyklad pozwolil.

  Wiec moze to Ty spisz i nieswiadomie usypiasz innych powtarzajac razem z Prawda rowniez klamstwa.

  A super przebieglosc szatana moze polegac wlasnie na tym ze przewidzial ze wielu z Biblii robi i bedzie robic Boga i uzyl tego faktu przeciwko tym ludziom, bo nigdy nie chcieli znalezc w sobie odwagi by wejsc w spor z Bogiem.
  Nie po to by obrazac Boga podwazajac to co jest oczywista Prawda, jak Milosc, ale wszystko to co jest pokretne, nielogiczne a czasem niestrawne.

  Zapomnialas jak to Bog w jednej z ksiag narzeka ze dosc ma juz bezmyslnego posluszenstwa i skladania ofiar przeblagalnych, ze nic za tym nie idzie, ze ludzie tylko ze strachu otwieraja usta z pochwalami i ze strachu wykonuja martwe juz w znaczeniu czynnosci byle tylko nie obrazac Boga?

  Zapomnialas ze wykrzyknal zeby wejsc z Nim w spor?

  Jak myslisz, Twoja bezkrytycznosc do oczywistych sprzecznosci oby napewno nie jest uspieniem?


  Zanim wiec orzekniesz nastepny swoj sad, proponuje zastanow sie nad Sama soba.
 • @Lukero 13:03:49
  "Jezus Chrystus to Bóg w ciele.

  Pytaniem jest czy wierzyła od początku czy nie zdawała sobie jeszcze sprawy. Nie mam tego przebadanego, podobno brat Jakub po jakimś czasie uwierzył. Więc Maryja też mogła nie zdawać sobie sprawy kogo 'nosi'.
  Tego nie wiem."

  Szczerze mowie ze nie wierze aby Jezus mial byc Bogiem.

  Czym innym jest 'Syn Bozy' a czym innym jest Bog.

  W Bibli jest przytlaczajaca masa dowodow ze Jezus nie jest Bogiem i zaledwie pare fragmentow ktore przy wielkiej woli uznania tego za prawde moga zostac tak zinterpretowane, ale rowniez odwrotnie.

  Bog sie nie modli.
  Bog nie pyta sie o odpuszczenie misji.
  Bog nie mowi ze wszyscy w KN beda jak on, bo wtedy wszyscy byli by Bogami, a to juz podpada pod to co obiecal waz w ogrodzie Eden.
  Bog nie tlumaczy sie sobie.
  ITD.

  Inaczej trzeba byloby uznac ze Jezus gadal sam do siebie i poprostu wielokrotnie robil przedstawienie, jak naprzyklad kiedy odbywal sie chrzest, albo kiedy nastepywala transfiguracja itp.


  Poprostu nie logicznym jest zeby nazywac Jezusa schizofrenikiem, czyli osoba o rozdwojonej jazni.
 • Do tych, ktorzy twierdza, ze maja wolna wole
  Prosze udowodnic to twierdzenie.

  Wola to chcenie, pragnienie...
  Wolna wola to spelnienie tych pragnien...

  Jak wyglada wasza wolna wola w praktyce? Podajcie przyklady.

  Czy z waszej wolnej woli rzadzi Tusk?
  Bo jesli nie jest to zgodne z wasza wolna wola, to nie macie wolnej woli!

  Czy wasza wola jest, ze Polska jest zadluzona? Bo jesli nie, to nie macie wolnej woli!

  Czy wasza wolna wola, ze w Polsce jest bezrobocie?

  Prawda jest taka, ze nie macie wplywu nawet na wasze cialo!
  Nie z waszej wolnej woli serce wasze pompuje krew, nie ustalacie wasza wolna wola, kiedy bedziecie musieli pojsc do toalety!

  Nie mozecie wykazac, ze macie wolna wole, macie tylko marzenia, pragnienia...

  Ale wolna wola, to nie marzenia, wolna wola to znaczy, ze to co chcecie spelnia sie!

  Wolna wole ma TYLKO Bog, tylko to co On Chce spelnia sie!
 • @Bara-bar 13:46:22
  "Do tych, ktorzy twierdza, ze maja wolna wole
  Prosze udowodnic to twierdzenie.

  Wola to chcenie, pragnienie...
  Wolna wola to spelnienie tych pragnien..."


  Ty nie rozumiesz chyba czym jest wolna wola.

  Oto definicja wolnej woli, krotka i klarowna:

  "Wolna wola (łac. voluntas wola, velle chcieć) – hipotetyczna cecha świadomości, z powodu której miałoby się wybór przy podejmowaniu działania. "


  'WYBOR PRZY PODEJMOWANIU DZIALANIA"


  W praktyce dziala to tak:

  Moglem nie odpowiedziec na Twoje pytanie, ale postanowilem ze jednak odpowiem.

  A teraz, mysle sobie ze moglbym dalej pozostac przy komputerze i prowadzic jalowa dyskusje albo wylaczyc to pudlo i wyjsc na spacer, co wlasnie zaraz zrobie.
 • @eonmark 14:08:12
  Definicja ludzka nie musi być trafna ;)
 • @eonmark 14:08:12
  Podales:

  ''"Wolna wola (łac. voluntas wola, velle chcieć) – hipotetyczna cecha świadomości, z powodu której miałoby się wybór przy podejmowaniu działania. "''

  Wedlug tej definicji, mamy swiadomosc kiedy dokonujemy wyboru...

  Tu chodzi o WYBOR i ja sie zgadzam, ze wybieramy, ale NIE jestesmy sprawcami sytuacji, w ktotrej znalezlismy sie i musimy dokonac wyboru!

  Niech do ciebie dotrze, ze ja mowie, ze mamy wybor!

  Definicji jest wiele, oto jedna z nich:

  Definicja encyklopedyczna: "wolna wola oznacza, że człowiek sam decyduje o swoich czynach i nie jest całkowicie zdeterminowany przez los, instynkty czy siły wyższe"

  Czy zgadzasz sie z ta definicja?

  Jest jescze definicja biblijna i w Biblii TYLKO Bog ma wolna wole, bo On mowi i tak sie dzieje!

  Tak wiec najpierw trzeba ustalic o czym mowimy, o jakiej definicji.

  Ja mowie o biblijnej, gdzi Bog jest Suwerenem.

  Komunisci, ateisci Boga nie uznaja i oni twierdza, ze maja wolna wole! Oni czynili nam raj na ziemi, miliony zyciem przyplacily za ten ich raj!
  Ja nie jestem komunistka, ateistka, ewolucjonistka i nie zgadzam sie z nimi!
 • @Bara-bar 14:31:23
  "Komunisci, ateisci Boga nie uznaja i oni twierdza, ze maja wolna wole! Oni czynili nam raj na ziemi, miliony zyciem przyplacily za ten ich raj!
  Ja nie jestem komunistka, ateistka, ewolucjonistka i nie zgadzam sie z nimi!"

  No ateiści nie zawsze wierzą w wolną wole. Raczej wręcz przeciwnie. Bo wierzą że są tylko zwierzętami, więc są zdeterminowani przez swoją naturę i w tym przypadku są kierują się brzuchem. :)
 • @Lukero 16:13:27
  Tak, u nich 'wolna wola', to raczej 'robta co chceta', wiec dogadzaja cialu na rozne sposoby...

  Ale wracajac do wolnej woli, to przeciez sa to dwa slowa.

  Najpierw trzeba ustalic co znaczy wolna.

  Wolna - znaczy niczym nieograniczona (ani czasem, ani miejscem...). Czy my ludzie nie jestesmy niczym nieograniczeni?

  Wola - to chec, pragnienie..., moze byc testament. Testament czlowiek pisze na wypadek smierci i przydziela to co posiada, nie moze przydzielac w testamencie tego czego nie posiada.

  Czyli w tym rozumieniu Bog posiada wszystko i jest Wolny i moze bez zadnych ograniczen spelniac to co zapragnie, spelniac Swoja wole!

  My tego nie mozemy.
 • @Bara-bar 17:17:01
  Czyje komentarze pani komentuje, o kim pani pisz, że oni w wolnej woli widzą dla siebie furtkę dla określenia "róbta co chceta"?

  Czy mogła by pani tego typu komentarze zamieszczać na swoim blogu, mogliby państwo nie czynić na moim blogu śmietnika i nie pisać bzdur?
 • @Bara-bar 14:04:55
  "Czyli jak grzeszymy, to NIE dlatego, ze sie dalismy zwiesc szatanowi, lecz dlatego, ze sami na to wpadlismy?

  Cala Biblia temu przeczy!" Szatan i jego działania mają na celu uśpienie naszej czujności, wpływa na nasze decyzje, podszeptuje opisując zło jako dobro, zagłusza nasz wewnętrzny głos sumienia i wtedy nasz wolny wybór nie jest do konca taki wolny (teraz zależy na ile świadomie poddaliśmy się działaniu szatana i tym jest waga naszego grzechu)...czy jak dzieciak od wczesnych lat gra w gry naszpikowane satanizmem i przmocą, słucha ciężkiej muzyki i zaczyna się fascynowac symbolami smierci i ciemności, otwiera na oscież wszystkie kanały, którymi tylko zaprasza szatana do swojej duszy, gdy przestaje szanowac rodziców, wpada w złe towarzystwo itd to czy jego wybory były wolne? i tak i nie.. to troche tak jak z rozpadającym sie małżenstwem przez wtrącająca sie np życzliwą teściową, czy żona bedąc pod wpływem swojej matki podejmowała zupełnie wolne wybory??? może świadome ale czy wolne? sama się nad tym zastanawiam
 • @Lukero 14:18:15
  "Definicja ludzka nie musi być trafna ;)"

  Znaczy sie nic co ludzkie nie musi byc trafne.

  Skoro jednak znasz boska definicje wolnej woli, to prosze napisz.
 • @Bara-bar 14:31:23
  "Tu chodzi o WYBOR i ja sie zgadzam, ze wybieramy, ale NIE jestesmy sprawcami sytuacji, w ktotrej znalezlismy sie i musimy dokonac wyboru!

  Niech do ciebie dotrze, ze ja mowie, ze mamy wybor!"


  Przeciez jest to jezyk przewrotny.

  Wolnej woli nie ma, jest wolny wybor...

  Wolna wola to wlasnie wolny wybor.


  Ty probujesz ludziom z mozgu wode zrobic.

  Zamiast mowic tak, nie, krecisz do tego stopnia ze zamiast pomagac ludziom jeszcze wieksze zamieszanie tworzysz.


  Wedlug Twoich slow, nikt nie podejmuje decyzji tak naprawde samodzielnie, tylko zawsze jest to wola Boga. Ale Bog karze przeciez za zlo a za dobro wynagradza, wiec skoro czlowiek tak naprawde nie ma wolnej woli, czyli wolnego wyboru pomiedzy zlem a dobrem, to Bog tak naprawde sam siebie karze i nagradza.
  W dodatku Ty uwarzasz ze uczynki sa od Boga, i tylko wiara daje zycie wieczne, ale, uwaga, wiara tez nie jest wyborem czlowieka, tylko przeciez rowniez daje ja Bog.

  Wiec czlowiek to robot z uwieziona w srodku swiadomoscia, ktora bawi sie Bog i jak zechce to taka swiadomosc uniesmiertelni a jak nie to nie.


  Jak mozna pisac ze wolna wola nie, ale wolny wybor tak?

  Ty mylisz wolna wole z byciem Absolutem.

  Gdzies tam napisalas ze jakby sie mialo wolna wole to mozna by spelniac swoje wszystkie pragnienia...

  Podawalem za przyklad, czy mozesz stac sie drzewem?

  Nie.

  Czy to przeczy ze masz wolna wole?

  Nie.


  Wiec po co tak przewrotnie manipulowac slowami?

  Czlowiek ma wolna wole, co jest wlasnie wolnym wyborem i tak jak wszystko w naszym swiecie jest ona najzwyczajniej ograniczona.
  Ograniczenie to jest pula mozliwosci jakie stwarza Bog.

  Nie jest to przeciez czyms dziwnym ze wolna wola jest ograniczona.
  Czyz wszystko co dotyczy tego swiata nie jest ograniczone?

  Co z naszym zyciem?

  Jest ograniczone dlugoscia przewidziana dla nas.

  Co z naszym cialem?

  Jest ono ograniczone na wielu plaszczyznach.

  Co z naszym umyslem?

  Jest on ograniczony.

  Co z nasza wiedza?

  Jest ona ograniczona.

  Tak ciezko pojac ze mamy wolna wole, ale tak jak wszystko inne, ograniczona?


  Czy przyszlo Tobie moze do glowy zeby powiedziec ze nie mamy umyslu, no bo przeciez jest ograniczony, tak jak wolna wola, wiec moze go wcale nie ma.
  Moze umysl ma tylko Bog, a nam sie cos wydaje...itd.
 • @Paweł Tonderski 17:57:35
  Komentuje (''zasmiecam'') komentarze komentatorow.

  Przypominam, ze ''zasmieciles'' u mnie pierwszy, wpisujac twoj komentarz.

  Ja rozumiem, ze moga ciebie denerwowac wpisy nie na temat notki, takie mnie tez denerwuja, ale na temat notki???

  Czy masz wolna wole?

  Czy cos dzieje sie zgodnie z twoja wolna wola?

  Jesli tak, to cala Polska powinna tobie podziekowac za Tuska, zadluzenie Polski, za przystapienie do UE....
 • @eonmark 19:48:01
  Czy nie zauwazyles, ze gospodarz tego blogu wyrzuca komentatorow, ktorzy ze mna dyskutuja?

  Masz pytania na temat wolnej woli?
  Mam notke na TEN temat na moim blogu, tam odpowiem.
 • @Bara-bar 20:54:14
  "Czy nie zauwazyles, ze gospodarz tego blogu wyrzuca komentatorow, ktorzy ze mna dyskutuja?"


  Nie zauwazylem, tak sie skoncentrowalem na rozmowie z Toba : )

  A wyrzuca?
 • @eonmark 21:21:35
  ''... Czy mogła by pani tego typu komentarze zamieszczać na swoim blogu, mogliby państwo nie czynić na moim blogu śmietnika i nie pisać bzdur?''


  http://paweltonderski.nowyekran.pl/post/88763,co-to-jest-wolny-wybor-ktorego-wszelkiej-masci-lewactwo-nie-znajduje-w-sobie-mowiac-o-nim-ze-to-przeznaczenie#comment_776213

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej