Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4904 komentarze

Mundury i uzbrojenie NSZ po 1945 roku nie miało nic wspólnego z KBW czy z Sowietami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

NSZ zdobywały swoją broń w walce na Sowietach i na rodzimych komunistycznych zdrajcach. Ich mundury nie były wzorowane na mundurach KBW, to KBW wzorował swoje mundury na mundurach Polskiego Wojska, a więc i na mundurach NSZ!

 

  Gdy czytam niektórych pisowskich patriotów, którzy porównują umundurowanie i uzbrojenie Enszy do umundurowania jednostek Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zastanawiam się, jak to jest możliwe? Czy ci ludzie, którzy przy byle okazji odwołują się do czynu zbrojnego ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - NIEZŁOMNYCH oraz do walki Polaków po 1945 roku z Sowietami, NKWD i rodzimymi żydokomunistycznymi zdrajcami czynią tak tylko ze swojej niewiedzy, głupoty czy z premedytacją?

  Poniżej zamieszczam odnośnik do takiej dyskusji, gdzie kilku pisowskich patriotów krytykuje plakat reklamujący Marsz Niepodległości, na którym żołnierz NSZ trzyma w swoich rękach słynną Pepeszkę i jest ubrany zdaniem tych dyskutantów w mundur KBW! O zgrozo, takich właśnie mamy pisowskich patriotów, którzy uważają się za wielkich i jedynych polskich patriotów, przy okazji nie znając podstawowych zagadnień związanych z podziemiem patriotycznym i tzw. "DRUGĄ KONSPIRACJĄ", po tym gdy KG AK rozwiązała AK a swoich żołnierzy zwolniła z wojskowej przysięgi. Do takiego rozkazu nigdy nie doszło w NSZ, a żołnierzy NSZ-u nigdy nikt nie zwolnił z przysięgi żołnierskiej na wierność Polsce i Polakom oraz z tego, aby walczyli do końca z drugim okupantem, jakim byli Sowieci i rodzimi żydokomunistyczni zdrajcy!

 

niepoprawni.pl/blog/287/marsz-niepodleglosci-2013#comment-431180

niepoprawni.pl/blog/287/marsz-niepodleglosci-2013#comment-431202

niepoprawni.pl/blog/287/marsz-niepodleglosci-2013#comment-431204

 Zapewniam państwa, że na tym plakacie nie znajduje się mundur żołnierza KBW, tylko mundur polskiego żołnierza z Narodowych Sił Zbrojnych (ENSZY), a jego broń stanowi zdobyczna sowiecka pepeszka, którą jakiś żołnierz Enszy wyjął ją z rąk martwego peperowca lub enkawudzisty!

I jeszcze jedno zdjęcie!

   Na zdjęciach powyżej widać wyraźnie, że niektórzy żołnierze NSZ-u trzymają w swoich rękach broń sowiecką, którą zdobyli na wrogu w walce! W tym sowieckie PEPESZKI!

   Przecież ci ludzie NSZ-u walcząc z KBW, MO, NKWD, ORMO, PPR-em, UB, zdobywali na nich broń w walce. To jaką mieli mieć broń przy sobie, Steny i Thomsony? Oni po prostu się ośmieszają takimi dyskusjami, to jest dla mnie tragiczne, i na dodatek porównują munduru Enszy do mundurów KBW. I to są właśnie pisowcy patrioci, którzy między sobą gryzą się, jak wściekłe szakale.

 

niepoprawni.pl/blog/287/marsz-niepodleglosci-2013#comment-431204

   Na dole zamieszczam zdjęcia żołnierzy różnych narodowych jednostek wojskowych i tych scalnych z AK oraz niescalonych, inaczej NSZ.

 

 

   Te wszystkie dyskusje na temat polskich narodowców są po to czynione, aby udowodnić Polakom, że dzisiejszy ruch narodowy jest opanowany przez Sowietów, agenturę sowiecką i bolszewików, a czynią to wydawałoby się polscy patrioci, którzy są wpatrzeni w niezwyciężony i propolski PiS.

   Aby móc przy tej okazji napisać kilka złych słów na temat organizatorów Marszu Niepodległości i obecnych ludzi tworzących od nowa polski ruch narodowy, który od zawsze utożsamiał się z przedwojennym Stronnictwem Narodowym i takimi narodowymi organizacjami wojskowymi, do których należały Związek Jaszczurczy, Grupa Szańca, NOW oraz NSZ?

 

                                               

                                              

 

                     

 

CWP!

 p.s.

 

Odwet 88 - Pamięć o Przodkach

KOMENTARZE

 • ...
  Bardzo istotna rzecz, zwłaszcza dla pisiorów ogarniętych gapolowską propagandą. W końcu żaden walczący z komuchami bojownik NSZ nie był "wyborcą" PiS, więc dla nich to "ruscy agenci", jak ja i Ty.

  Pozdrawiam Serdecznie!

  CWP
 • @lju 00:39:13
  Czołem!
 • @lju 00:39:13
  To zdejmijcie to pierwsze zdjęcie bo to Ubek,agent,Zdrajca i morderca.
 • @koniecPOLSKI 03:45:52
  Które pierwsze zdjęcie?
 • @Paweł Tonderski 09:44:29
  Pierwszy z prawej(zdjęcie odwrócone -powinno być z lewej): agent MBP wprowadzony w początkowej fazie rozgrywki z "Huzarem" - Janusz Terlikowski, były akowiec z Obwodu AK Bielsk Podlaski, a w 1952 r. TW "Rytel", "Ryglewski".
 • @koniecPOLSKI 11:06:46
  Tak, ma pan rację to był agent ubecji były żołnierz AK. Zamieściłem to zdjęcie tylko dlatego, bo na nim widać jaką broń mieli na uzbrojeniu żołnierze NSZ, którym była również broń sowieckie. Zdjęć archiwalnych tego typu w zasobach jest bardzo mało, dlatego zamieściłem to zdjęcie, bo na nim widać wyraźnie, jaką bronią walczyły jednostki NSZ z sowieckim okupantem i z rodzimymi zdrajcami.

  Nie analizowałem tych zdjęć pod względem osób na nich uwidocznionych, ale ma pan rację na tym zdjęciu jest ubek, agent ubecki, zdrajca, jednak ten drugi człowiek był żołnierzem NSZ... Jeżeli uważa pan, że to zmienia wymowę mojego artykułu, który odnosi się do uzbrojenia i umundurowania NSZ, a nie do poszczególnych osób i poszczególnych życiorysów, to to zdjęcie usunę lub zamieszczę pod nim odpowiedni komentarz.

  Wybór należy do pana.

  Pozdrawiam.
 • @Paweł Tonderski 02:07:20
  Nie w Żadnym wypadku,moja uwaga dotyczyła faktu aby twórca tej Ekspozycji miał pełną świadomość; Kto zacz ? a akurat mi znajomy.
  Decyzja należy do twórcy ,tymbardziej że to ekspozycja Uzbrojenia a nie agentury.
  Świetnie zrobione i Życzę Powodzenia w odkrywaniu szczegółów Naszej Pęknej mimo wszystko historii.
  Pozdrawiam
 • Cześć Wam i Chwała i Wieczna Pamięć!!
  Wszystkim poległym, zamordowanym, zapomnianym bohaterom, którzy złożyli swe życie i stracili zdrowie, za Wolną i Niepodległą Polskę, za Polskość i wierność Ojczyźnie, wszystkim którzy polegli w walkach z wrogami Polski, zostali zamordowani, w NKWD-owskich, KGB-owskich, UB-eckich, żydokomunistycznych katowniach i więzieniach, wszystkim walczącym w niepodległościowym i antykomunistycznym podziemiu zbrojnym, wszystkim żołnierzom Armii Krajowej, ZWZ, NSZ, WiN, WiS,NOW, NZW, KWP, NIE, ROAK, AKO, Wszystkim żołnierzom i harcerzom konspiracji i Ruchu Oporu, Powstańcom Warszawskim, wszystkim Patriotom i Narodowcom,
 • @
  Dodam:
  Eksponowana Broń nie jest cechą charakterystyczną oddziałów NSZ tu.
  raczej identyfikuje przeciwnika dlatego że "partyzanci" posiadają w większości broń jaką zdobędą i zapasy amunicji uzupełniają też tym sposobem. Także w czasie walk z niemcami to były; "K-98" Waltery i Schmeissery, StG44; MG42/; MP38/42; MG-34 a z sowietami Mosiny,
  Djegtary i PpS/PPsz. itp.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej