Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4904 komentarze

Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku. Źródło: Myśli nowoczesnego Polaka, 1903

 

A teraz na poważnie.

Dlaczego Korwinowi i jego KNP w wyborach do Parlamentu Europejskiego wzrosło poparcie polityczne?

Przede wszystkim powodem zaistniałej sytuacji była najniższa frekwencja w historii polskich wyborów, na te wybory poszedł tylko twardy elektorat, zwolennicy, sympatycy, ludzie powiązani interesami z danymi partiami oraz ludzie należący do danych partii, polskie masy wyborcze tym razem wybrały grilla i wycieczki rowerowe, oraz tym samym pogodzili się z tym, co mamy obecnie w Polsce.

Po drugie, 20% głosów oddanych w tych wyborach na KNP i Korwina to ludzie, którzy w poprzednich wyborach głosowali na palikociarnię i dewiantów seksualnych oraz na PO, którzy na "polityce" tych dwóch partii, jakoby zawiedli się, to może się okazać nawet 30% poparciem.

Niezły elektorat wyborczy, byli zwolennicy PO i palikociarni, którzy na ich polityce zawiedli się, tak jakby od początku nie było wiadomo o tym, że cała PO to przekręt na przekręcie i zgraja darmozjadów oraz karierowiczów. Natomiast, palikociarnia to zajadli antyklerykałowie, dewianci seksualni, zboczeńcy, "przypalacze", narkomani i wywrotowcy z Antify...

1/3 wyborców Korwina W TYCH WYBORACH, TO byli ZWOLENNICY PALIKOTA I PLATFORMY OBYWATELSKIEJ...

Korwinowska praca u podstaw w najbardziej lewackiej stacji telewizyjnej w Polsce "Super Stacji" oraz spotkania przedwyborcze z Palikotem i jego palikociarnią przyniosły widoczne dobre efekty...

 

I jeszcze jedno, bo bym zapomniał, KNP podszywało się na przeróżnych portalach pod polskich nacjonalistów i Ruch Narodowy, wprowadzając tym wielu młodych Polaków w błąd... Znamienne było również to, że niektóre blogi na Facebooku zdominowane przez KNP i zwolenników Korwina przyjęły nazwę Wielkiej Polski i zaczęły posługiwać się retoryką polskich nacjonalistów...

 

 

Zaskoczyła mnie również zmiana poglądów niektórych środowisk politycznych, które jakoby roszczą sobie prawo do tego, że to one są tylko narodowe i propolskie, a przede wszystkim realistyczne w swoich poglądach politycznych, które na co dzień reprezentują. A dokładnie to, że Korwin dostał poparcie w środowiskach najprawdziwszych z prawdziwych Polaków, a jeszcze dokładniej, że to poparcie Korwin dostał od pana profesora Wielomskiego, Engelgarda oraz od pana Sendeckiego, którzy do tej pory wypowiadali się o liberałach, w tym o panu Korwinie w sposób delikatnie pisząc niezbyt pochlebny.

Widocznie to była odpowiednia pora do tego, aby na pokładzie wyborczym Polska musiały wykazać się wszystkie polityczne i propolskie dłonie?
 

ps

Obłęd - Konfident

KOMENTARZE

 • Rozumiem , że są to obserwacje od wewnatrz...
  Podzielam pogląd Macieja Synaka , który napisał , że "...Mówi prawdę, mówi rzeczy zdroworozsadkowe - a potem je ośmiesza, ośmieszając siebie...."

  Czas na aktywność umysłową wśród Polaków aktywnych wyborczo...

  To jest zdecydowanie trudniejsze , niż bycie kibicem tej lub innej partii...
  Gra wymaga potu i treningu , gdy kibicowanie tylko oklasków lub gwizdów...
  X X X
  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/11/wpyw-tysiacletnich-podziaow-religijnych.html
 • @fan-wolności 16:23:00
  Nikt nikogo na szczęście jeszcze do głosowania na Korwina nikogo w Polsce nie zmuszał, ale niestety to są fakty o waszym elektoracie, który zadecydował o tym, że przekroczyliście próg wyborczy.

  Niestety ale takie są fakty. Naprawdę bardzo mi z tego powodu przykro. A jak już wasz pomazaniec zostanie królem Polski (?), wtedy gdy w Polsce odrestaurujecie monarchię, to kto wie, czy nie będzie nasz pomazaniec z łaski Bożej, do czegoś innych zmuszał, bo to przecież on będzie miał władzę w swoich rękach, nikt inny...

  I jeszcze jedno. Czy was tam u Korwina klonują? Zadaję to pytanie kolejnemu korwinowcowi, ponieważ wy wszyscy używacie tych samych bon motów, w tym przypadku jest to słowo bełkot.
 • @fan-wolności 16:23:00
  I jeszcze jedno, zanim zaczniesz mnie obrażać ponownie na moim blogu, następnym razem zrób to pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. tak nakazuje tradycja, jak przystało na Polaka, tak nakazuje konserwatyzm, monarchizm i polskość.

  rzeczywiście nie mogę tego przeżyć, że do Brukseli pojedzie polityczny koncesjonowany wariat polityczny, który będzie Polskę i Polaków na każdym kroku kompromitował swoją bełkotliwą i niezrozumiałą mową...

  Po prostu nie jest w dobrym tonie to, aby pisać o historii politycznej Korwina, bo by się okazało, że Korwin w ciągu swojego życia, utrwalał socjalizm w Polsce w Stronnictwie Demokratycznym, politycznej przybudówce PZPR-u, potem podpisał lojalkę, w między czasie nawoływał do tego, aby ludzie w Polsce opanowanej przez socjalistów w PRL-u, nie stali w kolejkach po papier toaletowy tylko, żeby w tym czasie budowali sobie swoje domy, potem stał przy innym wielkim Polaku Lechu Wałęsie, a obecnie pisze że generał to niezły gospodarz, Hitler "toże", a i Przemyka komuna zamordowała przez przypadek... i w ogóle Hitler nic nie wiedział o holokauście, ponieważ nie ma na to żadnych dowodów, po prostu majstersztyk i wielki życiorys wielkiego polskiego polityka i męża stanu, który jakoby nie zmieniał nigdy swoich poglądów politycznych...
 • I będzie jeszcze lepiej.
  Ludzie pod wpływem edukacji zmądrzeją i uświadomią sobie że PO PiS i klony to kłamliwe antypolskie organizacje.
  Prawda i rozsądek zwyciężą.
  JKM poraża rozsądkiem i to doprowadzi do otrzeźwienia.
 • JKM od Palikota oddziela kosmos
  Rozumiem irytację różnych sił w Polsce, że JKM uzyskał tak dobrzy wynik, ale emocje i wrzaski niczego nie zmienią.

  Od kilku miesięcy bylo wiadomo, że JKM przekroczy próg 5%, a od ponad miesiąca, że będzie to ok. 7%. Dlatego gadka, że niska frekwencja itp. jest śmieszna.

  JKM ma stałe poglądy i nie zmienia ich pod publiczkę. TE poglądy nie podobają się wielu ludziom, ale wielu innym jak najbardziej one odpowiadają i teraz JKM będzie rósł w siłę.

  Tak naprawdę jest to pierwsza partia antybiurokratyczna i antyetatystyczna, która przekroczyła w Polsce próg wyborczy. PO po dorwaniu się do władzy, zwiększa liczbę biurokratów, przepisów, zezwoleń, kontroli, a w efekcie Polska dołuje.

  JKM jest przeciwny homozwiązkom i innym tego rodzaju zboczeniom, co oczywiście irytuje całą lewizną. Chce on również zdecydowanego ograniczenia biurokracji i jej kontroli nad obywatelami oraz nad gospodarką, co nie podoba się zarówno lewicy pobożnej, czyli PiS, jak i bezbożnej, czyli PO, SLD, PSL i palikociarni.

  Ja mam dla autora złą wiadomość. JKM zwiększy swój elektorat w kolejnych wyborach i ma szansę osiągnąć w wyborach parlamentarnych co najmniej kilkanaście procent głosów.
 • @topstopjuve 16:53:27
  Korwin też jest za tym, aby zalegalizować sprzedaż lekkich narkotyków w Polsce, oczywiście jako konserwatysta, tak jak jego śmiertelny wróg polityczny Palikot.
 • @jazmig 17:02:17
  A jakie poglądy posiadał twój Korwin, gdy przez 10 lat należał do Stronnictwa Demokratycznego, albo wtedy gdy popierał Solidarność i należał do komitetu wyborczego Solidarności przy Lechu Wałęsie?
 • @topstopjuve 17:17:42
  Nikogo do nikogo nie porównałem, to są fakty, Korwin popiera legalizację lekkich narkotyków w Polsce, jakoby jako konserwatysta, i lewak i zaprzaniec Palikot, tak samo popiera zalegalizowanie sprzedaży lekkich narkotyków w Polsce, co niby tutaj jest porównaniem i niewłaściwym komentarzem z mojej strony?
 • @topstopjuve 17:17:42
  Nie znam cię, nie jestem twoim Kolegą.
 • @topstopjuve 17:17:42
  Dlatego Korwin chce zalegalizować w Polsce płatną i legalną prostytucję, jako konserwatysta?
 • Autor i RN
  Niektórzy się radują że antyunijna i antylizbońska partia Korwina-Mikke osiągnąła "aż" 7,15% poparcia.

  To tylko mały krok do przodu. Uważam, że polskie społeczeństwo nadal pełne jest kompleksów względem "Zachodu", byle ochłap rzucony nam przez Komisarzy ludowych w UE napawa ich niewymownym szczęściem. To nic że Komisarze unijni jak za starych bolszewickich czasów, rządzą naszym premierem, że "dotacje" unijne, nie tylko deprawują Polaków i skutecznie oduczają od samodzielnego myślenie i pracy ale już spowodowały zredukowanie polskiego rolnictwa i rybołówstwa oraz przemysłu i energetyki tak, byśmy stanowili tylko Niemcom jako dostawca podzespołów do ich urządzeń. Rozwijamy się wolniej nawet niż Białoruś wprawdzie daleka od nowoczesnych metod kapitalistycznego zarządzania ale na szczęście jej ludności nie zdeprawowana jeszcze komunistycznej natury dotacjami. Polacy odbiegają w dół od Europejczyków w rozumieniu szkód jakie państwom europejskim robi nadzór unijnych komisarzy:
  http://bejka.com/salon/dhondt/MAX-EU.gif

  Polacy cieszą się z 7,15% głosów jakie dostała partia Wielkiego Janusza. A rozwinięta Europa reaguje teraz tak:

  http://bejka.com/salon/dhondt/ue-sceptycy.jpg

  daleko jeszcze Polakom do średniego europejskiego poziomu. Nie dziwota, że biedniej jest u nas niż u nich

  Autor przeciwstawia KNP Ruchowi Narodowemu. Człowieku! Zrozum że sama nazwa to jeszcze mało. Ja czuję się polskim nacjonalistą. Cenię i szanuję młodych (i niemłodego:) przywódców RN.
  Niestety deklarowany Wasz program jest mało spójny. Sporo musicie się jeszcze nauczyć i popracować. Polskę mają szansę zmienić tylko partie obecnie opozycyjne i nie stołowe. Gowin, Ziobro mają doświadczonych polityków ale nie wszyscy tam są godni wsparcia. Ale należy im pomóc. Partii RN też. Nie próbujcie odbierać głosów Korwinowi. Niech pnie się do góry. Szukajcie wsparcia u pasywnych. Bez wojny lub krwawej rewolucji aby przejąć władzę propolska i antylizbońska koalicja musi zdobyć ponad 50% elektoratu. Narazie ma tylko 7,15%. Do roboty RN i nie przeszkadzajcie innym.
 • @topstopjuve 17:32:27
  Pisząc konserwatysta miałem na myśli poglądy i zasady, a nie to ile ktoś na czymś zarobi albo straci. Poza tym w krajach gdzie można kupić legalnie narkotyki twoim zdaniem nie ma handlu narkotykami, a kto niby na produkcji i handlu lekkimi narokotykami zarabia w Holandii? czy to ukróciło ten proceder weliminowało handel narkotykami?
 • @Almanzor 17:30:58
  Czy podszywanie się pod organizatorów Marszu Niepodległości i pod Ruch Narodowy jest tą dłonią wystawioną na zgodę, mówienie o RN, że to narodowi socjaliści jest tą zgodą? Mówienie o tym,że Korwin zniszczy RN jest tą zgodą, mówienie o Jobbiku, że to również narodowi socjaliści też jest tym poparciem nacjonalizmu europejskiego i zgodą?


  Czy pan tylko tak udaje, czy jest pan z pierwszej łapanki? Czy wojna z UPR-em, też jest tą zgodą i walką z systemem komunistycznym w Polsce? Ciąganie innych po sądach jest tą zgodą? Albo pan udaje, albo jest pan zindoktrynowany i ślepy, na to co wyprawia Korwin i jego ludzie.
 • @Almanzor 17:30:58
  Człowieku Korwin i jego żydowski liberalizm ma tyle wspólnego z europejskim nacjonalizmem, w tym przede wszystkim z francuskimi, węgierskimi i duńskimi nacjonalistami co ja z baletem moskiewskim. Jaki związek ma Korwin z europejskim nacjonalizmem, który wydał wojnę wszelkim objawom liberalizmu ekonomicznego, gospodarczego, mentalnego i obyczajowego.

  Czy wy tam w tym KNP jeszcze jesteście przy zdrowych zmysłach, nikt z wami nie będzie chciał wejść w żadną koalicję polityczną w PE, a już na pewno tego nie będą chcieli uczynić węgierscy czy francuscy nacjonaliści.

  Tu ziemia, obudźcie się...
 • @topstopjuve 17:39:34
  Holandia złą dobrze, to może Stany Zjednoczone i te stany gdzie można kupić i posiadać legalnie narkotyki, to samo pytanie. Nie wiem gdzie by się czuł dobrze Palikot, pytam się o dobre samopoczucie waszego guru Korwina i o jego poglądy w tej kwestii. O żadne inne...
 • @topstopjuve 18:01:19
  A Wałęsa swojego czasu był lepszy od jenerała Jaruzelskiego. :)
 • ---------- OBRAŻA Pan młodych Polaków
  --- na JKM głosowali młodzi ludzie ,którzy dopiero teraz dorastają do -ŚWIADOMOŚCI POLITYCZNEJ

  -dlaczego Korwin ? a dlaczego nie ?? -niby inni złotouści co ? takiego DOBREGO dotychczas dla Polaków zrobili ??

  -palikot to zając wypuszczony przez żydostwo -mówisz Pan -ANTYKLERYKAŁ ?? ŻARTY !!! a kto wydawał ULTRAKATOLICKI --OZON jakie UKŁADY trzeba było mieć z BISKUPAMI aby zabrać się za taki temat !! zwłaszcza gdy w grę wchodziła KASA -nie mała przecież !! oczywiście i NAMASZCZENIE !!!

  STATUS QUO żydoski KLER zachowuje właśnie dzięki rzekomej walce --komunikat do Polaków -- jest jednoznaczny ! POPATRZCIE atakują święty kościół -MUSIMY SIĘ BRONIĆ i bronią się ZAŻYDZAJĄC dusze naiwnego ludu polskiego

  ---KUL ! żydoski INSTYTUT -JUDEOPOLONI /rzekomo / atakowany ! finansowany jest ! przez durnych POLAKOKATOLIKÓW i biedne polskie rodziny bez wzg.na wyznawaną religię
 • @topstopjuve 18:15:10
  To jest takie samo porównanie jak to, z Palikotem i Korwinem, że niby oni się czymś od siebie różnią, tak różnią się etykietkami...niczym innym...
 • @ninanonimowa 18:11:52
  Zajadła anty katoliczka i anty klerykał dała po raz kolejny z siebie lewacki głos, lewaczka, która widzi dla Polski przede wszystkim zagrożenie w Polskim Kościele Katolickim, który jej zdaniem jest wrogi Polsce i Polakom, ale Palikot i Korwin nie jest. Jeszcze jeden taki komentarz a pozbędę się pani z tego miejsce bez zbytniego żalu.

  Obrazą to jest to, że pani ciągle tutaj pisze swoje lewackie i antypolskie komentarze.

  Zanim zaczniesz oskrażać innych o żydowskie pochodzenie sama przedstaw swoje akta urodzenia swoich czysto polskich przodków i przestań szkalować polskich duchownych i polski Kościół.
 • @Paweł Tonderski 18:24:51
  --------:::::))))))))))) lewackie --a POZA TYM ??!! :))
 • wybrali mniejsze zło
  "a jeszcze dokładniej, że to poparcie Korwin dostał od pana profesora Wielomskiego, Engelgarda oraz od pana Sandeckiego, którzy do tej pory wypowiadali się o liberałach, w tym o panu Korwinie w sposób delikatnie pisząc niezbyt pochlebny."

  heca na Ukrainie zafałszowała RN w związku z czym profetyczni działacze narodowi wybrali zło konieczne wraz z dobrodziejstwem inwentarza. inwestycję poparł również dwór jako wentyl bezpieczeństwa dla rewolucyjnych nastrojów. Gra agenturalna rozbiła ewentualną koalicję prawicową, mamy więc na prawicy 7% a nie 20.

  lepsze to niż nic, w PE JKM dokazywał będzie to pewne a potencjał KNP wzrośnie do kolejnych wyborów, no chyba że go odwiedzi seryjny samobójca...
 • @norwid 18:40:11
  Przez tyle lat w opozycji w walce z systemem, komuną i socjalizmem, i żaden seryjny samobójca nie odwiedził do tej pory Korwina. A przecież, tak go ta komuna gnębiła i prześladowała.
 • @Paweł Tonderski 17:17:21 JKM należał do SD za komuny...
  a więc ponad 30 lat temu, a nie 10. Ale oni go wyrzucili za poglądy.

  Nie wiem, czy on należał do komitetu wyborczego Solidarności podczas wyborów pod koniec lat 80., bo lewica michnikowska to tępiła, a oni mieli dużo do powiedzenia w tym czasie.

  Ale proponuję ci polemikę merytoryczną z jego poglądami gospodarczymi, bo to one tak irytują jego przeciwników, więc zapewne również ciebie.
 • @Paweł Tonderski 17:23:16 JKM uważa, że każdy odpowiada za siebie
  Jeżeli ktoś się chce zaćpań, to jest to jego prawo.

  Natomiast delegalizacja narkotyków skutkuje ogromną mafią, która wbrew zakazom dostarcza narkotyków wszystkim chętnym.

  W Polsce nie ma problemów z kupnem narkotyków, ale ich legalizacja w kilka miesięcy pozbawiłaby mafie ogromnych pieniędzy.
 • @Paweł Tonderski 17:24:53 Kiedy konserwatyści zabraniali prostytucji?
  Domy publiczne były w najbardziej katolickich, prawosławnych i protestanckich krajach. Ale nie były one prowadzone przez mafie, był to biznes, jak każdy inny.
 • @topstopjuve 18:58:39
  W takim razie, na kogo oddał pan swój głos w tych wyborach? Czy jest pan sympatykiem ONR, MW, czy może UPR-u? A może członkiem, z którejś z tych organizacji? Co powiedział, by pana kolega na panu umizgi względem Korwina i jego partii, która zakulisowo zwalcza RN? Czy w ogóle zdaje sobie pan z tego sprawę? I dlaczego pisze pan pod pseudonimem, wstydzi się pan swojego imienia i nazwiska, wstydzi się pan swoich poglądów, czegoś pan się obawia?
 • @jazmig 19:17:45
  Oho, kolejny konserwatysta, katolik nacjonalista i Polak. Może i były jednak żaden prawdziwy konserwatysta, katolik nie był gościem tych przybytków. W Polsce istniały burdele, gdzie i kiedy? To w krajach protestanckich istniały tego typu przybytki.

  Natomiast człowiek które jest konserwatystą, katolikiem i narodowcem nigdy do burdelu nie poszedł i nigdy by za miłość i seks nie zapłacił, ponieważ to jest niezgodne z jego wiarą, konserwatyzmem i katolicyzmem. Nie wiedziałem, że będę zmuszony tłumaczyć to kolejnemu konserwatyście od konserwatysty Korwina, który jakoby różni się od poglądów i postępowania lewaków popierających Palikota.
 • @jazmig 19:16:23
  Pan mało wie na temat etyki, podstaw ideologicznych, wartości konserwatysty, tak więc radziłbym panu najpierw się z nimi zapoznać, zanim zacznie pan wypisywać swoje mądrości, jakoby będące poglądami konserwatysty, Na razie pisze pan w taki sam sposób, jak lewak i człowiek nie różniący się w swoich poglądach od ludzi popierających Palikota.
 • Ciężka praca!!!!
  Proponuję, żeby ci, którzy marudzą, że Korwinowi coś przyrosło, ludzie skądś przeszli, a RN nic nie mógł zrobić bo Korwin ma narodowe poglądy i odebrał elektorat....

  ... zwrócili uwagę na ogrom pracy, którą ten człowiek wykonał.
  Nie tylko w czasie kampanii, ale przez wiele wiele lat.

  Działalność w internecie, telewizja internetowa, publicystyka i nieskończona ilość spotkań.

  W necie są relacje ze spotkań gdzieś w Pipidówku Dolnym z dziesięcioma osobami którym robi godzinny wykład plus godzina na dyskusje.

  I ziarnko do ziarnka od roku ilość zainteresowanych rośnie.

  W Łodzi dawniej były spotkania max 100 osób a ostatnie 1400.

  Człowiek przez całe lata harował na ten sukces. Dzień w dzień.

  A tu ktoś pisze, że gdyby nie Korwin, to koalicja prawicowa miałaby 20%

  G...ooooo!

  Trzeba pracować a nie jęczeć.

  Ile spotkań w ciągu ostatnich 10 lat zrobili działacze RN. Ile zrobił Gowin?

  Najpierw zestawcie ogrom pracy Korwina z pozostałymi partiami, które potrafią tylko marudzić, że im ktoś przeszkadza.

  80% nie poszło na wybory. Tu się trzeba wziąć do roboty a nie marudzić.

  Ale ciężka praca, to nie dla socjalisty, prawda? Socjalista ma zakodowane, że mu się należy i będzie skupiał wysiłki na jęczeniu, że to niesprawiedliwe, że mu koś coś zabrał (zabrał, w socjalistycznej nomenklaturze to znaczy sam sobie wypracował i się nie podzielił)

  DO ROBOTY!!! A NIE MARUDZIĆ.
 • @Paweł Tonderski 16:35:43
  .
  http://naszeblogi.pl/46611-idz-zloto-do-zlota
 • @imran 19:50:36
  Narodowe poglądy? Prywatyzacja wszystkich i wszystkiego w Polsce, oddawanie za bezcen Lasów Państwowych, LOT-u i PKP, należą do narodowych poglądów, od kiedy, używanie niegodnych metod w czasie kampanii wyborczej , między innymi podszywanie się pod organizatorów Marszu Niepodległości i Ruchu narodowego należą do wartości narodowych i konserwatywnych czy do lewackich i niezgodnych ideą i wartościami, które się propaguje, i o nie jakoby walczy i zabiega?

  Na razie to lewactwo zagłosowało na was, na waszego konserwatysty od ćpania i uprawiania seksu za pieniądze w sposób zalegalizowany, i dzięki głosom lewactwa oszołom Korwin dostał się do PE.

  To jest ten wasz wielki sukces i poglądy narodowe? Sukcesem nazywacie to, że w 1/3 waszym elektoratem jest lewactwo od Palikota i lemingi popierające jeszcze, tak niedawno PO i Tuska oraz Komorowskiego?
 • @topstopjuve 19:36:54
  Zgadza się.

  CWP!
 • @Paweł Tonderski 20:35:05
  Tak tak, lewacy głosują na Korwina.

  Korwin nie jest państwowcem lecz narodowcem.
  Więc nie mieszaj tych dwóch kwestii.

  Powiedz lepiej ile napisałeś notek zachęcających do głosowania na RN?

  Bo mam wrażenie, że ja bardziej namawiałem żeby głosować na RN (o ile ktoś ma awersję do Korwina) niż ci, którzy teraz biadolą, że Korwin im coś zabrał. Jakieś głosy. Podszywał się.

  Sranie w banie.
  Trzeba było pracować, przekonywać, wyjaśniać ludziom idee Ruchu Narodowego a nie teraz biadolić.

  Problem w tym, że niektórzy będąc państwowcami, nazywają się narodowcami. A to nie to samo.
 • @imran 20:47:42
  Tak, niestety elektorat lewacki przeszedł na stronę Korwina w tych wyborach, proszę zajrzeć do analiz powyborczych, jak i kto głosował, i jak głosował w poprzednich wyborach.
 • @imran 20:47:42
  I jak zwykle w przypadku korwinowca same argumenty, tym razem obeszło się bez bredni i bełkotu, w zamian za to mamy sranie w banię.

  Nam nikt niczego nie odebrał, większość narodowców obawiało się już na długo przed wyborami takiego wyniku wyborczego w tych wyborach.

  Na razie odebraliście głosy Palikotowi i PO, może to i dobrze, ale na waszym miejscu zbytnio bym się takim poparciem i takim elektoratem na waszym miejscu nie cieszył.
 • @Paweł Tonderski 21:20:05
  > większość narodowców obawiało się już na długo przed wyborami takiego wyniku wyborczego w tych wyborach. "

  O! czyli część narodowców rozumie, że" bez pracy nie ma kołaczy". Ale to chyba ta część, która nie ma socjalistycznych poglądów.
  No to miejmy nadzieję, że ta właśnie część przestanie się oglądać na jęczących narodowych socjalistów i zacznie pracować na sukces w przyszłych wyborach.
  Niech wykonają choćby dziesiątą część tej pracy w terenie organizując spotkania, przekonując... co Korwin i będzie dobrze.
  I nie będzie powodów do narzekania, że komuś coś się udało.

  I tego Wam życzę.
 • @imran 21:40:57
  Na razie to Korwina poparły środowsika narodowych komunistów, o socjalistach wśród ONR-u, MW i wśród UPR-u nie słyszałem...
 • @Paweł Tonderski 21:47:38
  Tak, tak, w ogóle powiedziałbym, że komuniści narodowi znani są ze swoich wolnorynkowych poglądów. To co się dziwić, że gremialnie poparli Korwina.

  A tak w ogóle to co tam u Ciebie słychać, Panie Tonderski. Jak życie... pogoda coś kiepska ostatnio..., miejmy nadzieję, że czerwiec będzie lepszy. Wakacje niedługo.

  No to fajnie się rozmawiało.
 • @imran 21:57:22
  Ale to są znowu fakty, połączyła z nimi Korwina jego miłość i oddanie do generała Jaruzelskiego oraz do pisania takich komentarzy, gdzie Korwin mówił, że Przemyka komuna zamordowała przez przypadek...
 • @jazmig 19:16:23
  "W Polsce nie ma problemów z kupnem narkotyków, ale ich legalizacja w kilka miesięcy pozbawiłaby mafie ogromnych pieniędzy."

  To sa mityczne brednie.

  Czy legalizacja 'dopalaczy' nie zrobila z wielu cwaniakow...bogatych cwaniakow?

  Legalizacja narkotykow nie sprawi ze za handel nimi bedzie otwarty dla kazdego potencjalnego zainteresowanego obywatela a tym samym dojdzie do wolnorynkowej konkurencji czego nastepstwem bedzie spadek cen anrkotykow.

  To nie tabajka.

  Legalizacja narkotykow oznaczala by tylko tyle ze te same grupy zalegalizuja czesc swoich dzialan i dochodow utrzymujac te same, 'dogadane' stawki.

  Zmowy cenowe obowiazuja w legalnym handlu a co dopiero w tym wyroslym ze swiata przestepczego.

  Rynek defakto jest ustawiony i kontrolowany i legalizacja pod tym katem nie zmienila by nic pozatym ze panstwo mialoby od tego momentu wplywy, za co legalni przestepcy mieliby o jeden problem mniej.

  W sumie to moznaby bylo spodziewac sie wzrostu cen, z racji pojawienia sie podatkow i kosztow prowadzenia dzialalnosci.

  Obecnie mlodziez ma przynajmniej swiadomosc ze nie jest to legalne i niektorych to powstrzymuje, gdyby jednak doprowadzic do legalnosci, znikla by ostatnia bariera.

  Powod podazy jest oczywiscie zlozonym problemem jednak legalizacja nie pomoglaby dzieciakom za to pomoglaby budzetowi pasntwa.
  Bylo by wiecej pieniedzy do marnotrawienia.
 • @eonmark 22:36:59
  Brawo!
 • @Paweł Tonderski 22:05:49
  O, to Korwin też homosiem jest... ale w tym wieku...

  Czego to się człowiek dowie na blogu u Pawła Tonderskiego.

  To takie ciekawe, że nie mogę się oderwać, ale już na prawdę muszę spać.

  Jutro nowe rewelacje!!!. Korwin okaże się zaginioną córką Stalina, która została wychowana przez dwie lesbijki i poddana operacji zmiany płci...

  Zapraszamy na kolejne odcinki !!!! Tylko na blogu Tonderskiego dowiesz się prawdy inaczej...
  A pojutrze; kobieta urodziła zebrę o dwóch głowach...

  Tego nie można przegapić!!!
 • elektorat korwina:)
  Pan Tonderski nie wychodzi z formy ma swojego wroga i z nim walczy ale to walka z wiatrakami przy takiej argumentacji :) na luzie mogę teraz czytać te brednie, bo całemu salonowi III RP nie udało się zgnoić Korwina na ostatniej prostej więc jest już pozamiatane i będzie coraz lepiej i zrobi to właśnie Korwin, kropla drąży... Tak tak wiem co może zrobić jeden "oszołom". Ale właśnie może i już to zrobił i za to jestem mu wdzięczny: On już pokonał język politycznej poprawności, wszedł do EP na własnych zasadach bez podlizywania się, opowiadania o trzech milionach mieszkań i po milionie do kieszeni, brzydzi się tym językiem jak ja a ja pewnie przez niego a teraz będzie mógł już całkiem walić w to szambo jak w bęben przykład https://www.youtube.com/watch?v=TCHK9LmkReQ. Nienawidzę tego umizgiwania się do wyborców tego politpoprawnego zakłamanego języka, bab z brodą i tego całego gnoju który budowali Gmeremki i inne "autorytrty" co to inaczej niż krowa (i Korwin) ciągle swe zdanie zmieniają w zależności od tego co sondaże mówią. O elektoracie JKM g...pan wie ale to nie wstyd, wstyd to nie chcieć wiedzieć więc może pan sobie ten elektorat obejrzeć Kraków: https://www.youtube.com/watch?v=kBZmQiv1DaE
  a najlepszą charakterystykę dał sam Korwin : https://www.youtube.com/watch?v=fKPDxBUXaXo
 • @Paweł Tonderski 22:40:35
  Takie sa fakty.
  Daaawno temu tez myslalem serdecznie o Korwinie.Jakies dwie dekady temu.
  Trwalo to jedank krotko.
  Podobalo sie mi ze mowi wprodst nazywajac rzeczy po imieniu.
  Problem jednak w tym ze mowienie wprost widziane zawsze jako atut dla prostych ludzi nie oznacza ze wszystko powiedziane wprost jest wlasciwe.

  Pewne poglady Korwina sa zgodne z tymi ktore ma wiekszosc Polakow.
  Nasz narod jest tradycyjny pod wzgledem podstawowych wartosci.
  To dobrze.
  Ale sa tez te poglady pana z muszka ktore nie moga byc zgodne z duchem sprawiedliwosci.
  Mi nie chodzi tutaj o aspekty ideologi ekonomicznej, ale nie moze byc tak ze slabszych, gorzej radzacych sobie w zyciu powinno sie zosawic samym sobie usprawiedliwiajac sie haslami o ich lenistwie.

  Pomagac slabszym to trudne zajecie.
  Tak materialnie jak i intelektualnie.

  Najlatwiej tego nie robic, czy to jest jednak droga jaka wybral by czlowiek z duchem bozych wartosci...
 • @eonmark 22:52:57
  Gratuluję wartości konserwatywnych, o których pan napisał w swoim komentarzu, jednak przez środowiska korwinowskie tego typu myślenie i postrzeganie Polski i świata, które pan w swoim komentarzu zaprezentował jest dla nich socjalizmem lub, o zgrozo, narodowym socjalizmem...
 • @imran 22:49:11
  Nic takiego nie napisałem, i może tak zamiast wypisywania i komentowania tego o czym nie napisem, mógłby pan się skupić na meritum sprawy?
 • @eonmark 22:52:57
  To nie najlepszy sposób na polemikę wsadzić komuś w usta coś czego nie miał na myśli a następnie to skrytykować. Co znaczy "powinno się zostawić samemu sobie usprawiedliwiając się..." co znaczy powinno się w przypadku człowieka walczącego o wolność? Otóż każdy WOLNY człowiek mający wolną wolę jak napisane jest w Piśmie może podąć dowolnie konieczne działania do ratowania bliźniego. A któż to jest bliźni zapytali.... Otóż Samarytanin to nie był człowiek z opieki społecznej który pobrał pieniądze z kasy chorych. Był to wolny człowiek który co ważne miał pieniądze, musiał chyba dobrze zarabiać i sam z własnej woli zechciał ich użyć by pomóc. Chyba gdzieś (nie pamiętam wer) Sw Paweł powiada żeby zarabiać aby udzielać jałmużny. Ale zarabiać a nie obrabowywać sąsiadów żeby za ten niegodziwy grosz komuś pomagać.

  "Pomagac slabszym to trudne zajecie.
  Tak materialnie jak i intelektualnie."
  Tak to prawda która chyba jednak nie dotyczy pracowników na etacie?
  A jest to zajęcie szczególnie trudne gdy obywatela najpierw oskrobiemy z pieniędzy tak żeby się zarzynał po dwanaście godz na dobę by utrzymać rodzinę a potem każemy mu konkurować w niesieniu pomocy z Państwem mającym jego pieniądze.
 • prolet 22:49:20.CET
  .
  Interesujace.
  Jestes kolejnym baranem do strzyzenia czy tylko tak z potrzeby serca przedstawiasz wlasne poglady
  ?
  Budzetöwka i rano do roboty wolku intelektualny. Urodzony parobek musi znac wlasne miejsce w szyku. I nie popisuj sie sztuka erystyczna w zjebanym czachojebie .Januszek kurwaMikki to nieutylizowany smiec a nie wybawca takich ciolköw jak ty .
 • @Paweł Tonderski 23:06:54
  Unia kiedys upadnie.
  To jest nieuniknione.
  Wiadomym to bylo od poczatku.

  Nie wszystko zwiazane z unia jest zle.
  Pomysl by narody zyly w pokoju bez granic jest wielka uniwersalna idea ktora kazdy z nas z wieksza lub mniejsza latwoscia moglby odnalezc w swoim umysle, jednak od poczatku, realne wydanie tego projektu, jest celowo zdeformowana groteska, prowadzaca do nieuchronnych procesow destabilizujacych.

  KM pojedzie gromic unie w ktorej widzi przyczyne wielu problemow w kraju.
  OK.
  Jednak wraz z 3 wspolpracownikow beda musieli poradzic sobie z jeszcze jednym problemem.
  Beda musieli zniesc obelge tejze uni w postaci 'pensji' jak beda przyjmowac...

  Ile to tam teraz placa na miesiac?

  Wystarczy na prywatnych lekarzy, edukacje, oszczednosci na trudne, stare czasy...

  Gdyby tak wszyscy umieli sobie radzic, nie bylo by problemow biedy w kraju : ) ))

  No ale u nas od groma lenistwa :)))
 • Pan Paweł Tonderski 23:09:06
  .
  I tak znikoma ilosc matolöw w pozornym intelektualnym dyskursie.
  Smutne ale prawdziwe.
  Zaden z debili nie zwröcil uwagi , ze januszek kurwaMikki to pozyteczny idiota w Akwarium tworzacy red science-fiction zamordyzmu panujacego w Debillandii od 70 lat.
  W nagrode za wysluge miszcz karciany dostal emeryture w € i pozorne bezpieczenstwo pysköwek .
  Klony to malo powiedziane to obojniaki .
 • @prolet 23:16:08
  "A jest to zajęcie szczególnie trudne gdy obywatela najpierw oskrobiemy z pieniędzy tak żeby się zarzynał po dwanaście godz na dobę by utrzymać rodzinę a potem każemy mu konkurować w niesieniu pomocy z Państwem mającym jego pieniądze."

  Oto wizja:

  Korwin zdobywa wladze.Jej pelnie.
  W tym samym roku redukuje zatrudnienie w budzetowce o 20%.
  W kazdym nastepnym roku , przez kolejne 4 lata po nastepne 20%.
  W ciagu pieciu lat od objecia rzadow, 80% pracownikow budzetowki wylecialo ze swojej czesciwow pasozytniczej pracy...
  I wszyscy zyli dlugo i szczesliwie...oprocz tych 80% z budzetowki oczywiscie ....

  A teraz rzeczywistosc:

  KM wyrzuca z roboty 20% pracownikow z budzetowki...krotko potem ma strajki, akcje dywersyjne, wybuchajace skandale...
  W koncu wycofje sie z tak duzej liczby i pozostaje na paru procentach z obietnica pomocy tym ktorzy utracili prace.

  Tusk obiecywal, ze zredukuje...pracownikow przybylo...


  Obietnice sa dobre na okres przedwyborczy.
 • @prolet 23:16:08
  "Ale zarabiać a nie obrabowywać sąsiadów żeby za ten niegodziwy grosz komuś pomagać. "

  W pracy tez sa takie asy jak Ty, i sa takie ktorym notorycznie trzeba w czyms pomagac.
  CZasme sie lenia, wtedy trzeba po mesku przywolac ich do porzadku, ale po pewnym czasie do inteligentnego czlowieka dociera ze NIE JESTESMY ROWNI za to POWINNISMY BYC SPRAWIEDLIWI.
  Nie jestesmy rowni, bo ludzie maja rozne potencjaly.
  W pracy pracuje sie tez z takimi ktorym wszystko przychodzi wolniej, ktorym trzeba tlumaczyc po pare razy, ktorzy popelniaja wiecej bledow...
  Co z takimi?
  Wyrzucic, usunac poza obszar suckesu?

  Takim, czasem z zacisnietymi zebami, powinno sie pomagac, nawet jezeli oznacza to ciagla pomoc bez wdokow na poprawe.

  To samo ma sie z zyciem w spoleczenstwie.
  Nie wszystkim uda sie zdobyc na tyl;e platna prace by zrealizowac podstawowe potrzeby w zyciu.
  Wielu nalezy sie pomoc z racji ludzkiej solidarnosci.
  Bo nie zyjemy TYLKO DLA SIEBIE.

  Dla Ciebie pomoc innym bedzie okradanie Ciebie z Twoich ciezko zarobionych pieniedzy.

  Dla mnie i wielu innych bedzie naturalnym prawem jakie Bog zapisal w sercach ludzkich.

  Nic co masz ani to kim jestes niez zawdzieczasz tylko sobie.
  Wszystko dostajemy od Boga.
  Bez chociazby zdrowia, wszystkie ludzkie 'sukcesy' spelzly by na sennych marzeniach.
  Wiec przestan majaczyc tutaj ze ktos kto pomaga innym jest obrabywany przez sasiadow.

  Czym innym jest sprawiedliwe okreslenie potrzeb i takie samo ich rozdzielenie, a czym innym arogancka, krotkowzroczna ideologia gloryfikujaca EGOIZM.
 • @eonmark 23:31:08
  Niestety obie wersje to wizja 7% to nie 60% więc niema co się obawiać urzędników na zielonej trawce (poza tym że to prawdziwy brak wiary w człowieka sadzić że urzędnik bez urzędu musi umrzeć z głodu, ach no i urzędnicy to nie górnicy). Dla mnie centrum powstaje nie wtedy gdy jakaś partia się tam ulokuje tylko centrum bierze się ze ścierania przeciwnych kierunków, a my mieliśmy puki co 45 sowieckiej komuny i 25 europejskiej więc dla mnie kierunek jest prosty.
 • @Max von Stirlitz 23:37:45
  Za duzo myslisz a za malo wiesz.
 • eonmark 23:31:08
  Cos tam swita w glöwce .
  Nie mysle bys nadawal z England raczej dorabiasz w Kasynie_Leon 23 Feldmarszalka von Koali Riczarda wprost z mojej ukochanej Polski.
  Staraj sie bo z tego co czytam niewiele wynika .
  Pocwicz w bardaszce napletka igora Jelenia janke - Salöö_25H .
  Jelen ma tam platna klake , moze dorobisz do pensji.
 • @prolet 23:42:12
  Urzednik tez czlowiek.

  Osobiscienie mialem najlepszych doswiadczen z urzednikami a pamietam czasy jak w 'biurze pracy' chodzac podtrzymywac iluzje podpisami pod lista bezrobotnych obserwowalem jak wyglada stosunek 'pana' do biednego petenta i ile razy w ciagu godziny mozna przeniesc talerzyk z ciastem i kawka pomiedzy pokojami tyrajacych pracownikow budzetowki.

  Pomijajac jednak te ososbiste niedogodnosci, zagospodarowywanie ludzi i organizowanie stabilnych oraz pozytecznych platnych zajec to jak widac sztuka najwyzszych lotow w wiekszosci krajow swiata.

  Jakie ma konkretne pomysly KM na zagospodarownie armi bezrobotnych w tym rowniez urzednikow?
 • @eonmark 23:40:47
  W zasadzie ładnie piszesz i zgadzam się tak długo jak czytam dosłownie czyli podstawiam osobę. Bo nieść pomoc itd. uwierz mi że często bym chciał wyrzucić jemioła który przynosi straty zamiast zysku, ale gdy tego nie robię to jest to moja osobista decyzja i ja ponoszę konsekwencję. Ale Państwo nie ma takich możliwości. Jest to nie możliwe by urzędnik sprawiedliwie określił czyjeś potrzeby.
  Sposób wydawania pieniędzy:
  swoje pieniądze na swoje potrzeby
  swoje pieniądze na cudze potrzeby
  nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby
  KTÓRY BĘDZIE NAJBARDZIEJ RACJONALNY?
 • @eonmark 23:42:18
  .
  8-))))))))
  .
  Cieciu internetowy rozbawiles mnie do bölu .
  Co chcesz wiedziec i czy placisz za informacje ?
  Gra w Polsce obecnie sie toczaca to nie piaskownica dla niedorozwinietych emocjonalnie faceciköw twojego pokroju.
  Mnie moga chlopki z Debillandii w dupe pocalowac , inaczej zgnil bym w plastikowym worku dawno dawno temu .
 • @prolet 23:53:49
  Piszac o tym ze ludziom nalezy sie pomoc nie mialem na mysli samych urzednikow...akurat ich na koncu takiej list : )

  Wiesz dobrze o czym mowimy, chodzi o pomoc tym ktorzy z przeroznych powodow sa zdani na spoleczenstwo.
  KM gloryfikuje osobisty 'sukces' a slabo radzacych sobie' obwinia wytykajac im lenistwo.

  To nie jest wporzadku.

  CO do urzedaskow, bo mowa o tych co to niewiele wnosza a wiele dostaja...

  Administracja powinna byc jak najprostsza i mozliwie mala liczebnosciowo.
  Tak samo jak z prawem, powinno byc niezwykle proste i egzekwowalne....

  Pytanie tylko jak zagospodarowac tych wszystkich ludzi?

  Jakie daje rozwiazania KM...jak wyglada sprawa 'czasowo'...?
 • @Max von Stirlitz 23:56:35
  No widzisz, dzieki niedorozwinietemu emocjonalnie cieciowi miales szanse poczuc sie lepiej...

  Tacy jak Ty czuja sie dobrze tylko wtedy kiedy moga kogos obrazic...?

  Smiej sie, smiech to zdrowie.
 • @eonmark 00:00:47
  Jakie ma konkretne pomysly KM na zagospodarownie armi bezrobotnych w tym rowniez urzednikow?

  Całkiem nie tak. Na pewno nikomu nie będzie planować życia, zrobią co uznają za stosowne; wolny człowiek w wolnym kraju. Nie można tylko widząc to co nas otacza do okoła mówić że w tym syfie nie da się zapłacić ze swoich za szkołę lekarza itd. Niech by zniósł podatek dochodowy i wyrzucił do śmietnika kodeks pracy i pewnie z połowę prawa budowlanego a jutro przyjadą zakładać u nas firmy i rozpocznie się POLOWANIE na pracownika to cały plan. Taki prosty przykład jak przepisy zmieniają rzeczywistość człowieka:
  mamy obywatela mieszkanie komunalne działka POD brak pracy i kasy na rozkręcenie interesu, coś tam pod czaszką szumi ale niema jak zacząć. Wystarczy uwłaszczyć Go na tych dwóch elementach które i tak tylko On używa i nagle mamy obywatela w całkiem niezłej sytuacji z dobrą perspektywą na kredyt pod zastaw i gotówka na start.
 • eonmark 00:05:58
  .
  Stwierdzenie tozsamosci mam opanowane do perfekcji .
  Geny.
  Dawno temu pröbowano wybic mi to z glowy , plecöw etc. Mieszkasz w Polsce wiec myslisz i möwisz po polsku .Musisz sie dostosowac inaczej zostaniesz zabity na smierc , ekonomicznie , psychologicznie , ostracyzmem srodowiska i bla bla bla .Albo sie dostosujesz albo emigracja zwana tulaczka ekonomiczna.
  Total chujnia niezaleznie od kraju dokad sie udasz .
  I wlasnie dzialania Januszka kurwaMikki maja CEL by tak bylo.
  Za to siwy chujek JkM ma od lat placone : cash , geld , franki szwajcarskie a teraz zloty.
  Bög nie ma z tym nic wspölnego .Jest niewidomy.
 • prolet 00:16:33
  .
  Januszek kurwaMikki nie ma zadnych wlasnych pomyslöw na takich ludziköw jak ty.
  Zostaniesz , zgnijesz w emocjach . Wyjedziesz bedziesz sie tulal.
  Mezczyzna sam dokonuje wyboru .
  Dostosuj sie , latwiej bedziesz mial zyc ( sic ! )
 • P.s.
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=1QL0bXxjqEQ
 • @Max von Stirlitz 00:22:21
  ".Albo sie dostosujesz albo emigracja zwana tulaczka ekonomiczna."

  To tez dostosowanie.
  Emigracja to nie bajka.
  Nie ma idealnego rozwiazania w takiej rzeczywistosci.
  Najgorsze to to ze nie ma woli wystarczajaco wysoko zeby rzeczy dzialaly wlasciwie.
  Ma byc bardziej lub mniej upudrowana iluzja zakrywajaca gnoj.

  Bedzie tylko gorzej bo taka jest wola.
  Az do czasu, czasow I polowy czasu...
 • @prolet 00:16:33
  "Niech by zniósł podatek dochodowy i wyrzucił do śmietnika kodeks pracy i pewnie z połowę prawa budowlanego a jutro przyjadą zakładać u nas firmy i rozpocznie się POLOWANIE na pracownika to cały plan."

  Obecnie wiekszosc obywateli naszego kraju wegetuje.
  Ty naprawde wierzysz ze zniesienie podatku dochodowego I zmiana kodeksu pracy zmieni cos na lepsze.

  Ludzie beda w mnienszym stopniu wegetowac.
  Skad jednak miejsca pracy liczone w milionach?
  Co bedziemy orodukowac?
  Bedziemy barxziej konkurencyjni cenowo w wytwarzaniu 'dobr' niz chinczycy?
  Gdyby teraz zarobki podniesiono o 40% to ludzie zyli by troche godniej ale to wogole nie rozwiazaloby problemu bezrobocia z racji poteznego deficytu ekonomicznego.
  Te uwolnione srodki nie poszly by na zakladanie firm a na dojadanie , I jalo taka normalizacje zycia...nadal w formie wegetacji.
  Jestesmy poteznie zapuznieni ekonomicznie.
  Nie zarabiamy 40% mniej niz na zachodzie a 500% mniej przy podobnych cenach zywnosci I podobnycb cenach za energie.
 • eonmark 00:39:56
  Mylisz sie pierdolac talmudycznie w bambus o czasie .Koheletem zapodaj i cytatami bedzie latwiej. Najlepiej w oryginalnym jezyku .
  Ja nie mam nic do zydöw i ich historii.
  Dlatego jestem w IV Rzeszy.
  Stad latwiej bedzie kolezkom pokroju JkM przypomniec jak moze zydkom historia niespodzianke zrobic w ich ciaglym pragnieniu panowania nad swiatem.
  8-)))))
 • P.s.
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=Qt2FWAbXinY
 • @Paweł Tonderski 17:42:13
  >// mówienie o RN, że to narodowi socjaliści //
  Spoko, to nieprawda. JKM stwierdził inaczej, że w przedwojennym ruchu narodowym byli również socjaliści (ale nie tylko, to też podkreślił). To jest fakt. Socjalistów Korwin nie znosi i ma ku temu powody.

  Nie zauważa że podczas wojny z Niemcami socjaliści walczyli i ginęli np STANISŁAW DUBOIS, NORBERT BARLICKI, i wielu, wielu innych w tym Józef Cyrankiewicz też miał ładną kartę, nie gorzej od członków ONR.

  Mam mieszane uczucia odnośnie sensu przekształcania się teraz ruchu narodowego w partię polityczną. Ruch Narodowy w moim odczuciu nie powinien być partią, powinien być ponad partiami i je łączyć. Na to się zanosiło podczas walki w kraju z Niemcami. A wyszło jak wyszło.
  Nie rozbijajcie jednak tego kruchego co się zaczęło tlić.

  Reguły wymagają uzyskania poparcia ponad 50% elektoratu. Starczy dla wszystkich

  Pozdrawiam
 • @Paweł Tonderski 17:50:13
  Sporo przeginasz.
 • @Max von Stirlitz 00:55:27
  Nie rozumiesz tlumaczenia a oryginlu sie dmomagasz....?
  : )
  Pozatym oryginal jest poza naszym zasiegiem...

  Moze sie myle, moze nawet bym chcial.

  Krol jednak juz sedziwy, 8 wychyla glowy a ropuchy panosza sie wsrod wielkich.
 • Herrn Almanzor 01:16:30
  .
  I widzisz , dobrze kombinujesz.
  Piosenka dla Waszmosci bys zrozumial istote wlasnych publikacji na calym tym smiesznym lez padole ( sic ! )
  Przybylska Slawa , ozeszkurwafaszystowska bladz , czystej krwi Polka kiedys spiewala.
  8-)))))
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=WEHeWd7GSO0
 • eonmark 01:18:13
  .
  8-))))))
  .
  Moje wlasne tlumaczenie spi teraz , po niemiecku .
  Jak cie kiedys spotkam w III Wojnie Swiatowej masz :
  ---Pardon .
  Powiesz , ze jestes eonmark i przezyjesz .
  Bedziesz jak pianista gral wlasna muzyke domagajac sie litosci Boga.
  Ja puszcze cie wolno , latwiej zrozumiesz Jego istote .
  Naprawde wierzysz , ze januszek kurwaMikki jest w stanie zrobic dziure w Akwarium
  ?
 • @Max von Stirlitz 01:36:00
  "Naprawde wierzysz , ze januszek kurwaMikki jest w stanie zrobic dziure w Akwarium?"

  Chyba korzystasz z tlumacza googla...
  : )
  Czytajac po polsku nie mozna odniesc takiego wrazenia.

  NIE.KM.NIE ROZBIJE AKWARIUM.
  Ale jakis czas pokrzyczy na unie za jej pieniadze.

  Litosciwy z Ciebie gosc.
  Ja jednak nie gram na zadnym instrumencie.
  Robie zdjecia, czasem skladam w obraz I opowiesc.
 • eonmark 01:51:20
  .
  Jasne .
  Armia Polska zrobila sie ostatnio bardzo oszczedna ale i tak bedzie dalej placila JkM emeryture + bonus od €-pejsöw.
  I sam widzisz , ze warto byc taka szmata jak Januszek kurwaMikki , by dobrze egzystowac.Stad ped mlodych do wygodnego zycia na balachu opartym.
  Standard wsröd kmiotköw. Muzyczka . ktöra powinna trafic do lysej paly
  4u :
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=Vvr8AjT0aD0
 • .
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=RlOAMKTj0hU
 • SANDECKI TO DZIENNIKARZ GAZETY WYBORCZEJ
  A ja się nazywam Sendecki - przez "e".
  Mam smutne wrażenie, Drogi Pawle - przemawia przez Ciebie gorycz. Skoro JKM nie jest godzien nazywać się narodowcem - to jak się to stało, że został zaproszony (a potem wyproszony) do Komitetu Honorowego Marszu Niepodległości? Kto go tam zapraszał i wypraszał?
  ==========
  A dokładnie to, że Korwin dostał poparcie w środowiskach najprawdziwszych z prawdziwych Polaków, a jeszcze dokładniej, że to poparcie Korwin dostał od pana profesora Wielomskiego, Engelgarda oraz od pana Sandeckiego, którzy do tej pory wypowiadali się o liberałach, w tym o panu Korwinie w sposób delikatnie pisząc niezbyt pochlebny.
 • @eonmark 00:51:45
  "Co będziemy produkować?" to brzmi jak echo pytania z przed 200 lat "co z robotnikami gdy maszyny parowe będą używane w fabrykach - więc odpowiedź sama się narzuca - niema sobie co tym głowę łamać. Wszyscy wiedzą że jest nie do wytrzymania i jednocześnie trzymali by się kurczowo tego co jest, dziwne? trzeba zrobić krok do przodu. Teraz nie można wyciąć drzewa na swojej ziemi jak również w swojej stodole nie można legalnie produkować jakiegokolwiek "MELA" Jeżeli teraz 20 30%(a pewnie więcej) naszej gospodarki to czarny rynek to znaczy że taki potencjał czeka w blokach startowych by się ujawnić i podwoić miejsca pracy i produkcję, bo w ukryciu trochę słabo jest mimo wszystko, to trzeba zrobić. Teraz NA PEWNO NIE JESTEŚMY BARDZIEJ KONKURENCYJNI niż Chińczycy więc trwać w tym choćby z tego powodu jest cokolwiek bez sensu. Poza tym wszystko co Pan napisał to prawda i właśnie dlatego trzeba to zrobić.
 • JKM rzeczywiście dostał głosy
  zdegustowanych obecnymi partiami i stylem propagandy politycznej,

  ale to nie znaczy tych samych ludzi, co głosowali na pali...

  tylko ludzi tak samo obrażonych na partyjniactwo, jak palikociarze.
 • @fan-wolności 16:23:00
  kogo obchodzi marycha do ćpania ?

  co innego konopie, nadają się do wszystkiego.
 • @Paweł Tonderski 16:35:43
  "to są fakty o waszym elektoracie"
  https://www.facebook.com/photo.php?v=657462584325062
 • @Paweł Tonderski 20:35:05
  JKM obiecywał, że w kampani wyborczej ujawni polityków, którzy wspierali szkolenie majdanowych bojówkarzy w Polsce.

  Czy dotrzymał słowa ?
 • @Paweł Tonderski 21:20:05
  co to jest "lewacki elektorat" ?
 • @Eugeniusz Sendecki 05:18:22
  To prawda, przepraszam, już poprawiłem, pańskie nazwisko.
 • @Almanzor 01:16:30
  Kim był Korwin należąc do SD przez 10 lat?
 • @Eugeniusz Sendecki 05:18:22
  Za to,ż e zaczął propagować swoje barwy partyjne, na tym marszu, chociaż go proszono, aby tego nie czynił, i zaczął czynić na marszu zadymy z policją, potem zaczął nazywać węgierskich nacjonalistów, tak jak i naszych narodowymi socjalistami.

  Nikt go do niczego nie zapraszał, sam wyraził taką wolę, to go organizatorzy marszu przyjęli. pan znawca sceny politycznej o tym nie wiedział?
 • @interesariusz z PL 07:51:08
  Nie wie pan?
 • @prolet 07:38:39
  ""Co będziemy produkować?" to brzmi jak echo pytania z przed 200 lat "co z robotnikami gdy maszyny parowe będą używane w fabrykach - więc odpowiedź sama się narzuca - niema sobie co tym głowę łamać. Wszyscy wiedzą że jest nie do wytrzymania i jednocześnie trzymali by się kurczowo tego co jest, dziwne?"

  Nie porownuj tego co bylo przed rewolucja przemyslowa do stanu obecnego.
  To wiellki blad ktory swiadczy o tym ze nie rozumiesz rzeczywistosci.

  Co proponujesz, zwolnic armie urzednikow, odebrac pomoc socjalna biednym, uwolnic kilkadziesiat procent dochodow likwidujac podatki i wyrzucic kodeks pracy...

  Piszesz zeby sie nie martwic ludzmi tracacymi prace, zeby sie sami soba zajeli...

  Defakto nawolujesz do jeszcze wiekszej emigracji, tylko ze nawet tutaj konczy sie juz pole manewru.
  Kraje europy, ameryka i australia dlawia sie emigrantami gotowymi podjac jakakolwiek prace, poza tymi wysoko wykwalifikowanymi, na ktorych zapotrzebowanie jest rowniez ograniczone.

  Nie proponujecie zadnych rozwiazan ktore daly by realne podsatwy do tego by ludzie mieli szanse na godne zycie.

  Prosty przyklad, skoro obecnie jest beznadziejna sytuacja, do tego stopnia ze nadal trwa exodus rodakow do pozostalych krajow eu to uwolnienie od pracy i zarobkow powiedzmy pol miliona urzednikow poprawi sytuacje narodu?

  Co beda robic skoro juz ludzie uciekaja na potege?

  Gdzie znajda zatrudnienie jak do tej pory tysiace tych ktorzy stracili prace w stoczniach nadal borykaja sie z podstawowymi problemami?

  Jakie beda skutki gospodarcze kiedy te pol miliona traci prace i wydaje tylko niezbedne do przetrwania kwoty?

  To tylko czubek gory lodowej, bo prawdziwy problem stanowi 60-70% spoleczenstwa uzalezniona od widzimisie pracodawcow ktorzy w wielu przypadkach moga zrozboc z nimi co zechca, od umow smieciowych konczac na pracy na czarno za piataka za godzinke, bez platnego urlopu i takich tam 'fanaberi' 'biedoty'...

  Rozumiem ze ludzi sukcesu, tych 'europejskiego formatu' guzik to obchodzi.
  Wystarczy pozwalniac 'pasozytow', zniesc podatek dochodowy, uwlonic niewolnikow od regulacji kodeksu pracy i odebrac swiadczenia socjalne i bedzie swiezo, ladnie, dobrze...

  "trzeba zrobić krok do przodu."

  Takie kroki to marsz ku rewolucjom...
  : )

  "Teraz nie można wyciąć drzewa na swojej ziemi jak również w swojej stodole nie można legalnie produkować jakiegokolwiek "MELA" Jeżeli teraz 20 30%(a pewnie więcej) naszej gospodarki to czarny rynek to znaczy że taki potencjał czeka w blokach startowych by się ujawnić i podwoić miejsca pracy i produkcję,"


  OK, Ty mowisz o absurdzie regulacji prawnych.
  Wiekszosc z nas sie z tym zgodzi.

  O jakim potencjale Ty mowisz?
  Jak wyobrazasz sobie legalizacje pracy na czarno?

  I w jaki sposob taka legalizacja mialaby wplynac na to ze podwoja sie miejsca pracy?

  Chyba nie mowisz o zniesieniu podatku dochodowego i likwidacji kodeksu pracy oraz zusu?

  Jezeli tak, to powiem Tobie ze na tym zyska mala czesc spoleczenstwa wzgledem calosci, w dodatku ludzie nie beda zarabiac wiecej, beda poprostu legalnie zindeksowani w administracji panstwowej, tylko tyle.
  Biedni pozostana biednymi niewolnikami.
 • ...
  Zarabiac jak Euro Posel:

  http://tvn24bis.pl/informacje,187/zarabiac-jak-europosel-nawet-70-tys-zl-miesiecznie,433341.html
 • eonmark 16:59:46
  .
  I widzisz teraz jak prolet stulil ryja " widzac " potencjalne korzysci z kurwinizmu JkM..
  8-))))))
 • @eonmark 16:12:17
  Szanowny autor uznaje to czym się zajmują urzędnicy za taką zupełnie nieszkodliwą zabawę. Ot, trochę grzebią w różnych papierach, trochę przybiją różnych pieczątek, złożą trochę podpisów. Takie sobie zajęcie, wymyślone właściwie tylko po to by mieć jakiś pretekst do zapłaty tym ludziom pewnych kwot pieniędzy. A płacenie urzędnikom spełnia ogromnie ważną rolę, bo dzięki temu tworzy się w gospodarce "popyt zagregowany", dużo wyższy niż wypłacone kwoty dzięki "mnożnikowi".

  Natomiast są ludzi którzy uważają inaczej. Uważają, że działalność urzędników jest sama w sobie bardzo szkodliwa. Jest szkodliwa przede wszystkim dlatego, że ingeruje we wszelkie przedsiębiorcze działanie obywateli. Urzędnicy swoją działalnością tłamszą przedsiębiorcze działanie i jednocześnie kierują je na wyzyskanie możliwości aparatu biurokratycznego zamiast produkcji rzeczy potrzebnych zwykłym ludziom. A zapłata za taką działalność to jedynie odebranie ludziom produktywnym kolejnych możliwości wytwórczego działania.

  Rozwiązaniem, które da realne podstawy do godnego życia, jest uwolnienie wszelkiego przedsiębiorczego działania jak największej liczby ludzi. Uwolnienie i skierowanie tego działania na produkcję rzeczy potrzebnych.
  Rozwiązaniem jest rezygnacja z socjalistycznego redystrybucjonizmu na rzecz wytwarzania.
  Rozwiązaniem jest to, by bogactwo rosło jak najszybciej, a nie by rosło jak najbardziej równo.
 • @eonmark 16:12:17
  Może nie zgrabnie wyrażam myśl i przez to brak zrozumienia sorki. Te maszyny parowe :) to próba zwrócenia uwagi na taką oczywistość ze niema takiego planisty co przewidzi rozwój gospodarki potencjalne potrzeby przyszłych klientów i otwierające się możliwości technologiczne z każdym nowym patentem, wiec łamanie sobie teraz głowy co ludzie kiedyś będą robić jest fajnym zajęciem intelektualnym na jjakimś niepotrzebnym dobrze płatnym etacie.
 • @eonmark 16:12:17
  Resztę może jak bede przy kompie a tak generalnie to : jeśli mowisz NIE to powiedz DLACZEGO a następnie CO w zamian
  Jeszcze więcej urzędników (walka.zbezrobociem) wyższe podatki (bynkrutujacy ZUS) , jeszcze jakiś pomysl?? Co do ZUS to likwidacja nie jest konieczna sam się Likwiduje. Mi wystarczy DOBROWOLNOSC nalezenia do systemu.
 • @Paweł Tonderski 16:42:13 Z sieci.
  „Zacznijmy od ziemi . Za chwile Niemcy i koncerny niemieckie będą mogły kupować ziemię polska bez ograniczeń , teoretycznie nawet milionami hektarów .
  Co na to Korwin Mikke i jego Kongres Nowej Prawicy . Popiera możliwość koncentracji milionów hektarów w rekach niemieckich . Więc w czyim interesie uruchomiono wartą dziesiątki milionów złotych kampanie reklamową Korwina Mikke i jego Kongresu Nowej Prawicy w niemeicki9chi reżimowych mediach. To Korwin Mikke poparł oligarchów niemieckich w sprawie ich OFE .
  Narodowcy chcą oprzeć aksjologię prawa państwa polskiego na chrześcijaństwie. Korwin Mikke jest ambiwalentny , nie ma zdecydowanych poglądów , i faktycznie jest bardziej w tej kwestii za lewackim odłamem libertarianizmu , plus zwulgaryzowany darwinizm i nie chrześcijański model rodziny.
  Narodowcy są bardziej ideowi , Bóg Honor Ojczyzna Ludzi Korwina nie . Co więcej Korwin Mikke jest przeciwnikiem wspólnoty narodowej .
  Proszę zwrócić uwagę ,że redaktorzy dyskutujący z Korwinem Mikke rozmawiaj o duperelach , a nie o kluczowych poglądach . Na przykład o oligarchach i koncernach. . Korwin Mikke jest za absolutnym utrzymaniem gigantycznych własności niemieckich oligarchów i ich koncernów w Polsce .Narodowcy chcą niemieckich oligarchów przyciąć .
  Korwin Mikke to obłąkany narcyz ., a nie polityk, czy mąż stanu. Otacza się głownie klakierami i miernotami , które łatwiej będzie skupić i skorumpować
  Korwin Mike jest mniejszym zagrożeniem niż narodowcy dla Niemiec, Tuska, a nawet dla Kaczyńskiego , który być może już ma swoje plany jak wykorzystać posłów Korwin Mikke w Sejmie …”

  http://3obieg.pl/niemcy-wsparly-korwina-mikke-ze-strachu-przed-winnickim
 • @eonmark 16:12:17
  Musze po kawałku bo mi skazuje znowu:). Pytasz co z urzednikami? Podzielmy się praca, powiedz mi co ci urzędnicy robili nim zostali urzędnikami a ja ci powiem co będą robili gdy nimi przestaną być. Czy teraz dobrze widać jałowosc takich rozwazan??? O jakim potencjale mowie? No nie o pracownikach na czarno tylko o tych którzy pomimo opresyjnego państwa są w stanie zorganizowac:
  Klientow/zamowienia/rynek zbytu/pracownikow jakieś pół legalne miejsce produkcji opłacić i zarobić. Oni czekają na uwolnienie
 • @Kula Lis 62 11:41:55
  Pan żyję w jakiejś alternatywnej rzeczywistosci? Czyżby Korwin był jedyny z którym "nasi" dziennikarze rozmawiają o duperelach Można prosić o linki do ciekawych dyskusji Jaroslawa? Może pan rozwinąć termin " ukrucic" jestem ZA tylko ciekawi mnie metooda?
 • @programista 10:20:00
  "Szanowny autor uznaje to czym się zajmują urzędnicy za taką zupełnie nieszkodliwą zabawę. "


  Nie, nigdzie tak nie napisalem.
  Gdybys czytal wszystkie wypowiedzi to z latwoscia bys to zauwazyl.  " Uważają, że działalność urzędników jest sama w sobie bardzo szkodliwa. Jest szkodliwa przede wszystkim dlatego, że ingeruje we wszelkie przedsiębiorcze działanie obywateli."

  I ja sie pod tym podpisuje.
  W jakims stopniu dzialalnosc urzednikow jest szkodliwa i mozna uznac ze bywa pasozytnicza.

  Rozmowa jednak jest o czym innym.

  Co zamierza zrozbic JKM ze zwolnionymi urzednikami.

  Pol miliona pracownikow to pol miliona rodzin dotknietych strata pracy w okresie w ktorym pracy nie ma juz prawie nigdzie.
  Ludzie wyjazdzaja za granice i nawet tam bieduja chociaz na 'lepszym poziomie'.

  Jakie rozwiazanie problemu proponuje JKM.
  Nie sztuka jest zwalniac.
  Mozna by zwolnic wszystkich nawet jutro, tylko co dalej?

  Jak znalezc pomysly, wiarygodne, realne do spelnienia pomysly na stworzenie miejsc pracy dla paru milionow Polakow, tego JKM ani Ty nie wiecie, w zamian bredzicie cos o likwidowaniu kodeksu pracy i uwolnieniu podatku dochodowego...jakoby mialo to byc panaceum na bolaczki trawiace dzis juz nie tylko Polske ale wiekszosc swiata.

  Prawda jest taka ze system sie lamie, bedzie gorzej, znacznie gorzej az do konca czyli do globalnych rewolucji i wojny, globalnej.
  Wielu to rozumie lub zaczyna rozumiec, jednak niektorym nie przeszkadza to w mamieniu innych.

  Czy nie widzisz tego ze nie da sie zwiekszyc znacznie produkcji bo swiat juz jest zalany taniocha z chin i indii?
  W tym samym czasie kurcza sie rynki bo zachod dopada spirala inflacji, rosnace bezrobocie i emigracja zarobkowa?
  W tym samym czasie rozegra sie kryzys gospodarczy, kryzysy polityczne o maralnym nie mowiac.
  Nad chodza kulminacje procesow destrukcyjno - oczyszczajacych, a wielu nadal mazy o reformach, restrukturyzacjach systemow spolecznych...
  Jeszcze niektore myszki zdaza moze poubijac smietane w miseczkach mleka do ktorych powpadaly...wszystko to jednak okaze sie zludzeniem.

  Zadnych prawdziwych zmian nikt z panskich stolow nie proponuje.
  Takie sa fakty.
 • @prolet 11:15:05
  Mylisz sie Prolet.

  Ta cywilizacja sie konczy.
  200 lat temu, na swiecie bylo 2mld ludzi, teraz mamy ich 7.
  13 lat temu bylo nas 6mld. 1 mld przyrostu w kilkanascie lat i procesy te przyspieszaja.

  Nie bedzie pracy dla wszystkich, bedzie jej dla coraz mniejszej ilosci, bez wzgledu na posuniecia politykow dlatego ze oni nie chca, czasem nie moga dokonac prawdziwych zmian.
  Bedzie coraz gorzej, ze wszystkim.
  Ropa jest kluczowa a wojny w iraku, afganistanie, retoryka wojenna wokol iranu, destabilizacja syri, libi, egiptu wszystko to jest scisle zwiazane z tymi procesami.
  To samo rosja i krym.
  Swiat szykuje sie do globalnej wojny a wiara ze wygrana do eu ktora sie predzej czy pozniej rozpadnie, a w kotrej zarabia sie do 70 tys/miesiac cokolwiek zmieni jest wyrazem kompletnej iluzji w jaka z braku wiedzy popadli wyznawcy takiej wiary.
 • @prolet 11:32:57
  "jeśli mowisz NIE to powiedz DLACZEGO a następnie CO w zamian"

  Uwierz mi, gdybym wiedzial ze ludzie sa zdolni do takich zmian jako zbiorowosc to warto byloby kreslic takie pomysly.

  Niestety, wiekszosc wysmiala by 'powrot do poczatku' dlatego ze oznaczaloby to zbyt wielkie zmiany.
  Natomiast jak nastapi wielki kolaps spoleczenstwa globalnego za sprawa konfliktu, wtedy juz nie bedziemy mieli innej mozliwosci jak zaczynac wszystko od poczatku, na zgliszczaach starego.
 • @prolet 11:44:42
  " Pytasz co z urzednikami? Podzielmy się praca, powiedz mi co ci urzędnicy robili nim zostali urzędnikami a ja ci powiem co będą robili gdy nimi przestaną być."

  Wielu z nich pokonczyla szkoly, czasem srednie i zalapywala sie , czasem po znajomosciach na etat w urzedach.

  teraz Ty, co z nimi zrobic?
 • @prolet 11:44:42
  " O jakim potencjale mowie? No nie o pracownikach na czarno tylko o tych którzy pomimo opresyjnego państwa są w stanie zorganizowac:
  Klientow/zamowienia/rynek zbytu/pracownikow jakieś pół legalne miejsce produkcji opłacić i zarobić. Oni czekają na uwolnienie"


  Jestes oderwany od rzeczywistosci.
  Ci przedsiebiorczy co to se nie poddaja i organizuja sobie jakos zycie na przekor wszystkiemu to dramatyczna mniejszosc, na nich nie zbudujesz powrtou do dobrobytu spolecznego.

  Moja znajoma pracowala jako przedstawiciel firmy handlujacej materialami biurowymi, na terenie calej Polski.
  Zarabiala ladnych pare tys.
  Pozniej strata pracy, obecnie pracuje za 7 zl/ godz w fabryce produkujacej mrozonki.
  Wilu ludzi z wyksztalceniem pracuje na czarno, bez ubezpieczen, platnych wakacji itd.
  Ludzie mlodzi, produktywni, przedsiebiorczy z dziecmi na utrzymaniu.
  I jakos nie moga sie przebic w gospodarce w ktorej popyt maleje, bo ludzie ubodzy, staja sie uzbozsi z miesiaca na miesiac.

  To oczym Ty piszesz to alternatywny, zyczeniowy opis potencjalnej rzeczywistosci, ktory jest niezgodny z prawda.
 • @Max von Stirlitz 23:06:14
  Te kwoty sa doslownie chore...
  A po latach takich zarobkow, jeszcze odprawa.
  O czym my mowimy...
 • @Kula Lis 62 11:41:55
  Zgadza się!
 • @eonmark 13:08:51
  No właśnie dla "kapitalisty" więcej ludzi to więcej pracy a dla cienie to problem. Te miliardy ... o zagęszczeniu jak w Hong Kongu to by się wszyscy zmieścił na powierzchni Alaski. Ależ ty sobie problemy bierzesz na glowe. Z tymi urzednikami to nie.wiedzialem.ze to wszystko to studenci. W każdym razie znaczy są młodzi mogą. Się. Uczyć wiec się. Przekwalifikuja na nowe ciekawsze zawody.
 • @eonmark 13:03:21
  Pracy nie ma przede wszystkim dlatego, że jest te pół miliona urzędników. Że ci, którzy chcą pracować muszą oddawać znaczną część wyników swojej pracy na utrzymanie tych urzędników a dodatkowo muszą znaczną część swojej energii przeznaczać na radzenie sobie z efektami działalności tych właśnie urzędników.

  System się łamie dlatego, że rządy zgodnie z socjalistyczną teorią, koniecznie chcą właśnie tworzyć dla ludzi miejsca pracy. Niestety, potwierdzając tylko udowodnione tezy o niemożliwości socjalizmu, rządy okazują się bezradne bo są w stanie tylko i wyłącznie kopiować już istniejące produkty. W żaden sposób rządy nie są w stanie wprowadzić jakichkolwiek innowacji, jakichkolwiek nowych produktów. Rządy potrafią tylko i wyłącznie drukować nowe pieniądze powodując inflację. A dodatkowo potrafią także zdegenerować swoich obywateli tak, że obywatele ci zatracają zdolności do samodzielnej pracy, do samodzielnego wyszukiwania nowych, potrzebnych innym rzeczy które można by wytworzyć.

  Pytanie jak JKM znajdzie realne, wiarygodne pomysły dotyczące utworzenia nowych miejsc pracy świadczą właśnie o takim zdegenerowaniu. Świadczą o bierności, o oczekiwaniu od polityków że dadzą pracę, dadzą towary i że nie trzeba się będzie zbytnio męczyć.
  Tymczase jedynym sposobem na wyjście z obecnego kryzysu jest aktywność ludzi, działanie z którego nikt ludzi nie zwolni, z którego nikt ludzi nie wyręczy. A wyjście będzie tym szybsze im mniej będzie przeszkód w usamodzielnianiu się ludzi.

  Dlatego zwolnienie tych urzędników jest najlepszy rozwiązaniem - gdyż tak trzeba zawsze postępować z wszelkimi szkodnikami. Bo razem ze zwolnieniami urzędników zostaną zlikwidowane te wszystkie regulacje którymi zajmowali się urzędnicy. Bo koszty ich zwolnienia są mniejsze niż codzienne koszty ich działalności. Im szybciej i im więcej urzędników zostanie zwolnionych tym szybciej nasza gospodarka się poprawi.
 • @eonmark 13:20:02
  I jeszcze o tych co pracują na czarno. Jest tak bo praca jest cholernie opodatkowana niczym dobro luksusowe. Chodzi też o to była łatwość otwierania działalności (1000.zl.na ZUS bez gwarantowane go zysku to.nie jest latwosc:) tak aby to pracodawcy szukali pracownika a nie odwrotnie. Ja bym chciał np. Jako pracownik mieć na swojej ulicy kilka.firm żeby sobie wybierać miejsce pracy a nie jedna korporacje lub urząd dla bezrobotnych.
 • @prolet 14:16:43
  Odpowiadasz pustymi haslami, 'mogą', 'Przekwalifikuja'.

  Bez konkretow.


  " Ależ ty sobie problemy bierzesz na glowe."

  Te problemy definiuja srodowisko w jakim zyjemy, bez ich precyzyjnego okreslenia, nie ma mowy o jakiejkolwiek realnie zmieniajacej na lepsze polityce.


  "No właśnie dla "kapitalisty" więcej ludzi to więcej pracy a dla cienie to problem."

  Aha, dla Ciebie nie jest to problemem...widzisz w indiach czy w Chinach nikt sie niemartwoi ze wiekszosc wegetuje ponizej ludzkiej godnosci...kapitalisci sa zachwyceni tak szerokim dostepem do oceanow niewolniczej sily roboczej.
  Nie musza sie martwic takimi kodeksami pracy jak u nas, a ostra konkurencja wsord paru miliardow niewolnikow o zplate na poziomie miski ryzu dziennie sprawia ze produkty wytworzone w tym regionie moga nieprzerwanie zalewac kraje dobrobytu.

  Takie dobrobyty chcecie budowac?

  Wystarczy pozbyc sie regulacji, czesci podatkwo i pozwalniac kogo sie da...i niech sie to stado buja, jakos sobie poradza, w koncu sa przedsiebiorczy...a jak nie, to ich wina ze nie pracowali na 70 tys miesiecznie na wieloletnim kontrakcie z odprawa przy koncu...

  "Z tymi urzednikami to nie.wiedzialem.ze to wszystko to studenci."

  Mi tez nic o tym nie wiadomo, czesc z nich napewno, i o tym napisalem, natomiast Ty nie podales obiecanego konkretu.
 • @programista 15:13:09
  "Pracy nie ma przede wszystkim dlatego, że jest te pół miliona urzędników. Że ci, którzy chcą pracować muszą oddawać znaczną część wyników swojej pracy na utrzymanie tych urzędników a dodatkowo muszą znaczną część swojej energii przeznaczać na radzenie sobie z efektami działalności tych właśnie urzędników."


  Zabierz pol miliona urzednikow.
  Co dalej?

  Ile srednio traci czlowiek rocznie na uzeranie sie z urzednikami?

  Niech bedzie tydzien, no moze dwa>
  Zgadzam sie ze to o 6 do 13 dni za duzo, ale to niby jest powodem tego ze nie ma pracy?

  Co z pozostalymi 50 tygodniami?

  Mowisz ze oddajemy znaczna czesc swoich dochodow...
  OK, zgadzam sie, oddajemy 70-80 %...

  Ale nadal zarabiamy 500-600% mniej niz na zachodzie.

  Jak oddasz te dochody zagarniane przez panstwo to bedzie lepiej, ale lepiej umiarkowanie, Bardzo umiarkowanie.
  To nie bedzie kolem zamachowym gospodarki.

  W dodatku koszty zwolnienia pol milionowej armi urzednikow nie beda procentowac wzrostem gospodarczym tylko beda dodatkowo ciazyc w dol.

  Ja nie widze problemu w tym zeby zredukowac administracje do niezbednego minimum, wrecz przeciwnie, ale trzeba miec konkretny plan zaradzenia nastepnemu problemowi jaki sie w ten sposob geberuje.
  A to jest cos czego brakuje i Tobie i JKM.

  Powywracac stoly kazdy bedzie potrafil.


  "System się łamie dlatego, że rządy zgodnie z socjalistyczną teorią, koniecznie chcą właśnie tworzyć dla ludzi miejsca pracy"

  Trzeba stworzyc warunki do tego zeby ludzie mogli przetrwac okres w ktorym nie beda w stanie nic zakladac.
  W wiekszosci przypadkow smiem twierdzic ze wogole nic nie zaloza.

  Co zaklada mld chinczykow albo hindusow, albo ci z bangladeszu?

  Trwaja tylko dzieki dostepowi do ziemi i wlasnych mizernych plonow.

  TEgo jednak w Polsce a ni w zachodniej europie nie uraczysz, bo ziemia zostala przejeta przez magnatow - obszarnikow, a wiekszosc ludzi to robotnicy najemni bez ziemi.
  Ziemia stala sie tak droga ze jej posiadanie stalo sie luksusem.

  Dlatego rozbieranie gospodarki z podatkow i sztucznie wygenerowanych miejsc pracy, ktore zgadzam sie ze nie ulatwiaja harmonijnego funkcjonowania, nie jest samo w sobie antidotum na raka krtory zapanowal.
  Potrzeba znacznie wiecej, a o tym milczysz KM i jego zwolennicy.
 • @prolet 15:14:42
  "I jeszcze o tych co pracują na czarno. Jest tak bo praca jest cholernie opodatkowana niczym dobro luksusowe."

  Zgadzam sie, ale nie dostrzegasz jednego.

  ezeli byscie dzisiaj zniesli to opodatkowanie, to pracujacy na czarno tylko pojawili by sie formalnie w ewidencji.
  Zarabiali by nadal tyle samo.
  Nie zwrosloby nagle zatrudnienie, bo niby z jakiej przyczyny.
  Ci co pracuja, to pracuja juz teraz, albo legalnie albo nie.
  Natomaist spadajace koszty zatrudnienia wcale nie wplynely by na dramatyczny wzrost podazy pracy, bo zadna 'szanujaca sie ' firma nie zwiekszy zatrudnienia od tak sobie.
  Jezeli obecna liczba pracownikow wyrabia zalozone normy, nikt nie zwiekszy zatrudnienia, anie nie bedzie szarzowal z podwyzkami.

  Zyski z obnizenia podatkow najbardziej odczuje klasa wlascicieli firm, ktorzy beda kumulowac plynace z tego oszczednosci we wlasnych portfelach.
  To glownie oznacza lepsze samochody, lepsze wyposazenie domow, drozsze wakacje i zabawki.
  CI ktorzy beda przeznaczac nadwyzki na rozwoj firm, czesc pieniedzy beda lokowac w technologie ktorych skutkiem jest redukowanie popytu na sile ludzka, a czesc przeznacza na zwiekszenie zatrudnienia, ale tylko wtedy kiedy zwiekszy sie popyt na produkty i uslugi.

  Gdzie widzisz zrodlo wzrastania popytu na te 'dobra'?
  W sytuacji kiedy rynki swiatowe sie kurcza, inflacja rosnie, pensje stoja w miejscu i coraz wiecej bezrobotnych stoi w kolejkach po zasilki?
 • @programista 15:13:09
  "Pytanie jak JKM znajdzie realne, wiarygodne pomysły dotyczące utworzenia nowych miejsc pracy świadczą właśnie o takim zdegenerowaniu. Świadczą o bierności, o oczekiwaniu od polityków że dadzą pracę, dadzą towary i że nie trzeba się będzie zbytnio męczyć."

  To jest zadanie dla politykow, organizacja niezbednych podstaw do godnej egzystencji spoleczenstwa..Calego a nie wybranych.
  Tylko nieliczni moga sie pochwalic ze zarabiaja do 70TYs? miesiac z pewnym zatrudnieniem na lata i gwarancja odprawy na koniec.
  Tacy moga majaczyc o zniesieniu emerytur czy solecznej sluzby zdrowia...

  To co Proponujesz Ty to dostac sie do wladzy, brac pieniadze od biedakow tylko po to zeby powywracac stoly w niejednej swiatyni i obwiesci bydlu zeby sobie kazdy radzil sam...

  Po co woole wtedy wladza.
  Chyba tylko krol tak dla sprawy, dla picu i szpanu...
 • @eonmark 15:28:47
  Niech się szanowny Autor zapyta ile czasu traci na użeranie się z urzędnikami przedsiębiorca, nie zwykły człowiek.
  Ile czasu zajmuje mu comiesięczne deklalarcje różnych podatków, akcyz opłat, ile zajmuje rozliczenia kosztów, ile etatów musi utrzymywać by sprostać wymogom narzuconym przez urzędników.
  Wszystkie media podają przypadek z przed kliku dni samobójczej śmierci z powodu 17 czy 18 rozprawy sądowej toczonej z urzędnikami.

  Martwi się szanowny Autor o to, że urzędnicy nic nie wymyślą przez pewien okres? A obecnie plantatorzy truskawek likwidują plantacje bo nie ma chętnych do zbierania, nie ma chętnych do zarobienia pieniędzy - bo za ciężko.
  I co z tego, że plantatorzy mają dużo własnej ziemi, skoro do tego by dawała ona plon potrzebna jest ludzka praca. Tak samo jest z każdym kapitałem - sam w sobie, bez ludzi ten kapitał jest niewiele wart. Dopiero ludzki umysł, ludzka pomysłowość i kreatywność nadają kapitałowi wartość. A pomysłowości i kreatywności nikt ludziom nie odbierze.

  Podstawowy plan jest właśnie taki, by nie narzucać ludziom niczego, poza porządkiem. By nie układać dla nich żadnych skomplikowanych planów, bo ludzie są o wiele bardziej mądrzejści niż się wydaje rządzącym. Bo ludzie potrafią poradzić sobie sami, tak samo jak ci urzędnicy.
 • @eonmark 15:42:17
  Po co wogóle wtedy władza?
  Po nic - i to jest największa tajemnica której ta władza strzeże - że jest całkowicie niepotrzebna.

  Bo organizacja niezbędnych podstaw to ochrona porządku - ochrona przed fizyczną przemocą - i nic więcej.
 • @programista 15:56:58
  "Ile czasu zajmuje mu comiesięczne deklalarcje różnych podatków, akcyz opłat, ile zajmuje rozliczenia kosztów, "

  Toczymy dyskusje bez zrozumienia pewnych podstaw.

  Ja nie mam nic przeciwko zredukowaniu urzednikow.
  Dzuo ulatwila by zmiana prawa gospodarczego na proste do interpretacji.

  Pytam sie natomiast co proponujecie w zamian.
  Kazdy moze powywracac stoly.
  Ale zeby 'stworzyc' rozwiazania ktore zaprocentuja stabilizacja spoleczna na poziomie godnego egzystowania, okazuje sie byc juz tylko mirazem.


  ", ile etatów musi utrzymywać by sprostać wymogom narzuconym przez urzędników."

  Mowisz o zwiekszaniu zatrudnienia a tu martwisz sie ze jest ono zbyt wysokie, i trzeba odciazyc pracodawcow...


  "Wszystkie media podają przypadek z przed kliku dni samobójczej śmierci z powodu 17 czy 18 rozprawy sądowej toczonej z urzędnikami."

  Ale nie musisz mnie przekonywac ze liczba urzednikow i chore prawo stanowia w jakims stopniu chory system, ja nie jestem urzednikiem i wiem z doswiadczenia jak wyglada rzeczywistosc, pytam sie tylko jakie macie pomysly na zagospodarowanie tej grupy.
  Zwalanic kazdy moze i potrafi.

  To nie jest zadanie dla Rzadu, tylko dla kapitalistow.
  Rzad musi tworzyc szanse, w jak najlepszy sposob.Proces ten musi byc przemyslany, swiadomy i nastawiony dalekosieznie.
 • @programista 15:56:58
  "Martwi się szanowny Autor o to, że urzędnicy nic nie wymyślą przez pewien okres? A obecnie plantatorzy truskawek likwidują plantacje bo nie ma chętnych do zbierania, nie ma chętnych do zarobienia pieniędzy - bo za ciężko. "

  Glownie to problem ma olbrzymi liczba zwyklych obywateli, natomiast o urzednikach dyskutujemy w konteksie dokladania problemu do i tak juz wielkiej gory.

  Mowisz ze plantatorzy truskawek zwijaja prawy bo nie ma komu.

  Bo ludzie wyjezdzja za granice i robia to samo za 6-8 krotnie wieksze stawki.

  Poszedlbys zrywac truskawki za 5/8 zl za godzine jak przejezdzajac kilkaset kilometrow za to samo dostawalbys 30-40zl za godzine?

  To nie dziw sie tym co tak robia.
  Plantatorzy tez maja problem, i jest on wygenerowany zla polityka rzadowa.
 • @programista 15:56:58
  "Podstawowy plan jest właśnie taki, by nie narzucać ludziom niczego, poza porządkiem. By nie układać dla nich żadnych skomplikowanych planów, bo ludzie są o wiele bardziej mądrzejści niż się wydaje rządzącym. "

  I to jest dobry plan, tylko nie w tej sytuacji.
  Sam w sobie zawiedzie.

  Jak organizm trawi rak, to nie wystarczy odciac zrodlo toksyn, ale trzeba tez wzmacniac organizm mineralami i witaminami.

  Wy mowicie o czesciwym odcinaniu toksyn, a witaminki i mineraly to sobiejuz kazdy na wlasna reke ma pozbierac, jak znajdzie.

  Oto nie wystarczy powiedziec ludziom czego nie powinni robic i brac za to kapuche siedzac wygodnie na zagwarantowanym stanowisku.
  Zadaniem dla takich madrali jest pomoc znalezc witaminki i mineraly, wytlumaczyc jak je dozowac, dbac i dogladac czy ludzie jedza, tak by sie spoleczenstwo uleczylo.
  O tym cisza.
 • @programista 16:04:45
  "Po co wogóle wtedy władza?
  Po nic - i to jest największa tajemnica której ta władza strzeże - że jest całkowicie niepotrzebna."

  Wtedy juz tylko potrzeba krola i jego druzyny najbardziej zaufanych klakierow...

  : )))

  TAk bylo juz nie raz w historii.

  Wladza byla relatywnie mala a ludzie sami sobie radzili...jak po dobroci nie oddawali swoich naleznosci wladcy, to ogniem i mieczem im przypominano o obowiazkach.

  Krol jakos sie do roboty ze swoja cholota nie zamierzal nigdy zabierac.
 • @eonmark 16:15:03
  Tych z pomysłami, jak to ludziom znaleźć "znalezc witaminki i mineraly" jest właśnie pełno, i każdy z nich ma pełno super pomysłów. Takich polityków z pomysłami mamy od co najmniej 100 lat. I każdy z nich uważa się za jakiegoś lekarza w stosunku do wszystkich pozostałych ludzi, za kogoś wyniesionego ponad innych tak wysoko, że może pozostałym ludziom aplikować swoje recepty.
  Efekty tych poysłów i wszelakich kuracji mamy obecnie.

  JKM tym się od nich różni, że takich pomysłów nie ma i nie będzie miał.
  I to jest właśnie jego główna siła - uświadomienie ludziom zwyczajności wszystkich polityków.
 • @eonmark 16:17:43
  Co do należności dla władców to się chyba nic nie zmieniło do tej pory, a jedynie te należności zdecydowanie wzrosły.
  A oniem i mieczem to chyba więcej się rządzono w XX wieku niż kiedykolwiek wcześniej.
 • @programista 16:39:27
  "JKM tym się od nich różni, że takich pomysłów nie ma i nie będzie miał.
  I to jest właśnie jego główna siła - uświadomienie ludziom zwyczajności wszystkich polityków."

  : )))

  Tyle gadania a zadnego konkretu z Twojej strony jak poradzic sobie z pierwszym z brzegu problemem, bezrobociem.

  W sumie to cala ta dyskusja jest bez sensu, dlatego ze ja wiem czym jest 'program JKM' a Ty sie byc moze bedziesz dopiero mail okazje przekonac.

  Zapamietaj jedno, przyjsc do wladzy tylko po to zeby wywracac stoly bez konstruktywnej woli dzialania kazdy potrafi, w dodatku bioroac za to ciezkie pieniadze.

  W tym tkwi hipokryzja takich postulatow.
  Przyjde, zdobede wladze, wygonie wszystkich bo to darmozjady, wszyscy zajma sie soba sami, a ja bede czerpal za to zyski...

  : )))


  Jakiklowiek temat bysmy nie dyskutowali w kontekscie propzycji JKM, szybko wychodzi szydlo z worka.
  Wasza odpowiedzia na wszystko za hasla o tym ze ludzie sobie sami wszystko zorganizuja tylko zeby im nie przeszkadzac...

  Niektorym sie nie przeszkadza i pare milionow sobie zorganizowalo zycie wyjezdzajac, a co niektorzy chodza po smietnikach zbierajac odpadki naszej cywilizacji...im tez sie nie przeszkadza, i sobie radza...
  Miliard chinczykow i z 800 mln hindusow wlasnie tak zyje, nikt im nie przeszkadza i maja sie dobrze...
 • @programista 16:44:45
  "A oniem i mieczem to chyba więcej się rządzono w XX wieku niż kiedykolwiek wcześniej."

  Za to w 21 wieku bedzie wielki final, z ogniem z oltarza.
  Potrzebny jest tylko jeszcze chaos na kazdym odcinku...
 • eonmark 13:22:58
  .
  To sa kwoty podstawowe .Do tego dochodza benefity z prywatnych spotkan .Dla polskich €-oslöw to Klondike na dlugie lata .
  Szkopy wiedza co robia finansujac pensje.Bruksela to fikcja ,rzadzi Berlin.
  Masz zdrowie by prowadzic dydaktyke dla adwersarzy.Ciolki i tak nic nie rozumieja .
  Szkop w kosmosie takze cienko bedzie niebawem z moim ukochanym niesmiertelnym Narodem Polski .
 • @Max von Stirlitz 20:25:30
  Oczywiscie, mowimy tylko o oficjalnych dochodach.

  Pozniej, co niektorzy dostaja intratne posady w radach nadzorczych roznych firm I projektow...Co prawda nic nie musza robic, czasem nawet nie musza pokazywac sie na zebraniach, wazne ze sa na listach plac.

  Unia rzadzi berlin.
  Tym rzadzi sojusz brytyjskich jankesow.
  Tymi rzadza zydzi a nimi chazarowie.
  Ci podlegaju juz tylko obcym...

  : )))
 • @eonmark 17:53:22
  gdy mówisz NIE powiedz DLACZEGO a następnie CO w zamian. Problem bezrobocia zasadniczo to punkt 1.
  1. likwidacji dochodowego mówisz NIE nie wiem dlaczego i nie powiedziałeś jakie jest lepsze rozwiązanie chyba że miałeś na myśli nowe miejsca pracy w urzędach.

  2. dobrowolność ZUS mówisz NIE, nie wiem dlaczego żałujesz mi tej odrobiny wolności. oraz co zrobić z bankrutującym Zakładem Utylizacji Szmalu. Bo jeżeli troską cię napawa myśl o emerytach to od razu spróbuj odpowiedzieć co będzie za 25 lat gdy emerytów będzie 3 razy więcej niż pracujących gdzie ten pracujący będzie pracował i jak utrzyma żonę i 3 dzieci?
  3.Zamiast kodeksu pracy dobrowolne umowy między wolnymi obywatelami; mówisz NIE ale nie wiem dlaczego i jak inaczej sprawić by chciało się kogoś zatrudniać (nie mam na myśli korporacji bo dla nich koszt ZUS-u i urlopów macieżyńskich jest pomijalny bo koszą kasę zajmując pozycję koncesjonowanego monopolisty.

  NIe wiem o jakie konkrety Ci chodzi jeszcze bo to są bardzo konkretne propozycje, chyba że masz na myśli że rząd powinien opracować dla każdego zwalnianego obywatela ścieżkę kariery, ale to raczej jest niemożliwe. Rząd nie wyprodukowałby nawet ołówka https://www.youtube.com/watch?v=67tHtpac5ws
 • @prolet 22:25:02
  "1. likwidacji dochodowego mówisz NIE nie wiem dlaczego i nie powiedziałeś jakie jest lepsze rozwiązanie chyba że miałeś na myśli nowe miejsca pracy w urzędach."

  Gdzie powiedzialem nie?

  Nigdzie tak nie powiedzialem, w zamian mowie ze zniesienie podatku dochodowego nie zalatwi bolaczki naszego spoleczenstwa a jest nia a) bezrobocie oraz b) niskoplatna praca na czarno, c) niskoplatna praca legalna.

  Wiekszosc naszego spoleczenstwa lapie sie na 18% prog podatkowy.
  Biorac pod uwage ze sredni realny zaplata wynosi w granicach 2tys to zamiast 1.7tys, ludzie beda mieli po 2tys na reke.
  To ma byc ta dramatyczna roznica ktora wprawi gospodarke w ekonomiczny bum?
  Jak ktos jest biedny z 1700 to bedzie nieco mniej biedny z 2000.
  Kupi wiecej jedzenia, albo lepszej jakosci, wyda na lepsze buty albo zaoszczedzi na skromnitenkie wakacje.
  Az tyle i tylko tyle.

  Co z utrzymaniem infrastruktury?


  "2. dobrowolność ZUS mówisz NIE, nie wiem dlaczego żałujesz mi tej odrobiny wolności. "

  Nigdzie nie powiedzialem kategoryczne nie.
  Natomiast stawiam pytania co w zamian, jakie rozwiazania.
  Jak maja sobie radzic ci ktorzy nie sa w stanie sami sobie pomoc?

  Ja wiem, niektorzy przebieraja nizkami tak sprawnie ze ubijajjc pine dochodza do 70Tys./miesica na zagwarantowanym wieloletnim kontrakcie lacznie z odprawa na koniec za ktora mozna dzieciakowi kupic mieszkanie w duzym miescie, ale nie wszyscy sa tak ambitni i tak utalentowani...
  Co z nimi, a smiem twierdzic, ze tacy stanowia przytalaczajaca wiekszosc w naszym kraju, przypomne ze wiekszosc ktorych kieszenie sa drenowane miedzyinnymi przez tych doktorkow ktorzy pragna rozwiazywac ich problemy.
  W przypadku JKM problem ma zostac rozwiazany poprzez zabranie srodkow dla takich ludzi...

  Powiesz ze cywilizacja trwa od tysiecy lat i 'problemem' opieki czy pomocy nad starszymi zajmowaly sie dzieci...tylko widzisz, nie mamy juz cywilizacji w ksztalcie sprzed tysiecy lat...no mowie gdybys czasem nie zauwazyl...
  Ludzie teraz zmuszeni sa wyjezdzac za praca, zostawiac sowje stronym swoej rodziny, swoich przyjaciol, wszystko co znali...ludzi zostali zmuszeni do promowanej przez kulture usa 'mobilnosci' w ktorej za grosz nie uraczysz szczescia tylko zrodlo wielu problemow poza watpliwymi plusami...
  I co wtedy z starzejacymi sie rodzicami, ktorzy pozostawieni sa sami sobie, bez emerytur ktore chcielibyscie im odebrac?
  A przypomne ze kazdy europosel po zakonczeniu kadencji ma prawo do swidczen emerytalnych w czesci unijnych...

  Co zrobisz mistrzu ze starszymi jak w obecnych czasach oboje malzonkow musi zarabiac zeby jakos przetrwac na powierzchni, skad fundusze dla zyjacych dalej rodzicow casem przez kilkadziesiat lat, skad czas na pelna opieke nad nimi?

  Powiem wiecej, zabierajac emerytury pozbawicie zrodla utrzymania w jakiejs czesci rowniez te dzieci kotrym starzy rodzice pomagaja bo i z tym mamy do czynienia w tym zwyrodnialym bandyckim kraju.

  Sytuacja jest chora, tylko co proponujecie w zamian.
  Czy specjalizujecie sie tylko w ODBIERANIU?


  "3.Zamiast kodeksu pracy dobrowolne umowy między wolnymi obywatelami; mówisz NIE ale nie wiem dlaczego i jak inaczej sprawić by chciało się kogoś zatrudniać"

  Ty jestes jednak oderwany od rzeczywistosci.
  Dobrowolne umowy stawiaja na pozycji krolow przedsiebiorcow a z maluczkich robia jeszcze mniejszych.
  O to wam chodzi?
  Pozbawic resztki godnosci niewolnikow?

  Dam Tobie przyklad wziety z zycia.
  W uk sa takie dobrowolne umowy.
  To znaczy ze naprzyklad jedne pracodawca da twojej zonie pol roku urlopu maciezynksiego platnego, z czego pokrywa 90% pensji tylko przez piersze 3 miesiace a reszte, niecale 50% placi panstwo przez nastepne 3 miesiace...
  W innym miejscu pracy dostaniesz pelen rok platny 100%.
  Ktos pomysli, fajnie, wystarczy zatrudnic sie u takiego pracodawcy ktory oferuje najlepsze warunki.
  Rzeczywistosci jest jednak taka ze wiekszosc sie nie zalapie na te lepsze warunki, a juz napewno nie w dobie kryzysow i inflacji, gdzie firmy ciagle oszczedzaja kosztem swoich niewolnikow po to by im krzywa przychodow czasem nie zmalala, a niewolnicy niech sie ciesza ze wogle maja prace, bo jak nie to 10 na jedno miejsce czeka w kolejkach.

  Brak podstawowych regulacji, sztywnych zasad wzgledem rzeczy istotnych, regulujacych zdrowy stosunek pomiedzy pracodawcami a pracownikami, jest niezbedny do zycia jak powietrze.

  Wasze postulaty godza w niewolniczo juz traktowanych pracownikow a probuja oddac pelnie wladzy pracodawcom.
 • @eonmark 02:05:13
  "Wasze postulaty godza w niewolniczo juz traktowanych pracownikow a probuja oddac pelnie wladzy pracodawcom."

  A za marchewke dla biedoty, czyli wiekszosci naszego spoleczenstwa ma robic pare groszy z 18% podatku dochodowego.

  Pracodawcy natomiast maja zyskac ze zniesienia zusu, tutaj im wieksza ilosc pracownikow tym wiecej zostaje w kasie.
  W przypadku przedsiebiorcow 18, 19 lub 32% podatek to rowniez czesto niebagatelnie wieksze kwoty na koncie...
  Kto zyskuje?

  60-70% najemnych roboli, ktorym chce sie dodatkowo pozabierac regulacje prawne wzgledem stosunku pracy, emerytury i w razie potrzeby socjal czy smietanka przedsiebiorcow ktorym odpadnie problem kosztownych zusow, a zostanie proporcjonalnie wiecej z racji podatku dochodowego?

  DLa kogo chcecie pracowac, dla mniejszosc, tej przytlaczajacej mniejszosci?
  To z nia sie identyfikujecie?
  Z ludzmi 'czynu', sukcesu, przedsiebiorczosci?

  Nie ma u was za grosz sprawiedliego podejscia do calosci spoleczenstwa.
  Wiedz drogi rozmowco, ze pracodawca, zaden, nawet najbardziej ambitny i inteligentny, bie zarobi nic bez zaangazowania sie pracownikow, innych ludzi.
  Po tej stronie sukces lezy przynajmniej w 50%, co niestety niemal nigdzie nie pokrywa sie ze sprawiedliwymi podzialami przychodow.

  Jak dla mnie , nie macie ambicji bycia glosem ludu, ani walki o stabilnosc, zroznicowanie oraz zdrowy balanas spleczny, ekonomiczny w zadnym calu.
  Uzywacie hasel, ktore przy pierwszej lepszej analizie, okazuja sie byc wydmuszkami pelnymi niedorzecznosci.
  Mowicie o tym co chcecie odebrac godzac w tych najslabszych i o tym co chcecie dac, strugajac mrchewke dla ludu a obiecujac gory zlota smietance przedsieborczych.
  Tak to widze w subiektywny sposob.
 • @eonmark 02:21:34
  "Pracodawca, żaden, nawet najbardziej ambitny i inteligentny, nie zarobi nic bez zaangażowania sie pracowników, innych ludzi."

  Z tego faktu doskonale zdajemy sobie sprawę i jest on podstawą naszej wolnościowej ideologii. Konsekwencją jego uznania jest zrozumienie, że ludzie są sobie nawzajem potrzebni, że tylko i wyłącznie razem są w stanie coś zrobić. Że nie ma żadnej walki klasowej pomiędzy pracownikami najemnymi i pracodawcami a jest tylko i wyłącznie współpraca.
  Tymczasem obecne rządy podobnie do szanownego Autora zupełnie nie zdają sobie sprawy z tych konsekwencji. Uważają, że właśnie występuje wojna klasowa i koniecznie trzeba bronić stronę słabszą przed silniejszymi, czyli trzeba bronić pracowników najemnych przed przedsiębiorcami. Prowadzą zatem politykę utrudniająca maksymalnie działalność przedsiębiorczą.
  Efektem tej polityki jest zdławienie tych przedsiębiorców, którzy w porównaniu z państwem są mali i pozostawienie tylko wielkich korporacji tak dużych, że mogą się one nie liczyć nawet z państwem. Pracownicy najemni dzięki tej pomocy utracili ogrom miejsc pracy, które powstałyby właśnie w drobnej i początkującej przedsiębiorczości, a pozostały im tylko nieliczne miejsca pracy w wielkich korporacjach.

  Całości społeczeństwa mamy zatem do zaoferowania tylko jedno - przyszłe miejsca pracy w ogromie małych, początkujących firm, tworzonych przez ludzi wywodzących się spośród nich samych. Przez ludzi, mających tylko odrobinę więcej przedsiębiorczych zdolności, bo nawet ta odrobina niczym nie tłamszona, nie zwalczana przez państwo zaowocuje nową pracą, nowymi dobrami i zwiększaniem ogólnospołecznego dobrobytu.
 • @eonmark 02:21:34
  Lubie zdania TAK ALE....dzięki temu można wypisywać elaboraty z których nic nie wynika a mowa wasza niech będzie TAK TAK I NIE NIE co nadto jest od złego jest. Przepełniony jesteś chęcią ulzenia wszystkim i wyrównania. Socjalizm wiecznie żywy a dobrymi chęcią mi jak powiada przysłowie jest wydrukowane pieklo. Wszystkie 3 punkty to droga do braku bezrobcia. Dalej nie powiedziałeś jakie jest lepsze rozwiązanie lub czym je uzupelnic skoro jednak jesteś ZA a.nawwt Przeciw.
 • @programista 10:27:42
  "Całości społeczeństwa mamy zatem do zaoferowania tylko jedno - przyszłe miejsca pracy w ogromie małych, początkujących firm, tworzonych przez ludzi wywodzących się spośród nich samych. Przez ludzi, "

  Prosze Ciebie, daj sobie spokoj z tym populizmem.
  W chinach I indiach nikt nikomu nie przeszkadza.
  Prawie 2 mld ludzi nie placa podatku dochodowego czy zusu I maja sie swietnie, nieprawdaz.
  Maja tam z pol miliarda paroosobowych firm I wielkie prosperity na horyzoncie : )))

  Co chcesz produkowac?
  Jakie uslugi dopelnia rynek?
 • @prolet 10:36:27
  "Lubie zdania TAK ALE....dzięki temu można wypisywać elaboraty z których nic nie wynika a mowa wasza niech będzie TAK TAK I NIE NIE co nadto jest od złego jest"

  Nie wysilaj sie na proby zdyskredytowania mnie tylko dlatego ze nie potrafisz merytorycznie odpowiedziec na proste wnioski ktore roznosza w pyl wasz populizm.
  Pozatym nie powolywalbym sie w tym konkretnym przypadku na Biblie chyba ze masz o jej tresci przynajmniej blade pojecie.
  Widze jednak ze nie masz wcale bo gdybys mial nie wycieral bys sobie nia buzi.
  Jezus jest symbolem sprawiedliwosci.
  Wasze postulaty daja marchewke biedakom pk to by dac duzo wiecej mniejszosci.


  "Przepełniony jesteś chęcią ulzenia wszystkim i wyrównania"

  O, widzisz, zapomniales wspomniec w tym kontekscie o Bibli na ktora chetnie sie powolales z nadzieja ze zakryjesz tym wasze intencje.

  Jestes albo totalnie zaklamany albo tak urobiony ze nie rozrozniasz dnia od nocy.
 • @eonmark 10:45:55
  W Chinach nawet na przeniesienie się do miasta trzeba mieć zezwolenie.
  To by było tyle na temat populizmu i nie przeszkadzania.
 • @eonmark 10:45:55
  Szanowny Autor prezentuje włąśnie klasyczny skutek działania socjalistycznego państwa.
  Socjalistyczne państwo ograniczając działalność ludzi zakłuca koordynację pomiędzy ludźmi i sprawia że ludzie przestają dostrzegać takie potrzeby innych, których zaspokojenie mogłoby przynieść zysk. Dzięki ograniczeniom socjalistycznego państwa ludzie nie dostrzegają okazji do zarobku.
  Szanowny Autor gloryfikuje państwo socjalne, które dławi przedsiębiorczość a następnie żąda wskazania takich właśnie okazji do dochodowej pracy. A z tego, że nie można w tej chwili wskazać takich okazji wysnówa szanowny Autor wniosek że trzeba jeszcze więcej panstwa socjalnego.
  To jest właśnie hipokryzja i populizm!
 • Mr. Eonmark 10:55:31 CET
  .

  Masz Waszmosc zdrowie grajac z zawodnikami C -klasy sparring intelektualny . Kopanina , ze
  --- Hi Joseph czyli siemasz Jözek .
  Premiership na zywo i w kolorze .
  Prolet & Programista to swiatowa czolöwka miejscowych myslicieli monarchistyczno-konserwatywnie-liberalnych ( sic ! ).
  Smako_Łyki w Kasynie _Leon23 .
  Kwintesencja intelektu .Miszczowie krwawych ripost , uczniowie JkM *
  Yeaahhhh
  Nadajesz z Wyspy krölowej Elisabeth ?
  Tlumaczenie baranom jak sie zyje wsröd Angoli to poezja smaku strzyzenia .
  8-)))))
  ---See you later alligator, after 'while crocodile .

  * ---no comment.
 • @eonmark 10:55:31
  W pył to chyba przesada przecież ustaliliśmy ze jednak nie jesteś tak całkiem na nie. Nie dowiedziałem się tylko jakie są lepsze propozycje lub uzupełniające. Zaklamany??? Czyżby juz inwwktywy?? Pozostaw to wierne mu sekunda nowi robi to lepiej, chyba że to była literówka i chciałeś napisać zalamany, to sorki. Załamany to by się zgadzało bo na ile sposobów można tłumaczyć ze dwa i dwa to ctery(za dokładnie - niech pan spyta jeszcze raz) Samarytanin to na prawdę nie był pracownik socjalny. Widocznie niektórych rzeczy trzeba sprobowac
 • @programista 11:02:14
  "W Chinach nawet na przeniesienie się do miasta trzeba mieć zezwolenie.To by było tyle na temat populizmu i nie przeszkadzania."


  Najwidoczniej chiny staly sie ofiara wlasnego sukcesu nie przeszkadzania obywatelom.
  Nie nadazaja juz w miastach ewidencjonowoc nowo powstajach firm...stad te regulacje : )))))))
 • @programista 11:08:17
  "Szanowny Autor prezentuje włąśnie klasyczny skutek działania socjalistycznego państwa."

  Klasycznie to Ty straszysz socjalizmem jak inkwizycja czarownicami.

  Nie potrafisz sobie wyobrazic swiata w ktorym ludzie zyja godnie, sa zadowoleni z zycia, ze swojen pracy, zyja zrownowazeni z przyroda w poczuciu godnosci I sprawiedliwosci spolecznej?

  Taki model wedlug Ciebie moze zaistniec tylko w ramach zdegenerowanego, skompromitowanego socjalizmu?

  Czy nie mozna by uczciwie, sprawiedliwie zorganizowac spoleczenstwa minimalistycznego konsumpcyjnie, przy jednoczesnjej osobistej wlasnosci oraz zdrowo rozumianej wolnosci w wyborze rodzaju aktywnosci zawodowej?

  Nje da sie niczego bez regulacji.
  Albo wolnosc totalna I w obecnych warunkach rownie totalny chaos albo regulacje, zdroworozsadkowe, nastawione na prostote I skutecznksc w utrzymaniu pozytywnej rownowagi spoleczno srodowiskowej.
 • @Max von Stirlitz 11:24:51
  Maxie,
  Nie chce mi sie hierarchizowac rozmowcow bo od tego grozi pulapka pychy.
  Dzis zlekcewaze argumenty kogos kogo uznam za slabeusza a jutro bede sie wstydzil za swoj snobizm?

  Nie interesuja mnie takie podzialy.
  Zreszta sa w duzym stopniu sztuczne bo nie ma reguly.

  Ci ciezkiej kategorii czasem daja sie wpuszczac w takie maliny ze az wstyd mowic : )))

  Nie ulega jednak watpliwosci ze w tej dyskusji kazdy ma swoje zdanie.
  Ja jestem przekonany ze NP nie jest w niczym lepsza od obecnych doktorkow.
  Sieje tani populizm I tyle.
  Jak wiesz zlapalo sie na to az 1, 5 % uprawnionych.
  Rzadzacy I opozycja nie maja nawet oo dziesiec procent.
  Wszystko zmierza ku katastrofie, predzej czy pozniej a tu co niektorzy spiesza sie na koniec by zalapac sie jeszcze na resztki ze stolow ktore za czas jakis planowo zostana powywracane...

  Rozumiem Twoja irytacje, lub moze frustracje, nad glupota, naiwnoscia...

  : )

  Pozdrawiam
 • @prolet 13:30:27
  "W pył to chyba przesada przecież ustaliliśmy ze jednak nie jesteś tak całkiem na nie. Nie dowiedziałem się tylko jakie są lepsze propozycje lub uzupełniające. "

  Czy widzisz zebym zakladal partie ze pytasz sie o rozwiazania problemow?

  Jak bede mial takie zamiary to nie zapomne o programie.
  : )

  Poki co moge chyba zadawac pytania I wskazywac na absurdy populistycznych postulatow skork takke zaiste istnieja.
 • @eonmark 14:30:00
  Potrafię sobie wyobrazić taki właśnie świat i wiem że jedynym sposobem jego organizacji jest właśnie pozostawienie ludziom jak największej swobody działania.
  Każda narzucona organizacja społeczeństwa da efekty wprost przeciwne do tego ideału. Tym właśnie charakteryzuje się socjalizm, że usiłuje ciągle narzucać ludziom kolejne sposoby organizacji, dlatego też ciągle trzeba przypominać o tym ustroju i jego negatywnych efektach.

  Próba takiej organizacji społeczeństwa by stało się ono minimalistyczne konsumpcyjnie prowadzi do jego zagłady.
 • @programista 16:00:25
  "Próba takiej organizacji społeczeństwa by stało się ono minimalistyczne konsumpcyjnie prowadzi do jego zagłady."

  :)))
  Do zoglady drogi rozmowco prowadzi szeroka droga agresywnego konsumpcjonizmu na ktora wkroczylismy ostatecznie po drugiej wojnie swiatowej.
  Przy 'odrobinie szczescia', zakladajac ze jestes w miare mlody bedziesz mial najprawdopodobniej okazje doswiadczyc efektow konsumpcyjnego rajdu po lepsze nutro.

  Miraze narysowane ludzkosci przed nosem...

  Spoleczenstwo stajac sie minimalistyczne konsumpcyjnie wkracza na droge wyzszej swiadomosci oraz trwalego, zbalansowanego egzystowania z poszanowaniem odwiecznych praw moralnych zapisanych w duszy ludzkiej.

  Zaprzeczanie temu ujawnia stan Twojego ducha w jakim sie znalalzl.
  Dla takich jak Ty bedzie to belkot, rozumiem.
  Rozprawiaj dalej o waszych projektach naprawy spoleczenstwa opartej na niesprawiedliwosci oraz marzeniach o wiecznym wzroscie konsumpcyjnym.

  Byc moze kiedys Tobie zaswita w glowie ze jednak liczba ludnosci na swiecie jest sztucznie wygenerowana dzieki ropie a konsumpcjonizm po drodze, rozwijajac sie wedlug praw 'ciaglego wzrostu' przeksztalcil planete w smietnik pychy ludzkiej.

  Jestesmy tutaj hodowani prosze pana, w cyrku a pan opowiadasz grzeszne frazesy.
  Rozwoj, konsumpcjonizm, egoizm, niesprawiedliwosc, wola silniejszego...

  Twoja wola : )))
 • @eonmark 17:32:03
  W takim razie zupełnie nie rozumiem obaw szanownego Pana o losy zwalnianych urzędników.
  Urzędnicy ci będą przecież mieli wspaniałą szansę na "osiągnięcie stanu minimalizmu konsumpcyjnego" i dzięki temu "wkroczą na dogę wyższej świadomości i trwałego zbalansowango egzystowania z poszanowaniem odwiecznych praw moralnych zapisanych w duszy ludzkiej".
  Obecnie zatrudniając tych ludzi na państwowych posadach wyrządza im się po prostu krzywdę, którą jak najszybciej należy naprawić.
  Ponadto będzie to także dobre dla reszty społeczeństwa, gdyż "liczba ludnosci na swiecie jest sztucznie wygenerowana" a dzięki zwolnieniu urzędników jest szansa że ulegnie zmniejszeniu.
 • @programista 19:11:42
  "W takim razie zupełnie nie rozumiem obaw szanownego Pana o losy zwalnianych urzędników."

  Obawy o urzednikow to moge miec na samym koncu.
  Przed nimi w kolejce sa bardziej potrzebujacy, wiec nie rob ze mnie bohatera urzednikow.
  Wskazuje tylko ze pnastwa, a nie tylko nasze sa w katastrofalnym stanie a wy proponujecie jeszcze zwolnienia na duza skale tak zeby dolozyc jeszcze do tej puli problemow.
  I sama redukcja do niezbednego minimum byla by jak najbardziej wskazana ale tylko za wczesniejszym przygortowaniem konkretnych rozwiazan ktore w materialny sposob pomoga znalezc zatrunienie.

  Nie imputuj mi rzeczy ktorych nie mowie.


  "Urzędnicy ci będą przecież mieli wspaniałą szansę na "osiągnięcie stanu minimalizmu konsumpcyjnego" i dzięki temu "wkroczą na dogę wyższej świadomości i trwałego zbalansowango egzystowania z poszanowaniem odwiecznych praw moralnych zapisanych w duszy ludzkiej".

  Jak z Toba prowadzic rozmowe na poziomie, skoro robisz sobie zarty z tego czego nie rozumiesz?

  Jest roznica pomiedzy minimalizmem konsumpcyjnym a wegetowaniem na bezrobociu.
  Naprawde tego nie rozumiesz, czy z braku argumentow na obrone swoich populistycznych pustych hasel schodzisz do poziomu przekomarzajecego sie gimnazjalisty?


  "Obecnie zatrudniając tych ludzi na państwowych posadach wyrządza im się po prostu krzywdę, którą jak najszybciej należy naprawić."

  Taaak,odprawiajac ich z kwitkiem, tym samym dokladajac do puli bezrobotnych w kraju bez pracy, albo z ta na czarno za psie grosze, pomagasz im podjac decyzje o wyjezdzie w nieznane za granice...
  Juz ze 3 mln wykurzyli z naszego kraju w ostyatniej dekadzie, jeszcze za malo?

  Proponuje skupic sie na faktach i na rzeczywistosci jaka ma wiekszosc spoleczenstwa a po wlasciwej ich ocenie sprobowac wymyslic prawdziwe panaceum na podstawowe bolaczki a nie koncentrowac sie na dawaniu groszy robotnikom dla picu a ciezkiej kapusty waskiej grupie przedsiebiorczych bohaterow narodu...

  To sie juz dzieje od ponad dwuch dekad.. waska grupa bogatych sie bogaci i ciagle placze, ze za duze koszty zatrudnienia, za wysokie podatki, ze to ze tamto, a biedota tura, za psie pieniadze i ze spuszczona glowa liczy kazdy grosz zeby przetrwac od do...zasrane szare zycie.
  Oddajac im kilkaset zlotych miesiecznie i zabierajac jednoczesnie emerytury, ewentualny socjal, czy nieplatna edukacje i takie tam , prubujecie tylko zamydlac oczki naiwnym , prostolinijnym ludziom.

  Taka polityka przyspieszy tylko rozklad trupa...
  Kto wie, moze i mialoby to pozytywny skutek...
 • @eonmark 19:41:58
  Bardzo mnie właśnie ciekawi ta "różnica pomiedzy minimalizmem konsumpcyjnym a wegetowaniem na bezrobociu", ponieważ faktycznie za nic jej nie rozumiem. Czy ta różnica zawiera jakieś konkrety, czy może to takie zwykłe populistyczne hasło?

  Jak to jest z tą liczebnością ludzi?
  Czy jest nas za dużo, tak jak szanowny Pan napisał, bo "liczba ludnosci na swiecie jest sztucznie wygenerowana dzieki ropie a konsumpcjonizm po drodze, rozwijajac sie wedlug praw 'ciaglego wzrostu' przeksztalcil planete w smietnik pychy ludzkiej."?
  Czy jednak jest nas za mało, i dlatego należy zapewnić dobre warunki zatrudnienia by nie występowało więcej takie zjawisko że "biedota tyra, za psie pieniadze i ze spuszczona glowa liczy kazdy grosz zeby przetrwac od do...zasrane szare zycie." oraz nie wolno pod żadnym pozorem "zabierajac jednoczesnie emerytury, ewentualny socjal, czy nieplatna edukacje i takie tam"?

  Jak to jest z tymi populistycznymi hasłami?
  Zalicza szanowny Pan do nich stwierdzenia że ludzie sami sobie poradzą, byle im nie przeszkadzać, bo nie zawiera żadnych konkretnych propozycji, konkretnych rozwiązań.
  Z drugiej strony wyklucza szanowny Pan z populistycznych tez stwierdzenie:
  "wkroczą na dogę wyższej świadomości i trwałego zbalansowango egzystowania z poszanowaniem odwiecznych praw moralnych zapisanych w duszy ludzkiej" - czyżby zawierało ono knkretne propozycje i rozwiązania?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej