Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4904 komentarze

OFE czy ZUS? Dobrowolne ubezpieczenia czy obowiązkowe?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Polacy mogą dysponować swoimi pieniędzmi zgromadzonymi na kontach w OFE lub ZUS-e przed pójściem na zasłużoną emeryturę?

 

Jeden złodziej okrada drugiego złodzieja, a my temu się przyglądamy.

 

Czy Polacy mogą nie płacić ZUS-u lub, czy mogli nie przystąpić do II filaru w OFE, jeżeli urodzili się w danym roku określonym w ustawie dotyczącej OFE?

Jeden złodziej okrada drugiego złodzieja. I jaki wpływ na to wszystko mamy my, jeżeli i tak wszystko odbywa się ponad naszymi głowami?

OFE powstały po to w Polsce, aby zachodnie firmy ubezpieczeniowe oraz banki, które są z nimi powiązane zarobiły na naszych pieniądzach krocie, do tego doszło jeszcze to, że polscy "pomysłodawcy" zasiadający, wtedy w polskim parlamencie w momencie wprowadzania OFE w Polsce potem znaleźli się w zarządach tych spółek ubezpieczeniowych na doskonale płatnych stanowiskach.

"Miszczowska" liberalno wolnościowa gospodarcza zagrywka, i wszystko zgodnie z prawem obowiązującym w bantustanie Polin.

Jedyną korzyścią zapisaną ustawą w OFE jest to, że pieniądze zgromadzone przez nas na kontach OFE nasze dzieci by dziedziczyły, jednak zapis i ustawę zawsze można zmienić posiadając większość w polskojęzycznym parlamencie, który zamiast bronić Polaków i polski interes narodowy broni prywatne niepolskie korporacje, prywatne niepolskie banki i niepolskie prywatne ubezpieczenia, które nie są dobrowolne.

Czy nad OFE, nad kapitałem tam zgromadzonym przez nas miał-ma kontrolę nasz polski parlament lub rząd?

A czy nad zgromadzonym przez nas w ZUS-e kapitałem ma kontrolę polski parlament lub rząd?

Przecież te pieniądze powrócą do ZUS-u, w takim razie nikt nas nie okradnie, nasze pieniądze tylko zmienią właściciela. I tyle, my jednak, czy w tym przypadku, czy w tamtym przypadku nie jesteśmy w rzeczywistości ich właścicielami (nie możemy tymi pieniędzmi dysponować przed pójściem na emeryturę!), ponieważ potem dostaniemy jałmużnę od ZUS-u albo figę z makiem od OFE, te wielkie pieniądze i tak nie pozwolą nam na to, aby na starość, jeżeli w ogóle dożyjemy do wieku emerytalnego w ogóle skorzystać z tych marnych groszy.

Zapewniają nam tylko leczenie i w zasadzie nic poza tym. A czy OFE zapewniały nam chociażby leczenie?

A przecież obiecywano nam, że po tym gdy nasze pieniądze znajdą się w OFE, jako emeryci będzie nas stać na emeryturze na wakacje pod palmami i godne życie. Gdzie są moje pieniądze, godne życie i wakacje pod palmami?

Pierwsi emeryci w Polsce właśnie dostali te bajońskie emerytury z OFE w wysokości 200-300 złotych. Da się pożyć, tylko komu? Zarządom tych firm ubezpieczeniowych dzięki naszym pieniądzom, którymi obracali w OFE żyje się na doskonałym poziomie. Tego możemy być pewni!

 

ps

 

Brygada Mazowiecka ONR przeciw "homodyktaturze".

KOMENTARZE

 • @
  "Miszczowska" liberalno wolnościowa gospodarcza zagrywka, i wszystko zgodnie z prawem obowiązującym w bantustanie Polin. "

  nie wiem o co chodzi w tym zdaniu, czy to jakaś przenośnia, metafora? Jeżeli to na poważnie, to jest to tak wielka głupota, że deprecjonuje cały tekst.

  Polecam poszukać w sieci wątpliwości jakie wysuwał w związku z tzw "reformą emerytalna" Stanisław Michalkiewicz -czołowy liberał i wolnościowiec w rozmowie z p. Ewą Tomaszewską , związkowcem z AWS.
 • aha
  "A czy nad zgromadzonym przez nas w ZUS-e kapitałem ma kontrolę polski parlament lub rząd?"

  Pan nie rozumie istoty systemu repartycyjnego jaki obowiązuje w ZUS.
  tam nie ma ŻADNEGO kapitału.
 • @prawi co wiec 20:04:38
  ułatwię zadanie.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2909
 • @prawi co wiec 20:12:02
  Proszę pana dla pana wyrocznią w sprawach ekonomicznych jest liberalny konserwatysta, zwolennik liberalnej żydowskie gospodarki, który jest tak naprawdę bardzo dobrym felietonistą?

  Może gdy Korwin już zasiądzie na polskim tronie, gdy mu na to pozwoli razwiedka, to może pan Michalkiewicz w takim razie zostanie ministrem finansów?
 • @Paweł Tonderski 21:40:24
  za przeproszeniem "pierdolenie o Szopenie". Zbłaźniłeś się tekstem o czymś ,o czym nie masz pojęcia. Przepraszam ,że na "Ty".
 • @prawi co wiec 21:47:35
  Pan Michalkiewicz błaźni się cały czas wypowiadając się na temat gospodarki i finansów, jednak to nie zmienia faktu, że jest dobrym felietonistą oraz, że ma poglądy polityczne zbliżone do moich, jednak na gospodarce i finansach, to niestety to pan Michalkiewicz nie ma zielonego pojęcia.

  Jednak dla takich jak ty najważniejsze jest, że się metkuje określeniem, które jest zaprzeczeniem stworzonym z dwóch słów, które nie mają ze sobą nic wspólnego i sobie nawzajem zaprzeczają, tym określeniem jest konserwatywny liberał, ale tylko w gospodarce. (Sic!)
 • @Paweł Tonderski 22:00:15
  nie przeczytałeś widocznie zalinkowanego tekstu. On postulował TO SAMO co Ty - żeby być właścicielem składek w OFE należy mieć możliwość dysponowania nimi w dowolny sposób w każdej chwili !
  Prosiłbym o dowody -cytaty, linki - tego błaźnienia się Michalkiewicza w kwestii finansów i gospodarki.
  Póki co, to zbłaźniłeś się Ty pisząc o jakimś mitycznym funduszu w ZUS do którego rzekomo wpłynęły środki z OFE.
 • kolejna bzdura.
  (składki do ZUS -jak sądzę ).."Zapewniają nam tylko leczenie i w zasadzie nic poza tym. A czy OFE zapewniały nam chociażby leczenie?"...

  ani ZUS ani OFE nie zapewniają żadnego leczenia, chyba ,że mówimy o pieniądzach z emerytury, które wydamy na prywatną opiekę lekarską.

  Składka na NFZ jest osobną niż na ZUS .
 • @prawi co wiec 22:12:19
  Oglądałem jego wypowiedzi na temat tego, że można być liberalnym konserwatystą, i że jest to prawidłowa nazwa, w której pan Michalkiewicz nie dostrzega nic niepoprawnego, na tym samym spotkaniu również mówił dużo o gospodarce wolnorynkowej, którą na wszech miar popierał, jego poglądy na gospodarkę są wypisz wymaluj takie same jak Korwina. To jest to, moim zdaniem błaźnienie.

  ps

  Jeżeli napisałem w tym felietonie to samo co pan Michalkiewicz, to dlaczego napisałeś, że to jest, cytuję:

  [...]za przeproszeniem "pierdolenie o Szopenie". Zbłaźniłeś się tekstem o czymś ,o czym nie masz pojęcia. Przepraszam ,że na "Ty".[...]

  Jeżeli w takim razie ja się zbłaźniłem tym tekstem twoim zdaniem, to pan Michalkiewicz popełniając podobny tekst zbłaźnił się w dwójnasób.

  Aha, i przyznaję się bez bicia, że nie czytałem tekstu polecanego przez Ciebie.

  Dobranoc.
 • @prawi co wiec 22:17:11
  Nie będę tych bzdur nawet komentował, ponieważ liberalnego ignoranta, który wypisuje bzdury nie ma sensu poprawiać. :)

  To co pan napisał w tym komentarzu jest taką totalną głupotą, że aż trudno uwierzyć w to, że napisał to człowiek, który uważa się za alfę i omegę w dziedzinie gospodarki i naszych przepisów dotyczących obowiązkowych ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych... I na co te pieniądze są ustawowo przez ZUS przeznaczane.
 • @Paweł Tonderski 22:25:49
  to ,że Pan płaci razem, to nie znaczy ,że to jest to samo. Są to oddzielne składki - na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne ...no i coś tam jeszcze - aha fundusz pracy.
  Emerytura jest wypłacana wyłącznie ze składek na ubezpieczenie społeczne- to chyba jasne.
  I jeszcze raz powtarzam- tam nie ma ŻADNEGO FUNDUSZU- tam jest wyłącznie przelew.
 • @Paweł Tonderski 22:21:05
  Jeżeli napisałem w tym felietonie to samo co pan Michalkiewicz, to dlaczego napisałeś, że to jest, cytuję:

  [...]za przeproszeniem "pierdolenie o Szopenie". Zbłaźniłeś się tekstem o czymś ,o czym nie masz pojęcia. Przepraszam ,że na "Ty".[...]
  ----------------------------------------------------------------------------------

  Ano właśnie zbłaźniłeś się tym ,że tzw. "reformę emerytalną" nazywasz "liberalno wolnościową zagrywką gospodarczą" podczas gdy udowodniłem Ci ,że liberał i wolnościowiec St Michalkiewicz od początku ją krytykował, a wprowadzona została przez zomordystyczno-socjalny rząd AWS-UW .z którego potem wypączkowało PO i w sporej mierze PiS.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej