Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4904 komentarze

Liberalizm - zakumflowany totalitaryzm, ciąg dalszy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Liberaliści teraz czekamy na drugiego Hitlera albo Stalina wypromowanych przez światowe banksterskie syjonistyczne żydostwo i masonerię.

Co jest lepsze dla zwykłych ludzi, Polaków, którzy kochają swój naród, ziemię i Państwo? 

Monarchia dziedziczna, czy dyktatura?

Ani jedno, ani drugie. Jedno i drugie to moim zdaniem totalitaryzm.

Proponuję w zamian tego, solidaryzm narodowy, personalizm chrześcijański oparty na dwóch okowach, naukach naszego Pana i Władcy Jezusa Chrystusa i na naszej polskiej słowiańskiej i chrześcijańskiej cywilizacji. Jedność idei i jedność myśli oraz nacji.

Coś na podobieństwo tego, co czyniła kiedyś polska szlachta, polska elita, którą miał zostać cały polski naród. Cały! Tak jak obywatele Rzymu, czy obywatele państw miast, a potem całej Grecji.

A nie wybrana sekta i ludzie, którzy urodzili się w danej "lepszej" i z tego powodu uprzywilejowanej rodzinie. Nikt im nie dał prawa do rządzenie tylko z tego powodu nad innymi ludźmi. Autorytet i poważanie oraz władzę nad innymi można zdobyć tylko poprzez jedno, poprzez swoje czyny i służbę dla narodu. Tylko tacy ludzie mają prawo nami rządzić, ale tutaj trzeba dzielić takie rządy na czas pokoju i wojny. Rozwarstwienie społeczne i pochodzeniowe doprowadzało - doprowadza do upadku całych narodów i imperiów, taka sytuacja doprowadzała do degeneracji całego Państwa, imperium lub cesarstwa!

To nic dobrego, zwłaszcza gdy za swoimi plecami ma się doradców zdrajców i wrogów tego narodu! Zdrajców, którzy ze swoim narodem się z tego powodu nie utożsamiają, nie przynależą do tego miejsca, ziemi i ludzi.

Ile jeszcze czasu liberaliści będą dalej bredzić (to słowo, które ci ludzie używają w swoich wypowiedziach często albo bardzo często!) o wolności, w kraju opanowanym przez bandytów, złodziei, zdrajców, kolaborantów, pedałów i lesbijki, dewiantów seksualnych, syjonistyczne żydostwo, masonerię, kliki, układ, komunistów, agenturę i zwykłych karierowiczów?!

To jest dopiero coś. Ludzie, którzy piszą i mówią o sobie, że są wolnościowcami i jednocześnie są zwolennikami i propagatorami wolności w prawie każdej dziedzinie człowieka, jednocześnie chcą nam wprowadzić monarchię dziedziczną, a więc tyranię jednego człowieka nad milionami swoich niewolników - poddanych bez prawa decydowania przez nich o ich własnym losie i życiu. No czy moje słowa nie są właściwe i jednocześnie prorocze, że liberalizm to zakamuflowany totalitaryzm? Liberaliści teraz czekamy tylko na objawienie się nam drugiego Hitlera lub Stalina.

 

Głos Prawdy: Krzycz!

KOMENTARZE

 • do kryptosocjalistów :
  "Nie pożądaj domu bliźniego swego, nie pożądaj żony bliźniego swego
  ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła,
  ani żadnej rzeczy która należy do bliźniego twego."
 • @Marqus 10:08:29
  No to jak nie pożądasz, to czyn tak naprawdę.

  p.s.

  A kto zakaże królowi lub cesarzowi zażądać od swojego niewolnika poddanego jego żony i majątku?
 • @Paweł Tonderski 10:11:21
  ciekawe czy Twój projekt obejmuje dobrowolny solidaryzm czy zwyczajną przymusową redystrybucję środków i jak to się wpisuje w zachowanie 10 przykazania
 • @Marqus 10:17:18
  To nie jest mój program, ja sobie do niego nie roszczę prawa. To jest program elity narodu, do której i ty możesz należeć. Nie twórzcie podziałów z tytułu urodzenia i pochodzenia społecznego. Dzielcie ludzi na tych, którzy chcą uczynić i się poświęcać dla naszego wspólnego narodu, ziemi i Państwa w jego interesie i w jego imieniu w służbie tylko dla niego, i na tych, którzy tego nie czynią.

  W ostateczności na głupich i mądrych, ale nie na urodzonych w arystokratycznej rodzinie i na tych, którzy w takiej rodzinie się nie urodzili, bo to do niczego dobrego nas, jako narodu nie zaprowadzi.

  Naród musi mieć możliwość odwołać swoich przedstawicieli w rządzie w każdej chwili, tych ludzi, którzy nami rządzą, jeżeli czynią to źle lub w takiej chwili, w której nie czynią tego, co nam obiecali przed wyborami. A kto odwoła króla lub cesarza? Nóż czy trucizna albo, jakiś inny pałacowy przewrót?

  Niestety w naszym państwie opanowanym przez zdrajców i ludzi, którzy nie utożsamiają się z tym narodem ani z tą ziemią jest potrzebna redystrybucja i kontrola cen.

  Do momentu, gdy władzę w Polsce przejmie władzę polski naród, inaczej polska elita. :) Ja piszę o tym w otwarty sposób, wy piszecie też o tym samym. Ponieważ to nie wolny rynek kreuje wartość towarów, tego nie tworzy jakaś niewidzialna ręka rynku, tylko czynią to konkretni ludzie, m. in. Bank Światowy, banki centralne, FED, Fundusz Walutowy, Unia Europejska, banksterzy i ich giełdy towarowe i walutowe, lobbyści, kliki prawnicze, rady nadzorcze, kliki doradcze, masoneria i syjonistyczne żydostwo.
 • @Skanderbeg 10:42:07
  Oczywiście. :)
 • @Marqus 10:08:29
  Jakoś się udaje że nie widzi, że największy i najsilniejszy związek zawodowy (choć formalnie nieistniejący) tworzą zarządy firm. Ja kilka firm jako księgowy widziałem. Fizyczni robią te osiem godzin, kierownicy nadzorują ich robotę, też niemal cały czas siedzą na miejscu i pilnują żeby to jakoś szło.
  A co robią prezesi firm? Około połowy czas w firmie, podpisują różne papierki, z jakimś kierownikiem czy dyrektorem coś ustalą, przyjmują różnych gości. Zazwyczaj jednak mało interesują się tym co się dzieje w tzw. linii, od tego mają innych. Ale około połowa ich czasu to rozjazdy, oczywiście służbowym samochodem na koszt firmy. Oczywiście część tego czasu zajmują im rzeczywiście sprawy stricte biznesowe, jakieś spotkania żeby załatwić powiedzmy jakiś kontrakt, załatwić kredyt w banku. Ale też przy tej okazji oni ważni ludzie spotykają się z innymi ważnymi i wpływowymi ludźmi, i różne różniste sprawy załatwiają. Nazwijmy to wprost - zazwyczaj budują układ biznesowo-mafijno-polityczny. A oni dysponują finansami swojej firmy. Jak też jej organizacją, mogą polecić swoim podwładnym zrobić to a to, i nie ma rozmowy że nie. Mogą z kolegami z tej sitwy umówić się, że taki to a taki będzie miał wilczy bilet, i roboty u nich nie znajdzie. Mogą zamówić dziennikarza, za jakieś drobne zlecenie dla jego córki. Ale też sędziego, prokuratora. Naprawdę mogą bardzo dużo. Więc co przy nich znaczy jakiś drobny dzidek związkowiec, co broni ludzi żeby już całkiem za darmo nie robili? Nic. A korwiniści wciąż nam tego ohydnego związkowca pokazują jako zakałę. A on tak naprawdę cienko i słabiutki jest, naprawdę. Coś tam dla ludzi stara się zrobić, jakieś minimum. Albo olewa i dogaduje się z prezesem. Ten ma kasę aby go przekupić, w bilansie formy to jest niezauważalne.

  A jak to się kończy? Źle. Tutaj przykład z Kolumbii, gdzie siła wielkich właścicieli ziemskich (wielbiących złotego cielca i bezwzględnie wyzyskujących ludzi) uruchomiła spiralę mordów i nienawiści.

  http://www.youtube.com/watch?v=2G12sGGKbfI&feature=related


  Ale też chyba Bóg jednak czuwa nad tym biednym krajem. Nie rozumie tego do końca, ale ten film dał mi do myślenia.

  http://www.youtube.com/watch?v=-eD0fGTT3fU
 • BREDNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Co to za BREDNIE !!!???

  Wolny Rynek jest WOLNYM RYNKIEM i NICZYM WIĘCEJ !!!!

  Wolny Rynek mógłby wprowadzić Stalin, Hitler, monarcha, lud pracujący miast i W.S.I i każdy jeden człowiek na Ziemi !!!

  Sprawa monarchii lub jej braku jest tutaj BEZ ZNACZENIA !!!

  Jeżeli nie ma przeklętej państwowej służby, państwowej edukacji, ograniczeń importowych, ceł.

  I pamiętaj, że to Wolny Rynek jest w stanie rozgonić całe to złodziejskie towarzystwo żyjące dzięki INTERWENCJONIZMOWI PAŃSTWOWEMU !!!
 • @Skanderbeg 10:54:17
  I pan chce mi wmówić, że królowie, monarchie dziedziczne przestrzegały tych zasad?

  Czy pan jest zdrowy?
 • @vortex 10:58:48
  Już na początku pierwszego filmu jest klucz - "banditos" ludzie wyjęci z pod prawa, pochodzący z biednych rolniczych rodzin, napełniali lękiem możnych, dla zwykłych ludzi byli BOHATERAMI. Bo zwykli ludzie przez lata patrzyli bezradnie, jak możni robią ich ordynarnie w huja - i w glorii prawa oczywiście (ich prawa).
 • @Ultima Thule 11:05:37
  Oho, znany liberalista, który zazwyczaj dla podkreślenia swojej monarchistycznej słuszności i prawa do rządzenia polskim pospólstwem, używa słowa BREDNIE i tysięcy wykrzykników.

  Pan by nawet nie podniósł miecza, ani tarczy, a co dopiero mówić o tym, aby pan przebiegł z karabinem i całym oporządzeniem przez kilka kilometrów, a pan chce rządzić w imię liberalnych mrzonek i monarchistycznych schizofrenii?!

  Kto za panem by poszedł, ma pan za sobą chociażby kilku żołnierzy gotowych wskoczyć za panem w ogień? Tak jak król miał swoich przybocznych rycerzy gotowych za swojego króla poświęcić swój majątek, życie i rodzinę?
 • @Skanderbeg 10:42:07
  Pan poleca mnie coś do przeczytanie, samemu tego nie czytając?

  Pan w ogóle rozumie o czym pisał św. Tomasz, powołując się na jego słowa? Przecież on wtedy nie działał w próżni albo w zawieszeniu! Władza była tylko w jednym ręku, w ręku Boga, a jego przedstawicielami byli królowie.

  Czy pan myśli, że jakby pisał coś innego, to ktoś, by go chciał czytać i wydawać w tamtych czasach, że nie był pod presją ludzi króla, samego króla, hierarchii kościelnej, czy doradców królewskich, którzy wtedy stanowili tę władzę?

  To niech pana wreszcie się obudzi ze swoich idealistycznym mrzonek o wolności pod światłym przywództwem jakiegoś jeszcze nienarodzonego króla, księcia lub cesarza.

  Dzisiejszy Naród, Państwo, elita narodu nie ma nic wspólnego z monarchią, a już kompletnie nie ma nic wspólnego z monarchią dziedziczną!

  Pan się powołuje na Rybarskiego zupełnie nie rozumiejąc jego słów i tego o czym pisał.

  On liberalizm gospodarczy - narodowy program chciał oprzeć na elicie narodu, inaczej na Polskim Narodzie, w którym będzie rządziła elita wybrana przez cały polski Naród - elitę.

  Polska elita wybiera elitę, która w jej imieniu sprawuje rządy w naszym Państwie, tak jak było to w Polsce szlacheckiej, gdzie elita (szlachta) spośród siebie wybierała króla, ale w każdej chwili mogła powołać innego lub go odwołać, ponieważ bez jej poparcia nie mógł w zasadzie nic czynić, nie mógł prowadzić wojen ani sprawować rządów.

  Co prawda wtedy tego nie przewidywano, ale jak wiadomo po pewnym czasie każda władza się degeneruje i traci sens idei, z którą szła do władzy.

  Polska szlachecka upadła, bo w Polsce było zbytnie rozwarstwienie a interesy polskiej szlachty nie był interesem innych warstw społecznych, które już się nie utożsamiały z tą ziemią, ze swoim kościołem czy władcami. Tak jak to było w Polsce słowiańskiej! Dlatego wtedy Polska upadła, jednak jak widać niczego to was nie nauczyło. Chociaż pan narodowiec o tym przecież powinien wiedzieć, ponieważ Dmowski o tym pisał i nas przed tym przestrzegał.

  My musimy tworzyć cały czas elity polskie, elity narodowe poprzez pracę u podstaw, poprzez pracę między polskim chłopstwem, mieszczaństwem i pomiędzy polskimi robotnikami, ponieważ tam również są nasze polskie elity, i w tym trzeba pokładać nadzieję na reaktywację polskiego Imperium i Wielkiej Polski.

  Czas to zrozumieć i nie odwoływać się do lichwiarskiego i geszefciarskiego oraz żydowskiego liberalizmu, który doprowadził do upadku wielkie światowe monarchie i imperia!
 • @Paweł Tonderski 10:34:19
  "..jest potrzebna redystrybucja i kontrola cen."
  Redystrybucja, jesli uznamy wydatek budzetowy za redystrybucje..
  Kontrola cen? Toc one sie kontroluja same, nie?
 • @Skanderbeg 11:31:03
  Ale do tej sytuacji doprowadził właśnie wasz liberalizm, nic innego. :)
 • @Paweł Tonderski 11:13:37
  1. Nie jestem monarchistą !!! Wręcz przeciwnie !!!
  Uważam, że nikt nie ma prawa uważać się za "króla" lub "wodza" !!!

  Jestem zwolennikiem Wolnego Wyboru, w którym ludzie wybierają kogoś, kogo uważają za AUTORYTET. Ale ten autorytet nie powinien stroić się w gronostajowe futerka i nazywać "królem" !!!

  No i oczywiście jestem za możliwością ODWOŁANIA władcy/rządzących w KAŻDEJ CHWILI !!!

  2. Co do biegania, to maraton mam zaliczony, a ty ?

  3. A jeżeli chodzi o żołnierzy, to jest nas trzystu ...
 • @Paweł Tonderski 10:34:19
  ten kraj praktycznie nie ma elit , nawet wyższe duchowieństwo gdzie można by się ich doszukiwać zostało zaznaczone selekcją negatywną i nietrudno znaleźć dziś kazania , które trącą herezją. Jest to o tyle Twój program na ile się z nim identyfikujesz i wspierasz. Ogólny opis - solidaryzm narodowy - przerabiamy od dawna i jest to zwykła mutacja socjalizmu. Nie istnieje coś takiego ! Może za to istnieć solidaryzm indywidualny i taki jest właśnie oparty o X przykazanie ponieważ jest DOBROWOLNY .
  Jak chodzi o "odwołanie w każdej chwili" - znacznie łatwiej uciąć głowę tyranowi niż odwołać demokratyczny rząd.
 • @vortex 10:58:48
  może i tak, ale nie słyszałem, żeby tez związek zawodowy miał jakieś szczególne formalne prawa . Zresztą jego działanie ma sens tylko w kraju gdzie istnieje możliwość i potrzeba lobbingu, a zatrudnianie kogo się chce we własnej firmie Ci przeszkadza ????
 • @Torin 11:33:33
  Pewnie, że "łone" się same kontrolują, powołały do tego różne służby CBŚ, ABW, NIK, PROKURATORIE GENERALNE (wymiar sprawiedliwości) i inne "tzw. pozarządowe instytucje nadzorujące i kontrolujące samą siebie, znaczy kochaną władzuchnę.

  Służby i instytucje, które tak naprawdę nie są w stanie nic samemu uczynić, oprócz pobierania przez nią słusznych wynagrodzeń za ich służbę dla, jakiego nieokreślonego konsorcjum lub utajnionego filantropa fundatora lub ich sponsora. :) One jak nikt inny w zamian tego doskonale swoją władzę wykorzytuja do tego, aby gnębić swój "własny" naród.
 • @Marqus 11:34:48
  Zgoda, ale przy tym łatwiej jest chyba manipulować jedną osobę z nieograniczoną władzą, niż rządem wybranym przez elitę? No to jeżeli nie mamy w Polsce tej elity i wszyscy sobie z tego zdajemy sprawę, to czas ją znowu odtworzyć, a nie dzielić nasz własny naród na sekty i kanapy polityczne.
 • @Marqus 11:34:48
  Poza tym dla człowieka, dla którego ta ziemia, to miejsce, ci ludzie są w jego życiu, zaraz po Bogu i rodzinie najważniejsi, nie jest dla takiego Polaka ten solidaryzm społeczny żadną odmianą socjalizmu.

  "Wy" liberaliści po prostu jesteście chorymi ludźmi, którzy albo zapomnieli, na czym polega życie w społeczeństwie i jednym narodzie dla tego narodu, z którym powinniście się utożsamiać i dla niego żyć oraz pracować, a w zamian tego wymyśliliście sobie "swojego" żydowskiego bożka - liberalizm, inaczej popyt i podaż oraz lichwę i geszeft oraz pieniądz, dla których jesteście gotowi poświęcić wszystko.

  Czy tak wam łatwiej żyć?
 • @Skanderbeg 11:48:40
  A gdzie on niby istniał naprawdę? Nigdzie! Bo to jest taka sama utopia, jak komunizm!

  Tylko w państwie o silnej władzy centralnej, gdzie norma było kontrola cen, w państwach takich, jak Hiszpania Franco i Chile Pinocheta. Czy to wam nie daje do myślenia?!
 • @Paweł Tonderski 11:49:07
  najbardziej mnie śmieszy straszenie liberalizmem czyli wolnością - rozumiem że lekarstwem ma być SUPERWOLNOŚĆ tyle że umiarkowanie dawkowana przez państwo ???
 • @liberalizm to zakamuflowany totalitaryzm?
  Dlaczego zakamuflowany? Jawny w dużej mierze.

  Czy np lider JKM nie zapowiada bezlitosnych metod jak niegdyś Hitler, łącznie z przyzwoleniem na wymieranie z głodu, nędzy całych w domyśle milionów rzekomo niezaradnych, niby leniwych Polaków? Każdy przecież jest kowalem swojego losu wg niego, okoliczności, uwarunkowania nie mają dla niego znaczenia. A nie mają naprawdę? III RP nas złamała niczym okupacja niemiecka, a może bardziej niż wtedy.

  Przecież wg tych durni każdy może być bogaty i żyć jak król. A czy to naprawdę możliwe poza utopiami?

  Nie można jednak w alternatywie proponować wyłącznie jednego pomysłu na Nową Polskę. Oczywiście że podstawą musi być fundament katolicko-narodowy.

  Z uwagi na skalę problemów trzeba wyznaczyć granice gdzie w nasze życie ma ingerować samorząd lokalny, system państwa. Problemy są wielkie, ale lekarstwo nie może bardziej szkodzić, niż pomaga, tak teraz bywa np z opieką społeczną, opieką nad rodzinami-dziećmi, czy pomocą bezrobotnym, niepełnosprawnym którzy najbardziej chcą być sprawni, żyć wśród zdrowych, pracować.

  Państwo swym systemem nie może wchodzić głębiej niż na to pozwala nasza doktryna katolicka, nie możemy wejść w masoński, bezbożny socjalizm, bo zaczniemy marsz do ANTYUTOPII totalnej. Te granice solidaryzmu są kluczowe. Nie można system "ukochać" obywateli, ta miłość do bliźnich ma wynikać z naturalnych relacji między ludźmi i w ramach mniejszych wspólnot od rodziny poczynając.
 • @Skanderbeg 11:53:40
  A co to niby była I RP - Polska Szlachecka, czyż wtedy nie było polskich elit, które rządziły i wybierały swojego władcą spośród niej samej?!

  Pan jest nauczycielem historii?
 • @Skanderbeg 11:57:26
  Nie było liberalizmu, bo go być nie mogło, bo to jest utopia.
 • ....
  Wolny rynek gdzie państwa nie ingerują w handel jest utopią, więc szkoda nawet o nim dyskutować. Nawet UPR już to zrozumiał.
 • @Paweł Tonderski 11:49:07
  czyli chcesz wprowadzić gospodarkę NIE LICZĄCĄ się z prawem popytu i podaży ?

  ODPOWIEDZ !!!
 • @Skanderbeg 11:57:26
  Natomiast odwoływanie się do wspólnych słowiańskich korzeni oraz do jednej wiary i solidaryzmu społecznego nie jest utopia, ponieważ jakby tego wszystkiego nie było w naszym narodzie, to już dawno, byśmy przestali jako naród istnieć. A właśnie liberalizm te wartości, jak naród, państwo, tożsamość narodowa, tradycja maj w głębokim poważaniu!

  Liberalizm był po to wymyślony, aby mniejszość rządziła większością pod płaszczykiem takich słów, jak wolność i bogactwo dla wszystkich.

  Niech pan mi w takim razie poda jeden przykład kraju, gdzie istniał i dał się naprawdę wprowadzić ten wasz liberalizm. Chociaż jeden!
 • @Ultima Thule 12:02:48
  Popyt istniał, podaż tez istnieje i będzie istniała, jednak ona sama z siebie się nie tworzy, to wszystko wytwór konkretnych ludzi, którzy to kształtują i kreują. natomiast, wy liberaliści ciągle powtarzacie,że ten skutek i przyczyna tworzą się same z siebie. A to jest po prostu zwyczajna nieprawda.

  Nie dosyć tego, wy to wszystko chcecie zaserwować Polakom w ich kraju, którym naturalnymi przyszłymi przywódcami i elitami w waszej lichwiarskiej : "wolnej " gospodarce staną się złodzieje, lichwiarze, masoneria, komuchy i inni bandyci, wy teraz ich nazywacie kapitalistami, dla was wszyscy, którzy mają pieniądze, mają ich sporo lub bardzo dużo, to kapitaliści! A na to nie ma zgody! I to na pewno nie są polskie elity!

  Dla was, tak wynika z waszych tekstów, nie jest ważne, w jaki sposób oni posiedli te majątki, a na dodatek chronicie tych ludzi za legalizmem i monarchia oraz konserwatyzmem, a to są ludzie, którzy zazwyczaj od dawna powinni siedzieć w więzieniach lub powinni zawisnąć na drzewach!
 • @Paweł Tonderski 12:04:08
  ale można wskazać obszary w gospodarce, gdzie NIE MA Wolnego Rynku oraz takie, gdzie JEST Wolny Rynek !!!

  I wówczas widać, że tak, gdzie jest interwencjonizm, tam jest źle, a tam gdzie jest Wolny Rynek, tam jest dobrze ..
 • @Skanderbeg 11:48:40
  Korporacjonizm jest naturalna konsekwencja liberalowania.
  I same korp nie sa zle. Duzy moze wiecej. Chodzi o bledy i wypaczenia, wypisz wymaluj jak w socjalizmie. Tez piekna teoria, w praktyce realizowana slabo i podatna na mnogosc wypaczen.
 • W Imię Boga Miłosiernego i Litościwego!
  W Imię Boga Miłosiernego i Litościwego!
  tylko Islam oraz nauki Proroka (PZN) mogą pomóc ludziom żyć w zgodzie i poszanowaniu siebie nawzajem! Islam uczy pokory, tolerancji oraz solidarności międzyludzkiej. wiem, że zaraz ktoś powie, że to nie prawda, że Islam to religia wojny - NIE! Islam to religia pokoju, pokoju totalnego w każdej dziedzinie życia. Niekażdy, kto mówi "Allah Akbar" i czyni zło jest prawdziwym muzułmanem!
 • @frasobliwy 12:02:25
  na czym polega "utopijność" Wolnego Rynku ?

  I co ma to do rzeczy ?

  Każdy fragment gospodarki oddanej Wolnemu Rynkowi poprawia efektywność, a każdy fragment oddany interwencjonizmowi POGARSZA efektywność !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  JASNE !!!???
 • @al Assad 12:11:43
  sio !!!
 • @Paweł Tonderski 12:04:08
  Liberałowie udają że nie wiedzą, że w ich systemie wycofania państwa tę próżnie wypełni "inicjatywa prywatna", czyli mafie, gangi, sitwy, układy, prywatne policje i armie. Prywatne policje i armie znają tylko jedną karę - śmierć, a za sąd robi odpowiedni "ojciec chrzestny".
  Bo życie nie znosi próżni, i gdy zniknie organizacja państwowa to zapełni puste pola "inicjatywa prywatna". Nie było, nie ma i nie będzie czegoś takiego jak zbiór ludzkich swobodnych atomów pławiących się w oceanie wolności, to scjentystyczna kompletnie absurdalna wizja. Takie bzdury mogą wymyślać tylko kompletnie oderwani od życia naukowcy.
 • @vortex 12:14:15
  Tak, ma pan rację, jednak oni tego z niewiadomych mi przyczyn w ogóle nie dostrzegają. Dla mnie ich walka z tzw. systemem, to walka pozorowana albo walka z cieniem, która nie przynosi nic konkretnego, no może oprócz wylania hektolitrów potu i płaczu.
 • @Paweł Tonderski 11:40:13
  CBŚ - nie wplywa na reg cen
  ABW - nie wplywa na reg cen
  NIK - nie wplywa na reg cen
  PROKURATORIE GENERALNE (wymiar sprawiedliwości) - nie wplywa na reg cen
  inne "tzw. pozarządowe instytucje nadzorujące i kontrolujące samą siebie, znaczy kochaną władzuchnę. - nie wplywa na reg cen

  "Służby i instytucje, które tak naprawdę nie są w stanie nic samemu uczynić, oprócz pobierania przez nią słusznych wynagrodzeń za ich służbę dla, jakiego nieokreślonego konsorcjum lub utajnionego filantropa fundatora lub ich sponsora. :) "
  Moglbym sie nawet zgodzic, ale to wypaczenie re/dystrybucji, nie kontrola cen. W tym jest szkopul, ze panstwo zgodnie z filozofia liberalna, nie kontroluje czynnikow wplywajacych na przebiegi gosp w tym ceny, oprocz wplywajacych na nia podatkow, ktore traktuje wylacznie jako zrodlo finansowania aparatu, czyli siebie.

  "One jak nikt inny w zamian tego doskonale swoją władzę wykorzytuja do tego, aby gnębić swój "własny" naród."
  To z kolei jest kwestia zdrady stanu i zlodziejstwa.
 • @Paweł Tonderski 12:20:41
  Obawiam się że ci inteligentniejsi DOBRZE wiedzą co robią, to gra na definitywne rozpieprzenie katolickiej Polski, pewnie na zlecenie masonerii. Bo najpierw stworzą system brutalnej wszechwładzy kapitału i pieniądza (z prywatnymi "policjami" mordującymi niepokornych i po prostu uczciwych), a później zaproponują biednym ludziom ... barbarzyńskich bolszewików jako remedium (ci zaczną oczywiście od mordowania księży i zakonnic). To jest dobrze przemyślane, te masońskie skurwysyny dobrze wiedzą co robią.
  Swoistą "poetykę" takich sytuacji pokazuje ten pierwszy film co wyżej dałem. Pablo Eskobar nigdy nie byłby w stanie przez tyle lat bezkarnie uprawiać swój bandycki proceder, gdyby nie miłość milionów ludzi którzy dostrzegli w nim Robin Hooda, który brutalnie rozprawia się z kastą skrajnie bogatych ... i cynicznych. Jedno zło na drugie zło, i robi się spirala.
 • @Torin 12:22:48
  Bezpośrednio nie wpływają, ale mogą wpływać na ludzi, którzy na nie wpływają (wolny handel). Po to te służby zostały powołane, do kontroli ludzi władzy, ale przede wszystkim do kontroli zwykłych niepokornych obywateli. :)

  A kto wytacza procesy ludziom, którzy ciężką pracą doszli do dużych pieniędzy, a którzy nie byli, w jakimś układzie lub sitwie i na ich nieszczęście zajęli się polityką lub rywalizacją z firmami i korporacjami z kapitałem zagranicznym?

  To wszystko jednocześnie łączy się z uwolnieniem cen, zmniejszeniem wpływów w gospodarkę rynkową przez "polski" rząd - oficjalnie, bo w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ponieważ nadal państwo ma w swoich rękach odpowiednie argumenty, aby na ten wolny handel i gospodarkę wpływać. I ten rząd, gdy dostanie zlecenie od swoich mocodawców to czyni z całą mocą! Jednak właśnie dzięki uwolnieniu cen i oficjalnemu nie wpływaniu przez rząd na polską gospodarkę, służbę zdrowia, obrót nieruchomościami, energią, paliwami płynnymi, czy uwolnieniu rynku pracy, albo wprowadzenie umów o dzieło, a ostatnio wymóg podpisywania przez pracowników firm korporacyjnych weksla in blanco lub umów menadżerskich, i w takim momencie polski rząd może zawsze powiedzieć, że to nie ich sprawa. To jest liberalizm!

  Tym samym oni już za to nie są odpowiedzialni, to jest dla nich bardzo wygodne. :) Oni nic nie mogą, ale mogą ustalać prawo i to karne i to podatkowe, rozporządzeniami, ustawami, dekretami, ale jednocześnie często mówią i piszą, że nie mają wpływu na wolny handel. :))))

  Bo przecież mamy wolność w gospodarce i wolną niezależną prokuraturę, mamy też różne pozarządowe instytucje, które stoją na straży przestrzegania tego prawa, na przykład nadzór bankowy, albo instytucje chroniące praw konsumenckich.

  I tak jest na całym świecie opanowanym przez lichwę i geszeft, tylko, że w innej skali, wymiarze i w innej rzeczywistości, która jest inna w Polsce, a inna w Anglii, czy w Stanach.

  "Wolny" handel to lichwa, korupcja, geszeft i walka o życie, bez zasad i przestrzegania chrześcijańskich reguł.
 • @vortex 12:14:15
  mylisz wolny rynek z anarchią
 • @Marqus 13:10:09
  Wolny rynek to również usankcjonowana anarchia, która kreują ci, którzy stoją na szczycie tej piramidy. :) W mętnej wodzie najlepiej pływają największe ryby i o to w tym wszystkim chodzi, jednak to wszystko trzeba było ukryć pod sloganami o wolności w gospodarce i o przestrzeganiu praw w porządku, który wymyślił Bóg Stwórca i jego syn Jezus Chrystus a nasz zbawca...

  Obama tez przysięga na Boga, tak jak i inni prezydenci USA, ale czy oni wierzą w Słowo Boże w Jezusa? Liberalizm to zwyczajny zamordyzm i żydowska lichwa.
 • @Marqus 13:10:09
  Pan jest ekonomistą z wykształcenia?

  Tak się składa, że ja i pan vortex i owszem. :))))
 • US liberaliSm to nie liberalizm w znaczeniu europejskim
  "Jedność idei i jedność myśli oraz nacji."

  Czym to się od narodowego-socjalizmu będzie różnić?

  A RP szlachecka świetnie się rozwijała BO nie była w pełni demokratyczna! (na marginesie Konstytucja 3 maja wbrew tym bzdurom jakie dziś dzieci w szkołach uczymy była jawnie ANTY-demokratyczna! np. wprowadzenie monarchii dziedzicznej, odebranie szlachcie gołocie prawa głosu itd.)

  Pan źle rozumie pojęcie "liberalizm". Prawdziwa prawica jest i zawsze była liberalna. Nacjonalizm był wytworem lewicy a nie prawicy która tradycyjnie była kosmopolityczna!
 • @Ultima Thule 12:12:37
  Na tym, że w nim nie ma żadnych zasad, liberalizm jest ponadnarodowy, tak jak internacjonalistyczny komunizm, czy anarchizm kolektywistyczny! Na tym to wszystko polega, a to musi doprowadzić do totalitaryzmu albo do anarchizmu. Jednak z władzą znajdującą się zawsze w tych samych masońskich i syjonistycznych łapskach! Ponieważ tylko oni posiadają w dzisiejszym systemie bankowym, ekonomicznym i giełdowym wystarczający kapitał, którym mogą w wolnym handlu dysponować ii wpływać na każdego z nas! Oni mogą dzisiaj wyemitować kolejne kilka bilionów dolarów bez żadnej odpowiedzialności i wglądu na to, czy to będzie miało wpływ na popyt czy podaż.
 • @TeaLibertarian 13:26:01
  Nie była demokratyczna, ponieważ działała tylko pośród jednej uprzywilejowanej kasty, wśród polskiej szlachty. Tylko oni mieli wpływ na to, kogo wybiorą na króla Polski nikt inny. :)

  Znowu kolejna korwinowska kalka, tak jak ta, że jak nie jesteś za liberalizmem toś socjalista albo komuch, teraz widzę, że korwiniści mają kolejny slogan, że narodowcy to narodowi socjaliści.

  To wy pracujecie, wysługujecie się i chronicie byłych ubeków, komuchów i socjalistów, nikt inny, chociaż wielu z was sobie w ogóle nie zdaje z tego sprawy.

  Natomiast narodowcy tak jak polska szlach ta z demokracja nie mili i nie mają nic wspólnego, ponieważ to są i byli radykałowie, bo tylko w ten sposób można rządzić krajem, a kiedy zaczynają się rządy liberalne, demokratyczne, całe Państwo zaczyna się sypać w gruzy i tak właśnie było! Ale to nie zmienia faktu,że szlachta dążyła do tego, aby cały polski naród stał się elitą - polską szlachtą cały!

  To była ich misja i zadanie życiowe, dlatego nie budowano w Polsce warownych twierdz (tylko na rubieżach RP, to czyniono!) tylko otwarte dworki, otwarte pałacyki, do których mógł wjechać każdy, mógł swoimi oczami obserwować, jak żyć i postępować, i w jaki sposób wychowywać nowe pokolenia polskiej elity. Dla każdego było zaszczytem i honorem zostać polska szlachtą!

  Takie same zadanie postanowiła sobie Narodowa Demokracja zaraz po tym, gdy Polska odzyskała niepodległość, i dlatego była tak zwalczana przez socjalistów, liberałów, komuchów, masonerię , sanację i mniejszości narodowe.

  To my Polacy mamy asymilować innych, na nasza polską modłę, a nie oni mają nas odmieniać i zmieniać na ich krój. Wy liberaliści daliście się wynarodowić, a najgorsze jest to, że tego w ogóle nie dostrzegacie, a w zamian tego krzyczycie, że jesteście wolnościowcami.
 • @Skanderbeg 13:58:17
  Bo jest, Torin akurat w tym momencie ma rację.
 • @Paweł Tonderski 13:18:35
  Panie EKONOMISTO wykształcony - jest pan przykładem, że wykształcenie nie zapewnia niczego. Wręcz przeciwnie - człowiek myśli cudzymi słowami. Że tak powiem - ameryki nie odkryje.
  Wiesz po czym poznać głupa? Podkreśla swoje "wykształcenie" i dopytuje się innych. Jakby to miało znaczenie - albo mówię z sensem albo nie. Nieważne czy mam "mgr".
 • @Skanderbeg 13:58:17
  Narodowi liberałowie, a nie liberaliści, a to jest zasadnicza różnica, narodowy liberał utożsamia się tylko i wyłącznie ze swoim narodem oraz z rodzimym kapitałem.

  Czas to wreszcie zrozumieć, całą siłę i potęgę swojego państwa i przemysłu opiera przede wszystkim na rodzimym przemyśle, handlu, bankach, własności itd. itp.

  Nie można wszystkiego rzucić na głęboką wodę w państwie, w którym realny kapitał posiada jedna uprzywilejowana kasta złodziei i bandytów, lichwiarzy, oszustów, mafia, kliki i żydokomunistyczny układ...

  Nie prywatyzuje się niczego w państwie, w którym naród, rodzimy naród nie pieniędzy, jest nędzarzami, nie ma siły nabywczej i nie stanowi żadnej konkurencji iw kapitałem zagranicznym. Czas to wreszcie zrozumieć.
 • @Zerro 14:05:46
  Może zamiast obrażania tak jakiś konkret i przykład, kolejny bezmózgi liberał służący lichwie, korupcji i geszeftowi, pewnie kolejny dziennikarz śledczy pracujący dla żydowskiej gazety, albo kolejny liberał wysługujący się swoją pracą jakiemuś bankowi lub korporacji na umowie o dzieło albo na kontrakcie menadżerskim z podpisanym przez niego samego weksla in blanco.

  Nie, to wy liberaliści piszecie, że pozjadaliście wszystkie rozumy świata razem z waszym guru od szachów i brydża Korwinem pierwszym wspaniałym, przyszłym króle Polski z nadania cara Wszech Rusi i Państwa Moskiewskiego.


  p.s.

  Ja znam waszych doradców siedzących w gaz promie , tych waszych doradców, którzy nie bacząc na nic dali nam w Polsce tanią ropę naftowa z Rosji i ich tani, najtańszy gaz ziemny. :))))
  I ten wasz wolny rynek i handel oraz wasze postkomunistyczne latyfundia i wielkie zakłady, które kupiliście za bezcen dzięki ustawionym przetargom i zwyczajnej korupcji i lichwie. :)

  Więc, mi tutaj nie wciskaj kitu, tylko idź i sprawdź, kto popiera, finansuje i wspiera waszego namiestnika na polski tron.
 • @Zerro 14:05:46
  do autora pasuje jak rzadko to powiedzenie "debil z dyplomem, to taki sam debil , tyle że z pretensjami".
  Chociaż ja sądzę, że to tylko czcze przechwałki. Ja np. studiowałem zgodnie z profilem mojej pracy agroekonomię. nie ukończyłem, bo olałem to. Czasem żałuję, ale dzisiaj "studia" i "wyższe wykształcenie" to kpina.

  Panie Tonderski-zrób Pan użytek ze swojego "ekonomicznego wykształcenia" i puść z torbami jakiegoś mośka, a nie wypłakuj tutaj swoich frustracji.
 • @prawi co wiec 14:19:55
  I jest bojówkarz od pałki i kastetu. :)
 • @Paweł Tonderski 13:18:35
  to widać :)

  a ja jestem inżynierem i uznaję logiczne rozumowanie
 • @Paweł Tonderski 14:18:18
  gaz prom .....hahahahahah to jakaś barka na Wiśle z cysterną na LPG? Nie ośmieszaj się ekonomiczny ignorancie!
 • @Paweł Tonderski 14:21:02
  Znowu kłamstwa,a myslałem,że to juz wyjaśniliśmy sobie.
 • @Paweł Tonderski 13:17:47
  skoro już tyle o Bogu, to może przytoczysz jakiś cytat o zabieraniu bogatym i dawaniu biednym albo solidaryźmie z przymusu ?
 • @prawi co wiec 14:23:36
  Tak, tak, tylko ci śmiech został, bo co innego? To ilu was tam było na tym waszym marszu?
 • @Paweł Tonderski 14:39:19
  Ja nie byłem bo zimno. Sączyłem grzane piwko pod Wawelem na gaz promie. To taka pływająca knajpa uahahahahahahhahhhaaa......
 • @Skanderbeg 14:46:18
  Oni przejęli TPSA, bo w Polsce jest wolny handel, to był program Sorosa - Balcerowicza, który jest wykonywany przez wszystkie rządy będące u władzy nad Polską od 1989 roku.

  Wolny handel na tym właśnie polega, on nie chroni rodzimego przemysłu, gospodarki ani własności, on preferuje ludzi i kapitał, który posiada największą możliwość nabywczą.

  Ponieważ w tym systemie można kupić wszystko i wszystkich, w ostateczności można stojących na jego drodze unieszkodliwić. Tak się dzieje w każdym kraju, gdzie wprowadza się tzw. wolny handel, uwolnienie cen, niewidoczną rękę rynku, tak się dzieje w krajach, gdzie rola państwa już jest nieistotna, ale można dzięki niej dalej kreować przepisy, które preferują tylko tych od tego wolnego handlu i niewidocznej ręki. To jest właśnie liberalizm, inaczej totalitaryzm.

  I niech pan mi tylko tutaj nie pisze, że Korwin był przeciwny prywatyzacji Polskiej Telekomunikacji. :)))

  Korwin już dzisiaj powinien wiedzieć, kto przejmie w Polsce majątek polskiego ZUS-u, kto go kupi za marne grosze razem z jego zobowiązaniami, to i tak będzie doskonały interes, tak jak z PKP, tak jak i z polskimi lasami państwowymi, KGHM, polskimi uzdrowiskami i polską służbą zdrowia...
 • @prawi co wiec 14:41:01
  A miałeś przecież być, przecież się zarzekałeś, że będziesz? Agitowałeś, agitowałeś i co, znowu chcieliście wpuścić naiwnych gojów w wasze ciemne interesiki i geszefty? Korwin, jak się o tym dowie, to chyba cię wykluczy ze swojej sekty i znowu będzie rozłam, kolejne pufy i kanapy?
 • @Paweł Tonderski 14:56:32
  "A miałeś przecież być, przecież się zarzekałeś, że będziesz?"
  kolejne kłamstwo.

  to jakaś nowa cecha "narodowa"?
 • @Skanderbeg 14:55:51
  Myli się pan, taki przetarg jest zawsze ogłaszany w prasie, pan po prostu ma małe pojęcie o tym, o czym próbuje pan pisać. Zawsze gdy dochodziło w Polsce do tzw. prywatyzacji, było to upubliczniane w jakiejś prasie, małym druczkiem, że tego i tego dnia odbędzie się przetarg, konkurs albo przystąpienie do przetargu. Bo my funkcjonujemy w wolnorynkowej rzeczywistości i to od lat.
 • @prawi co wiec 14:58:48
  To przyboczny Korwina zdradził swojego króla? Monarchiście to chyba nie przystoi. Chyba, bo ja tam się na tym nie znam, ale chyba służba dla swojego władcy i pana to podstawa monarchizmu i tradycjonalizmu oraz konserwatyzmu? A gdzie arystokratyczny honor? :)
 • @Marek Kajdas 11:55:50
  Zgadza się.
 • @Ultima Thule 12:12:37
  Wedle definicji jest to wymiana dobra lub usługi między sprzedającym a kupującym bez ingerencji np. państwa. Przedstawia się to również w cenach, czyli nikt w nie nie ingeruje.

  Tak się składa, że w większość cen ingeruje państwo z podatkiem VAT lub innymi podatkami. Tak więc nie można powiedzieć, że jest to wolny rynek par excellence.
  Oczywiście jeśli rozszerzyć znaczenie tego słowa można uznać, że w Polsce mamy wolny rynek. W końcu państwo bezpośrednio nie ingeruje w znaczną większość transakcji i nie ustala cen.
 • @frasobliwy 15:35:41
  To wszystko jest jakies niewyobrazalne kuriozum.
  Mielismy zlowieszczy socjalizm na franczyzie ruskiej i wyeliminowano analfabetyzm, wybito gruxlice i inne wstydliwe dla panstw cywilizowanych. Dokonczono elektryfikacje, podniesiono ze zgliszcz wojennych, byla kultura, sztuka, z nauka bylo raczej kiepsko, ale to tez brat czuwal, zebysmy zanadto sie nie wymadrzali. Jak sie za melioracje i intensywna wzieli to az przegieli pale. Jak to w socjalizmie..
  Opozycje i przeciwnikow zasadniczo gladzono.
  Z liberalizmu wzielismy, nie pomnozenie dobytku obywateli, tylko prawo silniejszego kapitalu, upodlenie, nedze, rozwarstwienie, wystajace zebra, bezrobocie, wraca gruxlica, antypatriotyzm sprzedajny, wielokrotne obnizenie wydolnosci panstwa, ruiny przedsiebiorstw, zawalaja sie waly sypane jeszcze w 60tych, panstwo odwraca sie od obywatela - nie jest strona. Komunistyczny prog wodny we Wloclawku, przewidywany na kilkadziesiat lat, urasta do tamy, syrena i kaszel sa synonimem impotencji poprzedniego systemu i niewydolnosci gosp, ale obecnie nie mamy ani jednej marki i to nie tylko aut.
  Wegiel ktory nam kradl Zwiazek raptem sie nie oplaca bez tej kradziezy. Flota, ktoras na swiecie, nie istnieje, a stocznie komunistyczne, ktore je budowaly porastaja trawa.
  Armia skurczyla sie do jednostki ochrony pogranicza. Sluzba zdrowia gorsza niz za komuny i wielokrotnie drozsza. Edukacja sie rozpada i gowna takie nazywaja podrecznikami, ze to zgroza. Sojusze militarne i gospodarcze, ktore nas nie chronia, tylko doja.
  Oslona socjalna to miraz. Demografia na ryj w dol.
  3mln najcenniejszych w pizdu. Leja nas jak chca z prawej, lewej i lobem.
  To co przetrwalo kataklizm wyprzedane za judaszowe srebrniki.

  Ludzie, kiedy to sie stalo, ze zostawilismy z socjalizmu najgorsze i wzielismy z liberalizmu najgorsze, tworzac mieszanke mordercza dla wlasnego narodu?
  Nawet rozmawiac ze soba juz nie potrafimy. To co nieudalo sie komunie mamy teraz. Skaczemy sobie do oczu im pozostaje juz tylko rzadzic. Dzielic nie musza...
 • @Paweł Tonderski 14:18:18
  Proszę tak nie histeryzować.
  Dlaczego miotając klątwy na "liberalizm" pada (jak kulka z pepeszy) przykład za przykładem, który z liberalizmem nie ma NIC WSPÓLNEGO?
  Trudno odpowiadać na pytanie w stylu: "Kiedy chamie przestaniesz bić babcię?", gdy nigdy się babci nie biło a ona już od 10 lat nie żyje.
  Wiesz co to znaczy liberalizm? To podpowiem - to wolność MOJA i kazdego zwykłego człowieka od napaści urzędnika albo innej zorganizowanej grupy parapaństwowej. To wolność od wyzysku socjalnego. Zdradzę ci taki sekret - możni popierają socjalizm. Bo ich on nie bije, bije nas, na dole. To MY nie możemy się wzbogacić. To nas wyzysk socjalny zmusza do harówki po grób. To nam się w imię TFU! "solidaryzmu" porywa dzieci i indoktrynuje żeby nas znienawidziły. To MY dzwigamy wyzyskiwaczy na urzędach. Wszystko pod pretekstem "pomocy". Pies trącał taką "pomoc"! W socjaliżmie możni szczują tłuszczę pijacją na Ludzi Pracy. To Człowiek Pracy jest wyzyskiwany przez cwaniaczków, urzędasów i bogaczy. Bo tak naprawdę to on wytwarza całe bogactwo. Socjalizm to genialne narzędzie do gnojenia i niszczenia z "dobrem" na ustach.
 • @Paweł Tonderski 14:39:19
  A było było około tysiąca ,elity tego narodu i nawet wołali do Pana"raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę"

  Pozdrawiam
 • @Paweł Tonderski 14:54:03
  JKM nigdy nie był przeciwny prywatyzacji TPSA !!!

  Natomiast był przeciwny "prywatyzacji" TPSA !!!

  Ta "prywatyzacja" tym się różniła od PRYWATYZACJI, że polską PAŃSTWOWĄ spółkę telekomunikacyjną kupiła francuska PAŃSTWOWA spółka telekomunikacyjna !!!

  A to nie jest żadna PRYWATYZACJA, tylko "prywatyzacja" właśnie ...

  do całego tego interesu potrzebny był jeszcze jakiś Kluczyk, który by "uwiarygodnił" transakcję i umożliwił zarobienie pieniędzy komu trzeba ...
 • @frasobliwy 15:35:41
  To ty widzę nie masz ZIELONEGO POJĘCIA o Wolnym Rynku i "ingerencji w gospodarkę" !!!

  Jeżeli pracownicy energetyki dostają w pakiecie socjalnym 10 lat gwarancji zatrudnienia oraz prawo do zatrudnienia dziecka, gdy pracownik umrze, to koszty takiego debilnego socjalu obciążają rachunek za prąd. Czyli ktoś zmusił MNIE do transakcji z jakimś nieznanym mi energetykiem polegającą na UTRZYMANIU jego i jego dzieci kosztem MNIE i MOICH DZIECI !!!

  Ale takich przykładów interwencjonizmu jest MILIARDY:
  - zakaz żarówek
  - krzywizna bananów
  - uznanie ślimaków i żab za "ryby lądowe"
  - uznanie marchewki za owoc
  - nakaz jazdy w pasach
  - wprowadzenie do prawa karnego pojęcia mobbing, seksizm
  - Kodeks Pracy
  - instytucja "bezrobocia"
  - licencjonowanie zawodów typu pośrednik nieruchomości, taksówkarz i setki innych
  - ograniczenia w wykonywaniu zawodu prawnika, notariusza itp.
  (nawiasem mówiąc obecny system internetowy z podpisem elektronicznym i "datą pewną" powinien praktycznie zmieść z powierzchni ziemi zawód notariusza)

  I tak mogę wymieniać aż do skończenia świata ...
 • @Ultima Thule 09:37:33
  A co pan by uczynił, jeżeli ludzie nie będą chcieli żyć i przestrzegać niepisanych praw w Państwie, w Polsce, gdzie monopole to szara rzeczywistość, gdzie rynek pracy to jeden wielki przekręt, gdzie ceny nie mają żadnych realnych podstaw ani uzasadnienia, gdzie pracodawca to pan, a pracownik to bezwolny głupi tani wyrobnik?

  Kto zabroni w pana doskonałym wolnorynkowym państwie nie wykorzystywać ludzi pracy, inaczej pana własnego narodu, z którym, jak widać pan i ludzie pana pokroju w ogóle się nie utożsamiają?

  Kto?

  Ale liberaliści już dawno sprzedali swoje dusze, sumienia i zasady dla złotego cielca.
 • @Skanderbeg 14:57:05
  Panie Skanderberg Wilczek po to wprowadził w Polsce swoje reformy, aby ubecja, komuchy i postkomunistyczny, żydobolszewicki system umocnił się w Polsce, tak aby ubecja, pezetperowcy z komunistów i internacjonalistycznym bandytów stali się biznesmenami, szlachtą, monarchistami, legalistami i liberałami.

  Tylko idiota albo zdrajca nie zdaje sobie dzisiaj z tego sprawy.
 • @Ultima Thule 09:29:12
  A kto na wolnym rynku, gdzie nie ma roli państwa, zakazów i nakazów, gdzie ceny są uwolnione, zakaże kupować naszą polską państwową telekomunikację, jeden ze strategicznych sektorów polskiej gospodarki, firmie państwowej z Francji, która działa w systemie giełdowym, akcji, w ramach wybierania zarządu spólki, w ramach przepisów obowiązujących w działalności podmiotów gospodarczych, SA, czy Sp. K, albo Sp. z o. o., albo Spółka Skarbu Państwa?
 • @Ultima Thule 09:37:33
  I jak pan to che wszystko zmienić, poprzez uwolnienie cen, rynku zakupu i sprzedaży, poprzez wprowadzenie całkowitej wolności w gospodarce opanowanej przez lichwę i żydowski liberalizm, w którym tylko oni trzymają wszystkie sznurki w swoich rękach? A u nas to są żydobolszewicy i ich pomagierami i układowcami.

  Czy pan jest zdrowy, z pana głowa jest wszystko w porządku?
 • @Paweł Tonderski 11:08:09
  1. A dzisiaj kto zabrania wykorzystywać ludzi do niewolniczej pracy ???

  2. Wolny Rynek ma jedną ciekawą cechę:
  gdy pracownik widzi, że jest wykorzystywany, to ma opcję odejść do innego pracodawcy, lub założyć własną firmę.

  To że obecnie pracownik nie ma takich alternatyw wynika z INTERWENCJONIZMU, który utrudnia powstawanie NOWYCH firm konkurencyjnych wobec tych, które już istnieją !!!

  Wolny Rynek to przede wszystkim BRAK OCHRONY ISTNIEJĄCYCH FIRM !!!

  A to oznacza znacznie większą łatwość ROZPOCZYNANIA BIZNESU, gdyż nie trzeba spełniać tysięcy głupawych wymogów, które każdego w końcu zniechęcają.

  Wolny Rynek to WOLNOŚĆ DLA PRACOWNIKÓW, a PROBLEMY DLA OLIGARCHÓW. I dlatego oligarchowie są za INTERWENCJONIZMEM, bo mają wpływ na polityków (zamawianie ustaw) oraz na urzędników (pozytywne decyzje). A prawo jest celowo tak rozmyte, że jak oligarcha pójdzie do urzędnika, to oczywiście dostanie zgodę, a zwykły człowiek dostanie odmowę. I obie decyzje będą ZGODNE Z PRAWEM !!!
 • @Ultima Thule 11:35:16
  Gdzie odejdzie ten pracownik, gdy jest 20% bezrobocie? Bo taki stworzono system, na tym m. in. polega pana liberalizm.

  Państwo tego powinno zakazać, no bo przecież nie wolnościowcy paralitycy i chodopachołki.
 • @Ultima Thule 11:35:16
  Dla mnie jest pan chory, oni właśnie się z tego cieszą, bo w dowolny sposób mogą wpływać na rynek pracy, mogą kształtować i wpływać na to, ile będą płacili swoim pracownikom, ponieważ rola kontrolna państwa w pana systemie już nie istniej. :)
 • @Paweł Tonderski 12:01:40
  jak możesz pracownikowi płacić mniej, gdy on będzie w stanie:
  - sam założyć własną firmę i konkurować z tobą
  - znaleźć pracodawcę, który da lepsze warunki, zgromadzi lepszych pracowników i wygra konkurencję z tym, który płaci mniej

  No powiedz, jak ty chcesz się utrzymać na WOLNYM RYNKU płacąc pracownikom mniej ?
 • @Ultima Thule 12:18:09
  Na założenie firmy jest potrzebny kapitał, a Polacy w większości to biedacy. pan żyje w świecie iluzji, zwyczajnej liberalistycznej fikcji.
 • @Paweł Tonderski 12:33:03
  a żyjemy w biedzie właśnie DZIĘKI interwencjonizmowi, "ochronie" rynków, cłom, socjalizmowi, kodeksowi pracy, związkom zawodowym itp.
 • @Ultima Thule 12:55:21
  No ale po co zmieniasz temat?
  Pytanie nie bylo o to, dzieki czemu wydaje Ci sie, za zyjemy w biedzie, bo tu mamy zdania podzielone i stanowiska wyraznie zarysowane.
  Pytanie bylo o to, skad zwolnieni pracownicy maja miec na zakladanie firm, albo jak znalesc godna prace przy bezrobociu 30%, braku oslony i dlugu kilku, kilkunastokrotnie przekraczajacym dotychczasowe pobory, ktore otrzymywali.
  Dla nich to nie jest kwestia teoretyzowania po austryjacku. Dla nich to jest kwestia placzacego dziecka za sciana, albo robotnika z kwitkiem w reku, siedzacego w hotelu przed oknem, ktory jest oplacony do konca tygodnia.
  Albo chronicznie bezrobotnego od 10lat, w wieku lat piedziesieciu, ktory nie ma czego w CV wpisac.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej