Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4904 komentarze

Deklaracja ideowa ONR-u.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy. -Jan Mosdorf Źródło: „Wczoraj i Jutro” 1938

Deklaracja Ideowa ONR.

Młode pokolenie Polek i Polaków zrzeszone w ONR i przekonane o słuszności obranej drogi ku Wielkiej Polsce, które dąży do urzeczywistnienia tej idei poprzez pracę wychowawczo-ideową pośród całego Narodu, postanawia za swój ideowy fundament przyjąć:

1. Cywilizacyjną spuściznę Narodu Polskiego, którą na przestrzeni wieków stała się synteza pierwiastków rdzennie polskich i kresowych, splecionych harmonijnie, opartych na wspólnej idei państwowo-narodowej i dobrowolnie osiągniętej jedności języka.

2. Odrzucenie demokracji jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej, który za miernik Prawdy przyjmuje wolę większości kierującej się najczęściej niskimi pobudkami

3. Oparcie pojęć Sprawiedliwości, Moralności, Sumienia i Honoru na doktrynie Chrześcijaństwa jako religii objawionej, a przez to wykluczenie oświeceniowej ideologii praw człowieka, które stały się świeckim wyznaniem i źródłem mnożących się absurdalnych roszczeń społeczeństw, a w szczególności tzw. dyskryminowanych mniejszości.

4.
Opowiedzenie się za koncepcją Narodu organicznego i hierarchicznie zorganizowanego, w przeciwieństwie do zmitologizowanego dziś egalitaryzmu, który przyniósł rozkład tradycyjnych wspólnot i naturalnego porządku.

5. Zwrócenie rodzinie, jako najcenniejszej części narodowej wspólnoty, jej podstawowych praw i wyłączności w decydowaniu o wychowaniu jej najmłodszych członków, które są obecnie zawłaszczane przez system socjal-liberalny usiłujący zrównać związek kobiety i mężczyzny z parą homoseksualną.

6. Ułożenie stosunków z innymi nacjami wyłącznie poprzez prymat interesów Narodu i Państwa Polskiego, a nie państw obcych, międzynarodowych zrzeszeń i organizacji.

7. Sprzeciw wobec narzucenia przez rządy panujące na terenie Unii Europejskiej i jej członków modelu społeczeństw multikulturowych, jako z gruntu fałszywego i niebezpiecznego.

onr.h2.pl/index.php

TRADYCJE POLSKIEGO NACJONALIZMU

KOMENTARZE

 • 1942-2012 Chłopcy wychodzą z lasu
  http://www.youtube.com/watch?v=1OOAXEPAJi4
 • Moja ocena tej deklaracji:
  1 - tak
  2 - tak (tzn. nie uznaję praw większości do okradania mniejszości, ale z drugiej strony jestem zwolennikiem systemu demokratycznego, w którym jest dobro wspólne i jest ono chronione wspólnymi, większościowymi decyzjami) tak więc być może tutaj nie do końca zgadzam się z ONR, ktory pewnie widziałoby zamiast głosu demokracji - głos WODZA ...
  3 - tak
  4 - tak (z zastrzeżeniem, że idea narodu "organicznego" to jest wielki skrót myślowy i coraz większa fikcja)
  5 - tak
  6 - tak (jak rozumiem pod nazwą "organizacje" kryje się Światowa Organizacja Żydów)
  7 - tak

  Czyli mam takie same poglądy, jak ONR ...
 • Szanowny Panie Pawle,
  Bardzo dobrze, za samookreślenie daję 5*
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
  PS. w punkcie 3. jest nieścisłość, wymagająca opracowania programowego:
  Oparcie na "doktrynie Chrześcijaństwa jako religii objawionej" jest wzorowe, natomiast niespójne, a wręcz sprzeczne z "absurdalnymi roszczeniami " "tzw. dyskryminowanych mniejszości".

  W Przesłaniu Chrześcijaństwa, będącym jedną z podstaw Konserwatyzmu, nie istnieje pojęcie "absurdalne roszczenia", gdyż każda Osoba ludzka posiada Prawo do wyrażania Wolnej woli.

  Prawo to uzyskała poprzez Akt Stworzenia i "dłubanie" przy Prawach Naturalnych Osoby ludzkiej oznacza krytykę (co najmniej) i próbę rewizjonizmu Opus D*i.

  Podobnie, Przesłanie Objawione wyraźnie chroni wszelkie "mniejszości", co się przekłada na życie polityczne w ten sposób, iż Polityk (przez duże P) opracuje takie alternatywy, że owe mniejszości nie będą się "czuły dyskryminowane".

  Jak To osiągnąć?
  Nie proszono Mnie, abym został Doradcą politycznym ONR...
  :-)
 • @LosHelios 12:37:52
  Tępił? To nie jest zbytnio demokratyczne. Co pan ma na myśli pisząc tępił? Dobrze by było, żeby pan to czynił na tego typu portalach pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. To na początek. :)
 • @Paweł Tonderski 12:53:18
  Będę tępił jak zachowania despotyczne u dzieci.

  Ze stanowczością i godnością.
 • @LosHelios 12:37:52
  Proponuje zakup sporej ilosci pampersow - przydadza sie...
 • @Paweł Tonderski 12:53:18
  Szanowny Panie Pawle,
  LosHelios użył jedynie słowa ze Swojego wokabularza - nie zna, widocznie innych metod dyskursu politycznego, jak tępienie, agraryzm (zakopywanie do piachu) itp. :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
  PS.
  LosHelios, specjalnie dla Pana:
  "Chory jest świat, chory sen wariata
  Krwawe kartki pocztowe z różnych stron świata
  Czarna niedziela, długa jak sen.
  Karetka na sygnale podaje mi tlen.
  Nie mogę uciekać choć ktoś mnie goni
  Przykładam pistolet do swej skroni
  Nie wezmą mnie żywcem
  Mam nowy plan: No Pasaran, No Pasaran"
  :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Paweł Tonderski
  Dyskusyjne jest parcie do wodzostwa i trzymanie ludzi siłą za mordy. Jednocześnie nie może chodzić o zafałszowany model nibydemokracji, gdzie ludźmi steruje się jak kukiełkami, gdzie społeczeństwo przestaje być Narodem, a staje się jakąś sektą.

  Endecja była do 1926 roku raczej za ruchem demokratycznym, tego nurtu nie można wykreślić z programu, chodzi o demokrację świadomą, o myślący Naród Polski i czynny, odpowiedzialny. To taki ideał do którego trzeba zmierzać.

  Jest obawa że rządy jednostki czy nielicznego gremium będą zupełnie nie takie jakich oczekujemy, a możliwość zmian będzie ZEROWA. Wyobraźmy sobie Giertycha który nas dalej zwodzi, LPR rośnie w siłę cały czas, wygrywa wybory jako LPR np 2011 i przejmuję władzę demokratycznie, a dalej niczym Hitler stopniowo opanowując wszystko od a do z. Następnie zmienia poglądy na obecne i zaczyna prześladować ruch narodowy ku uciesze PO, zagranicy, michnikowszczyzny, lewactwa.

  Opornych do doła, wory do jeziora. Tego chcemy? Trzeba udoskonalać demokrację żeby to były w końcu naprawdę dobre rządy Suwerena, Narodu Polskiego. Co co za ruch narodowy co ma w dupie naród i preferuje kult wodza, siły? Ważniejsza jest świadomość, tożsamość narodowa Suwerena.
 • Postscriptum
  "Nie wezmą mnie żywcem" te Dranie z ONR
  Mam nowy plan: No Pasaran, No Pasaran...
  :-)
 • @LosHelios 13:03:36
  Z okresu dziecięcego już dawno temu wyrosłem, a dzisiaj próbuję wychować następne pokolenie Polaków, przede wszystkim swoje własne dzieci. Spokojnie, na początek proponuję panu zająć się wychowaniem swoich dzieci, jeżeli je pan posiada, a najlepiej jakby zaczął pan od siebie. :)
 • @Marek Stefan Szmidt 12:50:47
  Panie Marku nie byłem twórcą tej deklaracji, jednak ją w całości popieram, dlatego jestem sympatykiem ONR-u już od ponad roku.
 • @Marek Kajdas 13:09:51
  Szanowny Panie Marku,
  wyjątkowo zgodzę się z Panem w kwestii "Trzeba udoskonalać demokrację",
  gdyż najwyższą formą ustroju republikańskiego jest Monarchia konstytucyjna :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Kajdas 13:09:51
  Panie Marku trzeba się jednoznacznie określić, ciągłe stanie w rozkroku jest nie tylko niebezpieczne dla męskości, jest jeszcze inne niebezpieczeństwo, zamiast iść do przodu zaczniemy się cofać. :)
 • @Marek Kajdas 13:09:51
  Zgadzam się z Panem.

  Nie szanujecie zdania innych was też nie będą szanować.

  W Polsce jeszcze nigdy nie było demokracji ale mając blade pojęcie o niej skąd możecie to wiedzieć.
 • @Skanderbeg 13:22:52
  Szanowny Panie,
  Młodość?...
  już zapomniałem :-((((
  :-)))
  pozdrawiam Pana serdecznie
  MStS
 • @LosHelios 13:24:09
  Demokracja jest naturalną drogą dialogu w pokoju, atakując Ją atakujecie pokój.

  Hańba!
 • Zaczynam być Narodowcem!!!
  Demokracja to teatrzyk dla imbecyli.
 • @Marek Kajdas 13:09:51
  Juz o tym pisalem wczoraj.W ruchu narodowym scieraja sie dwie koncpecje ustrojowe.Jedna demoliberalna ( system prezydencki), oraz druga odrzucajaca demoliberalizm jako system.

  I teraz.Odrzucenie demoliberalizmu, nie oznacza zaraz zamordyzmu i dyktatury wodzowskiej...Blad kochani blad...Jest wiele koncepcji ustrojow wolnosciowych, a wcale nie opartych na powszechnym "teatrze wyborczym".

  Takim byla zawsze koncepcja ONRu, a dokladnie grupy potocznie zwanej ABC, tajnej Organizacji Polskiej, w czasie wojny zalozyciele Zwiazku Jaszczurczego i w duzej mierze NSZ.Koncepcja byla rozwijana w czasie wojny tez przez Sluzbe Cywilna Narodu - cywilna strukture NSZ.Musze powiedziec, ze wolnosc i samorzadnosc w tych koncepcjach byly o wiele bardziej rozwiniete, niz to mamy teraz...Wiec naprawde, proponuje zajrzec do zrodel.

  To i tak lepiej, bo jesli chodzi o koncepcje gospodarcza, to tutaj w dzisiejszym ruchu mieszcza sie wszystkie pomysly od lewicowych po totalnie liberalne.

  A trzymajac sie np. koncepcji gospodarczych narodowo-radykalnych, do ktorych odwoluje sie wiekszosc podobnych ugrupowan w Europie, to przewaza tzw. terceryzm nawiazujacy do dystrybucjonizmu.
 • ...
  Przepraszam, ale cudai tutaj sie ostatnio dzieja...Ciekawe na ile to,przeciazanie serwerow, a na ile cos innego...
 • @LosHelios 13:24:09
  Żeby była "demokracja" najpierw trzeba zacząć samemu się szanować, aby inni zaczęli i nas szanować.

  A gdzie niby występowała ta prawdziwa demokracja?

  Proszę podać taki przykład z historii ludzkości?

  Narodowa Demokracja polega na tym, że w tym państwie my Polacy, którzy stanowimy większość, tak więc naturalnym jest, że to my powinniśmy stanowić w tym kraju prawodawstwo, które przede wszystkim będzie służyło najpierw Narodowi Polskiemu a dopiero w dalszej kolejności innym mniejszościom narodowym zamieszkującym w Polsce.

  Nie może być tak, że na przykład dewianci seksualni będą nam większości narzucać swoją wolę, chociaż stanowią mniejszość, to jest niedopuszczalne...

  Pan chce płynąć pod prąd, chce pan iść na przekór własnemu Narodowi, ponieważ wierzy pan w bliżej nieokreśloną demokrację?
 • @Skanderbeg 13:31:33
  Czy uważasz że na statku bądź w samolocie nie ma demokracji?
  Mylisz się każdy rozkaz przeciw woli podwładnego może zostać nie wykonany i w tedy mamy bunt na pokładzie.

  Władza może być sprawowana wyłącznie wtedy gdy ma legitymizację większości koniec.
 • @cziken1 13:33:30
  Szanowny Panie,
  sugeruje, aby ów Ruch Narodowy powrócił do Myśli politycznej Popławskiego i Dmowskiego, tzn. oparł się o Konstytucję 3(5) Maja:

  „Jeden z humorystów naszych w żartobliwym felietonie kiedyś powiedział, że Trzeci Maj zszedł do grobu bezpotomnie. Jest w tym głęboka prawda. Naród instynktownie odczuwał wartość tej wielkiej daty i rocznica Konstytucji stała się świętem niezapomnianym, ale stronnictwa demokratyczne polskie, uległszy wpływom obcym, nie poszły wskazaną przez swych poprzedników drogą. Skutkiem tego idea niepodległości stopniowo zwyrodniała: największymi bodaj wrogami jej stali się dziś ci, co najgłośniej o niej mówią – bo kto powiada, że chce niepodległej Polski, ale zastrzega się, że musi ona być koniecznie rzecząpospolitą socjalistyczną, lub obraża się na myśl, że Polska mogłaby mieć swych żandarmów, policję, więzienia, że mogłaby się opierać na bagnetach i panować nad kimś, co sobie nie życzy jej panowania, ten sobie drwi z idei niepodległości. Takich, co wolą obce panowanie niż silny rząd własny, jest w Polsce o wiele więcej, niż się może zdawać, i niejeden z tych, co szczerze przeklinają pamięć Targowicy, jest sam w istocie przekonań swoich w połowie przynajmniej targowiczaninem.”

  Roman Dmowski „PODSTAWY POLITYKI POLSKIEJ”

  powyższe polecam Ku Pamięci, gdzie znajduje się Źródło Myśli Narodowej
  z poważaniem
  MStS
 • @LosHelios 13:37:30
  " Władza może być sprawowana wyłącznie wtedy gdy ma legitymizację większości koniec."

  Wiekszosc musi chciec uczestniczyc, w zyciu publicznym, aby moc wymagac "legitymizacji".Placenie podatkow, i mowienie tym samym jezykiem, to za malo.

  I to byloby na tyle.

  W szczegoly nie bede wchodzil, bo to nie miejsce na takie dysputy techniczne.Prosze sie zapoznac, z roznymi koncepcjami ustrojowymi, a nie powtarzac wyswiechtane kawalki.
 • @LosHelios 13:37:30
  Szanowny Panie,
  "legitymizacja większości" - a jak To wygląda w Królestwie Niebieskim?
  :-)))))))))))))))
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 13:41:07
  Panie, nie widze zwiazku.
 • @Paweł Tonderski 13:36:45
  "A gdzie niby występowała ta prawdziwa demokracja?"
  Szwajcaria

  Panu chodzi o detale, o poglądy a ja pisze o demokracji która jest narzędziem do wymiany poglądów i ustalania rozwiązań kompromisowych, zadowalających WIĘKSZOŚĆ Narodu Polskiego.

  Jeżeli wycofujecie się z dialogu a chcecie rozwiązań siłowych biada wam i nam.
 • @lju 13:52:54
  Zło dobrem zwyciężaj
 • @LosHelios 13:49:51
  Moze inaczej...Powiem tak.

  Tam gdzie sie "demokracja" sprawdza, to sa najmniejsze struktury...Wiec:

  - szeroki demokratyzm, wiekszy niz mamy to teraz w samorzadach

  oraz

  - wladza centralna oparta na szerokim kierownictwie autorytetow spoleczno-akademickich...

  Jak ludzie dostawaliby sie, do struktur centralnych....W bardzo duzym uproszczeniu....Dostawaliby sie Ci, ktorzy sprawdziliby sie w pracy narodowej, w swoich dziedzinach, wlasnie w samorzadach.

  Oczywiscie, to wszystko jest taki przyklad, pisany na kolanie...

  Jeszcze raz zapraszam do biblioteki.
 • @LosHelios 13:55:37
  Szanowny Panie,
  jest Pan niekonsekwentny,
  rozpoczął Pan mocnym "będę tępić", a kończy "Zło dobrem zwyciężaj" - to znaczy tępienie jest tym Dobrem?
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @LosHelios 13:49:51
  W Szwajcarii występuje demokracja? Przecież to kraj związkowy, tak jak Stany Zjednoczone, to nie jest żadna demokracja tylko związek kantonów, które nie mają żadnego związku z jednym narodem, który kieruje się w swoich wyborach przede wszystkim dobrem materialnym, a nie dobrem narodu, który stanowi na ich terenie większość.

  Tę enklawę stworzono po to, aby lichwiarze, oszuści i ludobójcy mieli w razie czego, gdzie się schronić. Takich ludzi Szwajcaria przyjmuje na swój teren z otwartymi ramionami, podstawowym warunkiem, aby ktoś taki tam się dostał jest duża ilość pieniędzy, którymi on dysponuje lub innych materialnych własności, która ta osoba posiada. Przy tym nie jest ważne to, w jaki sposób ta osoba weszła w posiadanie tych pieniędzy, akcji czy złota lub diamentów. :)))

  Jest kilka spraw, które podobają się mnie w Szwajcarii, ale ich odmiana demokracji mnie nie odpowiada.

  Poza tym, Szwajcaria jest sztucznym tworem, to nie jest naród, tak jak i Stany Zjednoczone.

  Czy jest pan kolejnym woJOWnikiem lub świśniętym liberałem, który wierzy w jednomandatowe okręgi wyborcze i w wolny handel, jako remedium na każde zło? :)))))
 • @cziken1 13:48:29
  Szanowny Panie,
  sugeruję jego poszukanie :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 14:03:23
  A ja proponuje przypomniec sobie, ze mamy 2012 rok...I ze koncepcje trzeba rozwijac.

  Moge tez "pojechac" Dmowskim, i jego slynnym tekstem zeby nie byc "talmudysta"...No, ale taki zlosliwy nie bede...

  Pozdrawiam
 • @grzesiekZ 14:06:18
  Już to uczyniłem.
 • @Marek Stefan Szmidt 14:02:49
  Tępienie waszego gorącego charakteru mam na myśli.
  Jestem pacyfistą.

  Zaręczam że znaleźli byście moje poparcie gdybyście byli skłonni do konstruktywnej dyskusji a nie do topienia przeciwnika we krwi.

  Zakładacie że jesteście nie omylni i to jest już pierwsza pomyłka.
 • @Paweł Tonderski 14:03:21
  Nie wiesz nic na temat Szwajcarii, obrażasz ten pokojowy Naród.
  Jesteś zwykłym gówniarzem.
 • Coś mi to przypomina....
  Dla mnie ONR to Narodowi Socjaliści idee wręcz odnoszące się do tej ideologii jak również do niemieckiego volkizmu chociażby stworzenie społeczeństwa organicznego opartego na hierarchii ważności tam jest dokładnie to samo. ,,Oparcie pojęć Sprawiedliwości, Moralności, Sumienia i Honoru na doktrynie Chrześcijaństwa jako religii objawionej'' do tego zmitologizowanie jej dodając cechy z pierwszych stuleci polskiej państwowości. Nie ważne jak chcecie to nazwać dla mnie żaba będzie żabą a Narodowy Socjalista Narodowym Socjalistą po prostu tego nie da się tutaj nie dostrzec
 • @LosHelios 14:14:01
  Pokojowym, to dlaczego mają tak doskonale uzbrojoną armię, a każdy obywatel Szwajcarii może mieć dostęp do broni palnej, w tym do karabinów szturmowych i broni ciężkiej?

  Na tym polega lewacki pacyfizm, który wymyślili ludzie udających idiotów, którymi w rzeczywistości nigdy nie byli, po to aby zepsuć młodzież i istniejące zasady w świecie chrześcijańskiej kultury.

  Pan tym pacyfizmem kompletnie się skompromitował, pacyfiści, którzy zabijają i strzelają, którzy szli na wojny, aby zabijać innych ludzi na syjonistycznych i żydowskich wojnach w imię ich demokracji? Nieźle.
 • @Hekatonheiron 14:20:46
  Oho kolejny sekciarz od Korwina ze swoimi kalkami o narodowych socjalistach. :))))
 • ...
  Blad wiekszosci polega na nie zrozumieniu sprawy.Dziwic sie nie ma co...Bo "demokratyzm totalitarny", sprowadzil wszystko do bardzo prostych skrotow myslowych:

  Demokracja - Totalizm

  Kapitalizm - Komunizm

  Oczywiscie, to jest bzdura, i kazdy kto sie zajmuje ustrojami spoleczno-gospodarczymi wie o tym.Czemu, to sie nie przebija do ludzkiej swiadomosci, ze jest mnogosc innych, i bardziej sparwiedliwych koncepcji?

  Ano, z tego samego powodu, co zawsze - bo tak jest latwiej, i zyskowniej, dla tych nielicznych, ktorzy dzierza wlasnosc oraz finanse...

  A co powiecie na takie cos:

  Kapitalizm to Socjalizm

  Jestem ciekaw, czy ktos znajdzie sens w tym zwrocie ???
 • @Hekatonheiron 14:20:46
  Nie jesteśmy faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie chcemy. Nie są to wzory, które chcielibyśmy naśladować.

  Jan Mosdorf
 • @Paweł Tonderski 14:22:25
  CO ty mi imputujesz?
  Szwajcaria nie ma armii, Szwajcaria jest armią.

  Jest to kraj nastawiony defensywnie, dlatego jest uzbrojony, tego samego życzę Polsce.

  Cenisz Pokój, szykuj się do wojny.
 • @Hekatonheiron 14:20:46
  ^6+
 • @LosHelios 14:26:03
  Umiesz czytać słowa innych ze zrozumieniem, to przeczytaj mój komentarz jeszcze raz. pacyfista który trzyma w swoim domu broń palną nie jest już żadnym pacyfistą. :)))
 • @Paweł Tonderski 14:27:46
  Jest to twoja definicja.

  Pacyfista nie ma prawa się bronić?
 • @LosHelios 14:29:52
  http://www.wykop.pl/ramka/1321587/takie-tam-przypomnienie/
 • @Paweł Tonderski 14:25:51
  Nie dyskutuj z nimi - to prowokatorzy.
 • @LosHelios 14:26:03
  Poza tym my nie jesteśmy szwajcarami tylko Polakami i mamy swoje wzorce na których chcemy się wzorować, nie chcemy małpować innych. To że w Szwajcarii coś się sprawdza nie oznacza, że i u nas się sprawdzi. Przed tym jak zaczniemy małpować inne "demokracje", najpierw odzyskajmy swój kraj i wyprowadźmy go na prostą, dopiero po tym pomyślimy, co jest dla naszej Ojczyzny najważniejsze. teraz priorytetem dla Polaków, jest odzyskanie naszej Ojczyzny. To jest podstawowe zadanie dla każdego Polaka.

  Chcesz wprowadzać w Polsce demokrację bezpośrednią w kraju opanowanym przez zdrajców, niby jak to uczynisz, nie odwołując się do jedności narodowej, co innego może skonsolidować nasz naród?! JOW i liberalizm oraz wolny handel, chyba żartujesz. :)

  Popatrz co się dzieje na Ukrainie z twoją demokracją bezpośrednią, lichwa, żydostwo, komuniści przekupują ludzi wybranych w JOW-ach, tak samo będzie i u nas.

  JOW-y można wprowadzić w kraju, czy związku kantonów lub landów, gdzie większość społeczeństwa myśli o dobru wspólnym i dobru swojej całej Ojczyzny, wtedy tak, w innym przypadku ta twoja demokracja bezpośrednia doprowadzi naszą Ojczyznę do jeszcze większego bałaganu. :)))) Dzięki twoim JOW-om w Niemczech kiedyś doszedł do władzy Hitler, chcesz w Polsce tego samego?
 • @LosHelios 14:35:59
  Nie widze nie zgodnosci - wrecz przeciwnie.
 • @Paweł Tonderski 14:38:41
  Mamy inne wizje wyprowadzenia Polski z kryzysu.

  Tak potrzebujemy siły większej i stabilniejszej niż Solidarność.

  Tylko Wy chcecie wprowadzać to odgórnie, poprzez przewrót, narażając tym samym Polskę na kolejny rozbiór.

  Ja jestem zwolennikiem powolnego usamodzielniania i uwłaszczania się Suwerena.

  Wprowadzając mechanizmy DB w gminach miastach wsiach, zaczynając od szkół.

  Drogą kompromisu i dyskusji a nie narzucania gotowych rozwiązań.

  Nie szanuję Pan Polaków uważa że są niezdolni do samostanowienia o sobie.
 • @LosHelios 14:52:08
  Idę sobie pacyfistyczne oficerki z CCC kupić
  Bez odbioru.
 • @LosHelios 14:55:33
  Pan sobie kupi przede wszystkim trochę oleju. :)
 • @LosHelios 14:52:08
  Kto ci wmówił te idiotyzmy> czy odwoływanie do wspólnych wartości oraz związku i przywiązania do jednego narodu doprowadzi do przewrotu i krwawej łaźni? Jesteśmy dalecy od takich rozwiązań. Proszę mi nie wmawiać tego, o czym nigdy nie pisałem.

  W taki sposób może sobie pan podyskutować z innymi. Polski Narodowiec nigdy nie jest za tym, aby strzelać do swoich pobratymców, to jest ostateczność, nigdy tez żaden narodowiec nie dążył do przewrotu poprzez krwawe powstania czy bunty.

  To jest również ostateczność, tą chwilą jest na przykład moment zagrożenia dla istnienia naszego narodowego bytu i przemyślanej eksterminacji naszego narodu. Czy tą chwilą są obecne czasy, to pozostawiam do oceny każdego z nas osobno.
 • @LosHelios 14:55:33
  Tak sie robi z demokratami!

  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/79964,dania-muzulmanie-zdobyli-wiekszosc-w-radzie-miejskiej-i-zniesli-boze-narodzenie

  Powodzenia zycze!
 • @Glors 15:31:10
  Referendum w sprawie zakazu budowy minaretów:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_Szwajcarii_w_2009_roku_%28listopad%29
 • @all
  Wystarczyło zeby jeden troll sie odezwał a Wy już strzępicie jęzor po próżnicy - Z GŁUPCEM SIĘ NIE DYSKUTUJE
 • @LosHelios 14:12:12
  Szanowny Panie,
  gorąca krew Konserwatysty?
  chyba, że ma Pan na myśli temperaturę około 10 stopni Celsjusza :-)

  Po co zaraz "poparcie"?
  czytałem Pańskie dalsze wpisy, więc konkluduję, iż wszelkie przemiany są możliwe tylko poprzez działania organiczne, tzn.: niech ONR "robi swoje", a Pańscy Pacyfiści "gryzą" od spodu :-)

  życząc powodzenia
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @cziken1 14:07:54
  Szanowny Panie,
  z Dmowskim dzisiaj, już Pana ubieżono:
  http://naszeblogi.pl/33993-roman-dmowski-fragmenty-jego-mysli

  Sugeruję rozwijanie koncepcji w kierunku Rzeczypospolitej jako Federacji z ...
  Pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • Czołem Wielkiej Polsce!!!
  i na pohybel SSowietom;)))
  - cóż rzec więcej...
 • Komentarz w linku
  http://jar.nowyekran.pl/post/80305,kryzys-tozsamosci-europy-a-perspektywy-ruchu-narodowego-komentarz

  do wystąpienia rzecznika ONR Mariana Kowalskiego o kryzysie tożsamości Polaków! - Odzyskajmy Polskę!

  IDEE EKONOMICZNE I MONETARNE W SŁUŻBIE NARODU

  Artykuł dedykowany Marianowi Kowalskiemu

  i wszystkim twórcom obecnego Ruchu Narodoweg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej