Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4904 komentarze

Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeden z mniej wytrawnych, choć dość znaczących „sanatorów” wypowiedział się w rozmowie: „my czekamy, aż wy się rozbijecie, na wewnątrz pokłócicie, a wtedy was wykończymy”.

 

Jeden z mniej wytrawnych, choć dość znaczących „sanatorów” wypowiedział się w rozmowie: „my czekamy, aż wy się rozbijecie, na wewnątrz pokłócicie, a wtedy was wykończymy”. Jest to jedno z sanatorskich złudzeń, bo zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może. Może on tylko nie stanąć na wysokości swych zadań, gdy zgłupieje i gdy go zaprzątać będą wewnętrzne rozterki.

 

Źródło: w liście do księdza prałata Józefa Prądzyńskiego, 13 lutego 1934

              

 

              Ruch Narodowy a wybory do Parlamentu Europejskiego.

 

Chciałem Państwu przy okazji zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego i innym gościom naszego portalu zwrócić uwagę na jeden szczegół.

 

   Zwłaszcza Polakom popierającym PiS i tzw. wolnościowcom i liberałom od pana Korwina o tym, że tylko pan Kowalski z Lublina należący do ONR-u oraz w zasadzie cała Młodzież Wszechpolska, byli za tym, aby RN wystartował do wyborów do parlamentu europejskiego.

   Przypominam, pan Kowalski wieloletni były współpracownik pana Korwina i zwolennik Piłsudskiego oraz Sanacji był za tym, aby RN wystartował w zbliżających się wyborach do parlamentu europejskiego, inni ludzie należący do ONR-u byli temu przeciwni.

   Większość brygad oenerowskich z całej Polski była temu przeciwna, na tej linii doszło do sporu pomiędzy ONR-em i MW. Jednak to nie jest powód do tego, abyśmy pomiędzy sobą toczyli walki na noże, lecz obawa o to, że z ludźmi którzy dostaną się z list RN do parlamentu europejskiego stanie się to samo, co z byłymi politykami LPR-u, a inni zostaną wchłonięci przez tamte układy polityczne, towarzyskie i biznesowe, i ponownie nic z tego nie będzie. Cały zapał i poparcie dla młodego RN, które obecnie posiadamy wśród polskiego narodu znowu zostanie przez nas zmarnowane i zaprzepaszczone...

   Pan Kowalski nawet z tego powodu zamierzał wystąpić z ONR-u.

   Ponieważ nie miał odpowiedniego poparcia w szeregach ONR-u, co do tego, abyśmy jako RN wystartowali ze swoich list do euro kołchozu.

  Chociaż ci którzy tam się dostaną mają połowę swojej gaży oddawać na cele statusowe i na działalność RN.

   A przecież każdy wie, że bez odpowiednich pieniędzy nie ma w obecnym świecie żadnej polityki. A tych filantropów i ludzi bogatych w Polsce, chcących popierać swoimi pieniędzmi RN jednocześnie bez możliwości wpływania na politykę RN, jakby w polu widzenia w dzisiejszej Polsce nie widać. Może już wkrótce tacy na horyzoncie się pojawią?

  Kiedyś tacy bogaci Polacy żyli w naszej Ojczyźnie i być może z tego powodu przedwojenny polski ruch narodowy był potęgą, chociaż działał w II RP, tak naprawdę w konspiracji i był ciągle przez Piłsudskiego i jego Sanację delegalizowany?

  Wszyscy Polacy kochający swoją Ojczyznę chcą, aby Polska była wolna i zarazem Wielka, ale najlepiej za darmo i niech to uczynią za nich inni...

   A może to wszystko sprawi sprawdzony polityczny krezus Korwin od liberalizmu, który ostatnio na jednym z portali społecznościowych był wybierany przez tamtejszych komentatorów na najbardziej zasłużonego działacza narodowego w historii Polski?

   My dzisiejsi polscy narodowcy najpierw musimy umocnić się w Polsce i stworzyć swoje sprawdzone narodowe kadry polityczne, rządząc na początku w samorządach terytorialnych. Dzięki temu będziemy dążyć do tego, aby wykreować wśród Polaków swoje własne narodowe i nacjonalistyczne elity polityczne (kadry), które dzięki temu zaczną być wśród Polaków rozpoznawalne, których obecnie, niestety ale jeszcze nie posiadamy w odpowiedniej ilości.

   Polityki i rządzenia trzeba się najpierw nauczyć, a poza tym, aby mieć poparcie w narodzie trzeba być rozpoznawalnym, a to praca na kilka dekad, a w praktyce praca na kilka lat. A tak to wszystko może wyglądać lub może być spostrzegane przez zwykłych Polaków, jak zwykły skok na wielkie pieniądze, kosztem narodu i przy politycznym poparciu dla nas przez Polaków, dzięki głoszonym przez nas narodowym hasłom i patriotycznemu uniesieniu oraz dzięki temu, co obecnie dzieje się w Polsce. A jak wiemy dzieje się w naszej Ojczyźnie bardzo źle.

   Jednak idąc do wielkiej polityki i mając na swoich ustach hasła związane z Wielką Polską i dziedzictwem pozostawionym nam przez poprzednie pokolenia polskich narodowców nie powinniśmy, moim zdaniem po raz kolejny politycznie zdradzić polskiego narodu, tak jak to uczynili politycy z innych partii politycznych, zaprzepaszczając to wszystko do czego obecnie tak wielu z nas na każdym kroku się odwołuje.

ps

   Czy takie narodowe polityczne elity w dzisiejszej Polsce już posiadamy, które są obecne wśród działaczy młodego pokolenia polskich narodowców, które są gotowe na poświęcenia i dotrzymanie przedwyborczych obietnic, względem swoich wyborców, zwolenników i sympatyków? I czy te polskie narodowe elity są gotowe na walkę na śmierć i życie, z politycznym establiszmentem rządzącym obecnie Polską, nie zdradzając przy tym swoich ideałów i tego, co się głosiło przed tym gdy Polacy na nas zagłosują w zbliżających się wyborach do europejskiego parlamentu?

CWP!

 

Irydion - "W obronie życia" - In defense of Life (English Subtitles).

 

KOMENTARZE

 • ---------DONIKĄD NIE DOJDZIEMY !!!! czas zdać sobie z tego sprawę
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/13/pragmatyzm-romana-dmowskiego/
 • do krytykow pomyslu startowania RN do PE ...
  Dlaczego by nie startowac do Europarlamentu ? Skoro juz tkwimy w tym g....e zwanym Unia Europejska to nalezy wykorzystac mozliwosci , jakie nam daje owy system... Choc tak nie doskonaly , ale jednak ... Skoro Narodowcy z Wielkiej Brytani maja tam tak silna i liczna swoja partie narodowa w Parlamencie to dlaczego my Polacy mamy byc zawsze gorsi od innych krajow europejskich ? Kazdy z nas ma te swiadomosc iz nikt tam tak nie zadba o nasz interes narodowy , jak oddani Patrioci za, ktorego uwazam niewatpliwie Pana Mariana Kowalskiego czlowieka godnego 100% zaufania ! Pozdrawiam : ) i zycze mniej krytyki oraz podzialow , bo tylko w jednosci jest nasza sila , a wspolnym naszym celem jest WIELKA , SUWERENNA , MOCNA i SPRAWIEDLIWA POLSKA ZBUDOWANA NA PRAWDZIE a nie na metnych domyslach i szkalowaniu Patriotow !
 • @Wolnyczlowiek 18:44:16
  Jak już pan Bosak, Kowalski, Zawisza, Tumanowicz i Jóźwiak ulokują się w parlamencie europejskim, to kto ich zastąpi w Polsce?

  Gdzie pan widzi te polskie narodowe polityczne kadry gotowe i przede wszystkim przygotowane do tego, aby zastąpić tych ludzi w Polsce?

  I gdzie pan tutaj dostrzega szkalowanie i próbę wewnętrznego rozbicia ruchu narodowego?

  Czy próba podjęcia przeze mnie dyskusji na ten temat i moje obawy mają do tego doprowadzić?

  I jeszcze jedno , co to dla pana jedność, co za tym się kryje pańskim zdaniem? Elity to nie jest jedność tylko mniejszość gotowa dla większości w imię umiłowania narodu i Państwa dla niego się poświęcać i do tego nie jest potrzebna jedność tylko wierność swoim ideałom i temu, co się głosiło przed tym gdy dostało się do wielkiej polityki dzięki wyborcom, innym Polakom.

  Pozdrawiam.
 • @Paweł Tonderski 18:56:29
  Zgadzam sie z Panem w 100% slowa swoje raczej kieruje do wszelakich krytykow RN mianowicie typu : DONIKĄD NIE DOJDZIEMY !!!! czas zdać sobie z tego sprawę
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/13/pragmatyzm-romana-dmowskiego/
  nadużycie link skomentuj
  ninanonimowa 14.01.2014 17:53:04 Jak i innych ludzi ktorzy maja sceptyczne podejscie do RN. Tak, wiec prosze nie brac nic do siebie ... : ) Co do zastapienia naszych "przywodcow" narodowych Elit to uwazam , ze znajda sie osoby z pewnoscia moze niedoswiadczone , ale mlodzi zapaleni patrioci , ktorzy odnajda sie w zastepczych rolach przewodniczacych RN . Z pewnoscia ktos ciekawy jeszcze sie wyloni z cienia lub ubocza to Panu gwarantuje prosze o wiecej wiary w POLAKOW ... Rowniez pozdrawiam serdecznie z Panem Bogiem : ) !
 • @Wolnyczlowiek 19:17:23
  --Dobry człowieku !!! MÓZG !! MÓZG !! jest potrzebny -partyzantka to już BYŁA !!! albo ! Pan Paweł Ziminski lub Dariusz Kosiur --albo NIKT !!!!
  ---przeszłam pewną drogę i WIEM !! jak kretyństwa popełnia się błędy NIE MAJĄC POLITYCZNEJ WIEDZY !! i znajomości GEOPOLITYKI !!
  -----tu chodzi o Polkę i to w DRAMATYCZNYM jej momencie !!!!

  http://wiernipolsce.wordpress.com/
 • @ninanonimowa 22:05:15
  Tak zapoznalem sie juz z tworczoscia tych panow i jakos do mnie nie przemawiaja ... Krytykuja wszystkich a nawieksze ciegi dostaje RN , ktory posadzaja o zydowska agitacje ! Czyli kazdy patriota to zyd i wszedzie spisek TAK , mam rozumiec ich mialka dzialnosc ? W kazdym Patriocie widza zydowskiego parcha czy na tym polega ich wyjatkowosc, iz tylko oni uwazaja sie za niskazona elite POLSKOSCI ?!
 • A czy Ruch Narodowy oprócz hasła "Raz sierpem, raz młotem..."
  ma jeszcze jakiś program naprawy Polski, Państwa Polskiego. Czy np myśli o tym jak przywrócic Polakom ich PRZESTRZEŃ GOSPODARCZĄ? Czy myśli o tym jak przerwac deprawację młodzież w szkołach, mediach itd, Czy myśli o tym jak przywrócic przynajmniej cześc tych zdobyczy które utraciliśmy po '89-tym? jak np ten Polski Model Edukacji który wywindował Polskę na 10 miejsce za Gierka?...
  Bo same slogany i hasła nie wystarczą. Polacy wysłuchali się już ich aż za nadto.
  I czy ewentualny program RN, pewnie bogaty i zachęcający, nie będzie czasami tak samo realizowany jak te przysłowiowe już Obietnice Tuska?
  Coś chyba za dużo tych pytań od osoby która miała wielkie nadzieje wraz z powstaniem RN.
 • @Wolnyczlowiek 22:19:46
  --zrobicie jak zechcecie !-wasza decyzja ! i wasza ODPOWIEDZIALNOŚĆ ! -prowadzę działalność gosp. od 30 lat -- na ludziach musiałam się poznać !! ZAPŁACIŁAM :)) za naiwność --CZUJĘ LUDA :)) -i już

  Ps. jako maleńkie dziecko ! sadzano mnie na parapecie :))) abym dawała znać -na wypadek obcego zbliżającego się do domu / AK i konspira :) /
  -----ZDRAJCY !! siedzieli wówczas przy stole w naszym domu !!!!! ----

  ----dowiedziałam się dopiero z listy Wildstaina / podał tylko już nieżyjących/ --- ZASTANAWIAJĄCE !!!! ? --
 • @Paweł Tonderski 18:56:29
  Czy jest Pan pewien, że Bosak, Zawisza to NARODOWCY? Słuchałem pana Kowalskiego w mediach, muszę powiedzieć, że jest jeszcze bardzo surowy politycznie, wchodzi ideowo w buty pisowskie, on rozumie polityke przez komunę i antykomunę, a tu od 30 lat nie ma komuny i antykomuny, to fikcja, mówi to wam człwoiek, który od 79 roku był już w WZZ a póżniej w S i podziemiu, przeciwko komunie zrobiłem kilka zadym w W-wie. Każdy Katolik - Polak czyli wierzący nie jest komunistą i nim nie był, choć niektórzy wierzący byli w pzpr.
  Panie Pawle RN nie wskazał jaką Polskę chce mieć za 5 - 10 lat!!! W związku z tym mam kilka pytań do RN:
  - Jaką widzą dla Polski i Polaków Konstytucję, czy są za jej zmianą, jeżeli tak to co należy zmienić?
  - czy opowiadają się za przynależnością do NATO, UE, OBWE?
  - czy należy wypowiedzieć Traktat Lizboński?
  - czy opowiadają się za amerykańskimi bazami wojskowymi w Polsce, włacznie z eksterytoriem dla nich?
  - jakie mają stanowisko w sprawie udziału Polskich wojsk w wojnie w Iraku i Afganistanu?
  - czy zgadzają się na zainstalowanie przez amerykanów w Polsce baz CIA oraz największej podsłuchowni na świecie?
  - czy są za instalacją w Polsce tzw. ,,tarczy antyrakietowej"?
  - za jaką filozofią Polskiej Armi się opowiadją?
  - Jak chcą zlikwidować dług publiczny?
  - jak chcą zrównoważyć przychody i wydatki budżetowe?
  - czy będą korzystać z kredytów zaciąganych w zagranicznych bankach prywatnych na wydatki bieżące w Polsce?
  - jaką rolę powinien spełniać w gospodarce NBP?
  - jak będzie się kształowałą waluta Polska w stosunku do walut obcych?
  - jaki środek płatności w Polsce powinien być złoty czy euro?
  - co znaczy dla nich lichwa?
  - jaki mają program dla rodziny, ochrony dzieci, zwiększenie dzietności?
  - czy planują podnieść stopę życiową Polaków jeżeli tak to w jaki sposób?
  - za jaką służbą zdrowia się opowiadają, co należy zrobić by natychmiast poprawiła się opieka medyczna dla Polaków?
  - czy będą unieważniać umowy prywatyzacyjne w sektorach strategicznych dla Państwa i tam gdzie doszło do korupcji i łamanie przepisów prywatyzacyjnych?
  - jak widzą Polski przemysł, Polską myśl techniczną, badania rozwojowe, Polską naukę, oświatę? (konkretnie bez demagogii)
  - jaką politykę energetyczną popierają, farmy wiatrowe, węgiel, elektrownie jądrowe, geotermię?
  - jak widza politykę naszego kraju w sprawie gazu i ropy, od kogo kupować, czy na swoje rozwiązania stawiać?
  - czy są za wypowiedzeniem umów dla wszystkich obcych firm, które otrzymały koncesję na wydobywanie gazu łupkowego?
  - skąd wezmą pieniądze na modernizacje energetycznych linni przesyłowych w kwocie około 100 mld zł w ciągu najbliższych 15 lat?
  - jak planują obniżyć koszty stałe w gospodarce, a więc niższe ceny energii, paliwa, kosztów kredytów, podatków?
  - za jakimi podatkami się opowiadają: progresywnym, liniowym a może obrotowym?
  - za jaką filozofią Polskiej wsi się opowaidają, za gospodarstwami rodzinnymi, farmerami?
  - czy akceptują nasiona, żywność genetycznie modyfikowaną?
  - jaki mają program ratunku Polskiej wsi?
  - czy opowiadają się żeby natychmiast zrównać dopłaty dla Polskiej wsi z UE, a może likwidacji wszelkich dopłat do rolnictwa w całej Uni?
  - czy opowiadają się w razie czego na dopłaty dla rolników z Polskiego budżetu?
  - czy Polska ziemię mogą nabywać cudzoziemcy?
  To są kluczowe pytania w sprawach Polski i Polaków i jak nigdzie nie wyczytałem jaki program dla Polski ma RN. Panie Pawle, czy jest ktoś w RN, który może odpowiedzieć na te pytania?
  Pchanie się do PE to nic innego jak kilku panów marzy o życiu ponad stan i nic więcej, tym bardziej, że ci młodzi o polityce muszą się jeszcze długo uczyć. Są bardzo łatwi do ogrania (może po za Zawiszą ale to liberał a nie narodowiec). Nauczyć się najpierw w samorządach, nabyć doświadczeń, uodpornić się na pokusę ( kompromitacja na Teneryfie). Przygotować organizację. No i SZKOLIĆ SIĘ, SZKOLIĆ,ponieważ jak przyjdzie moment na rządzenie to trzeba mieć z tysiąc oddanych i mądrych ludzi do władzy, nie tych do Ministerstw, tylko w SŁUŻBACH SPECJALNYCH W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI, MSZ, MONIE, MEDIACH, to są zadania na najbliższe lata do pracy, a nie pchać się tam, gdzie taki Bosak dopiero bedzie bykiem leżał. Skromność, nauka i dyscyplina, póżniej to zaprocentuje.
  Wszystkie wojny uapdki, państw, rewolucje, powstania, zamachy mają podłoże zawsze ekonomiczne i gospodarcze, dlatego o tym wiedzą najlepiej żydzi i oni ogrywają nas jak dzieci.
  Poznaj mechanizm pieniądza, ekonomii, gospodarki, to wtedy nadajesz się do polityki.
  Surowego Narodowca wezmie się do ministerstwa to go sprzątaczka ogra, jakby nie był najszlachetniejszym człowiekiem.
 • @Wrzodak Z. 22:56:29
  Panie Zygmuncie zamieszczam poniżej link do artykułu pana Winnickiego, w którym jest kilka odpowiedzi na pańskie pytania.

  Pozdrawiam.

  http://prawica.net/36915
 • szanowny panie TONDERSKI
  PAN mija się z prawdą że NIKT w kraju mający dostęp do środków materialnych NIE CHCE wspierać ONR ,to nieprawda ,albo pan udaje głuchego na puszczy ALBO naprawdę pan NIE WIE ,że cała WIERCHUSZKA RUCHU zaprzedała się BRONKOWI KOMOROWSKIEMU i jego prorosyjskim JURGIELTNIKOM !!! i teraz są finansowani z tamtejszej kasy ...oczywiscie coś za coś...NIECH PAN TYLKO WSPOMNI O TYM jednemu z ,,ważniaków" to zaraz zaśliniają się w odpowiedzi...TAKA PRAWDA...
 • @Paweł Tonderski 03:11:05
  Niestety, ale jak myślałem, zero o Polskiej Racj Stanu, te punkty to są dobre na zadymy dla małolatów a nie do wielkiej polityki. Jeszcze Bosak szefem sztabu, czemu nie np; Minister Nowak od zegarków, albo ochroniarz z ambasady Izraela albo z usa. Czy wy w ogóle nie ropoznajecie siermiężnej, małolackiej agentury.
  Bosak i jemu podobni to chcą powrzeszczeć i nic po za tym.
  Może inaczej, przecież mają pierwszy program LPR-u z którego wynika kształt Polski, może tym się zainteresują.
 • OFICJALNY PRZEDSTAWICIEL RUCHU NARODOWEGO NIE STAWIŁ SIĘ...
  1) przy pomniku Romana Dmowskiego 23-go listopada 2013, w rocznicę Układu Z Dorotheenstrasse.
  2) na grobie bohatera narodowego Eligiusza Niewiadomskiego w rocznicę udanego zabójstwa masońskiego prezydenta RP Gabriela Narutowicza 16-go grudnia 2013.
  Ja się zastanawiam - czy można być endekiem nie pielęgnując w swoim sercu pamięci i prawdy o tamtych wydarzeniach z 1918-go i 1922-go roku?
  Was, też Szanowny Kolego Tonderski - tam z nami nie było. A czemu? Czy też nie wiedzieliście? Też olewacie? Prawdy się boicie?
 • ----- STEROWANIE czyli koncesjonowanie !! KTO ?? rozdaje koncesje??
  http://www.youtube.com/watch?v=C4QIaP_vfTY
 • @val 08:52:21
  Panie val dawno niewidziany na moim blogu, czy naprawdę musi pan wypisywać te banialuki?

  Czy naprawdę nie zdaje sobie pan z tego sprawy, że takimi komentarzami pan po prostu się ośmiesza, a tym samym kompromituje?

  Wierchuszka Ruchu, a kogo konkretnie ma pana na swojej myśli?
 • @val 08:52:21
  Z dedykacją dla ciebie. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=5jdSWRLty6o
 • @Wrzodak Z. 10:12:48
  Pan Bosak głosował za "NIE" przystąpieniem RN do zbliżających się wyborów do parlamentu europejskiego.

  To chyba ciekawa informacja, o której dowiedziałem się dopiero dzisiaj.

  http://parezja.pl/ruch-narodowy-startuje-do-parlamentu-europejskiego/

  Pozdrawiam.
 • ------------------------myślał by kto -kościółek--
  --RUCH NARODOWY --MUSI !! za wszelką cenę !! zerwać z KK

  http://historiazakazana.hvs.pl/kosciol-katolicki-a-rozbiory/
 • --------Polacy !! rozumiecie dlaczego nasza historia ma 1000 ?? lat
  http://treborok.wordpress.com/widoczne-i-ukryte-ludobojstwo-lewaszow/
 • @ninanonimowa 16:21:01
  Musze ,Ci podziękować za wrzucane tutaj linki,bo nie zawsze człowiek ma możliwość wszystko co ciekawe i pouczające w danej dziedzinie sobie poczutać,ponownie rozszerzyć pewne horyzonty.Przytoczenie filmu publikacji Nikołaja Lewaszowa w pewnym sensie potwierdza moje przypuszczenia że właściwie od początków istnienia naszej państwowości,która w pewnym sensie zakładała zjednoczenie słowiańskich plemion -narodów była w perfidny sposób kierowana by do takiego zjednoczenia nie doszło.I tutaj może już tak w niedawnej historii,rola jaką odegrał w wojnie bolszewickiej Jakub Schilf,czyli którym narodą najwięcej zależało by słowjaństwo nie tworzyło jedność
 • Popieram.
  PE to nie jest miejsce dla Ruchu Narodowego. Tam prężenie muskułów nic nie da. PE nie ma ŻADNEJ mocy decyzyjnej i jedyne , czego tam można "dokonać" to wyśmiewać nowe absurdy federastów.
  Do tego zamiast mięśni , silnych płuc i krzykaczki (vide plakat ukazujący "narodowca" ) bardziej potrzebny jest intelekt i wynikające z niego poczucie humoru.
  W tej dziedzinie bezkonkurencyjna jest Nowa Prawica.
 • @prawi co wiec 21:07:14
  aha..
  i gdzieś Pan był , jak Pana nie było..?
  martwiłem się nawet.
 • @
  // I czy te polskie narodowe elity są gotowe na walkę na śmierć i życie, z politycznym establiszmentem rządzącym obecnie Polską, nie zdradzając przy tym swoich ideałów i tego, co się głosiło przed tym gdy Polacy na nas zagłosują w zbliżających się wyborach do europejskiego parlamentu?//

  Ciekawe że pyta o to to środowisko, które walczy z Kościołem i które podsunęło nam Bolka.
  Czy to komunistyczne środowisko ma prawo o to pytać?
 • @Katogoria 07:31:11
  Środowisko, które walczy z Kościołem, i te które podsunęło Bolka? Komunistyczne środowisko?

  Czy pani jest zdrowa?

  Blogerko Circ o wielu loginach i nickach, niech szanowna pani zastanowi się nad tym co pani tutaj wypisuje.

  Jednak po tym, co pani na tym portalu wypisywała na węgierski Jobbik wiem, że stać panią na więcej.
 • @prawi co wiec 21:07:14
  Chyba jednak pan się myli, prawo unijne jest nadrzędne nad prawem obowiązującym w Polsce, to nasz parlament tak naprawdę stracił na ważności, i w rzeczywistości jest podrzędny względem parlamentu europejskiego, to tam tak naprawdę zapadają decyzje, które potem trzeba wprowadzać w Polsce. Oczywiście my w Polsce możemy się z tym nie zgadzać, ale takie są fakty...
 • @Paweł Tonderski 17:22:40
  cyt. :  ..."Parlament Europejski bierze udział w procesie legislacyjnym i sprawuje funkcje kontrolne, opiniodawcze i doradcze oraz funkcje związane z powoływaniem innych organów. Ciągle jednak udział Parlamentu Europejskiego w procesie legislacyjnym jest ograniczony. Parlament w praktyce jest więc najsłabszym organem w strukturze Unii Europejskiej. Pomimo głosów postulujących zwiększenie jego kompetencji do dzisiaj Parlament nie uzyskał samodzielnych uprawnień legislacyjnych ani prawa inicjatywy uchwałodawczej."....

  a w praktyce PE to tylko taki hyde park. prawdziwe decyzje podejmuje Komisja Europejska.
 • Heh ...
  @Paweł Tonderski 17:22:40
  cyt. :  ..."Parlament Europejski bierze udział w procesie legislacyjnym i sprawuje funkcje kontrolne, opiniodawcze i doradcze oraz funkcje związane z powoływaniem innych organów. Ciągle jednak udział Parlamentu Europejskiego w procesie legislacyjnym jest ograniczony. Parlament w praktyce jest więc najsłabszym organem w strukturze Unii Europejskiej. Pomimo głosów postulujących zwiększenie jego kompetencji do dzisiaj Parlament nie uzyskał samodzielnych uprawnień legislacyjnych ani prawa inicjatywy uchwałodawczej."....

  a w praktyce PE to tylko taki hyde park. prawdziwe decyzje podejmuje Komisja Europejska.
  nadużycie link skomentuj
  prawi co wiec 16.01.2014 21:42:05 Komisja Europejska wykonuje tylko dyrektywy swoich prawdziwych Bossow ! Heh ... Po nitce do klebka : ))) http://www.realjewnews.com/?p=190

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej